Драгоманівське свято у Гадячі

Колектив Гадяцької публічної бібліотеки.

Драгоманівське свято у Гадячі

На вшанування 160-річчя з часу заснування Гадяцької публічної бібліотеки, 180-ліття від дня народження громадського і політичного діяча, історика, публіциста, етнографа Михайла Драгоманова та 150-річчя від дня народження видатної письменниці Лесі Українки в Гадячі урочисто відкрили меморіальну дошку.

Гадяцька публічна бібліотека імені Лесі Українки – одна з найстаріших в Україні. Ініціатором її створення був наш земляк, людина енциклопедичних знань Михайло Драгоманов. У списках читачів за 1887 рік зазначена і Єлизавета Іванівна Драгоманова, бабуся Лесі Українки. Бувала в бібліотеці й сама Леся.
Меморіальну дошку, присвячену трьом ювілеям, місту над Пслом подарували засновники міжнародного благодійного проєкту з вшанування великих українців і визначних національних подій: заслужена працівниця культури України, членкиня Національної спілки журналістів України Валентина Шемчук і кавалер ордена «За заслуги», художник-гравер Вадим Голобородов. Меморіальна дошка виготовлена за підтримки Світової Федерації Українських Жіночих Організацій.
Це вже друга пам’ятна дошка представникам славетної родини Драгоманових, створена й установлена в древній Гетьманській столиці полтавцями, котрі впродовж двадцяти років здійснюють авторський доброчинний проєкт. Відкриття меморіальної дошки Олені Пчілці відбулося з нагоди 170-ліття від дня її народження 2019 року на будівлі видання «Гадяцький вісник» – колишньої «Газети Гадяцького земства», редактором якої була наша видатна землячка.
На меморіальній дошці з нагоди трьох ювілеїв розміщене зображення давньої будівлі публічної бібліотеки в Гадячі. До сьогоднішніх днів споруда, на жаль, не збереглася. На дошці її відтворили завдяки архівній світлині.

Ольга КРАСЮК,
директор Гадяцької публічної бібліотеки (2011 – 2021).

Поділися:

Добавить комментарий