«Душа щемить, коли приходиш до пам’ятника, зустрічаєшся  з побратимами…»

«Душа щемить, коли приходиш до пам’ятника, зустрічаєшся з побратимами…»

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав встановлено Указом Президента України № 180 від 11 лютого 2004 року і приурочено до завершення виведення військ колишнього СРСР з території Афганістану 15 лютого 1989 року. Майже 330 тисяч українців взяли участь у воєнних протистояннях минулого століття в Афганістані, В’єтнамі, Єгипті, Лівані, Сирії, Анголі, на території колишньої Югославії та інших «гарячих» точках.

З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 33-ї річниці виведення військ з Афганістану у Полтаві біля пам’ятного знаку «Синам Полтавщини, загиблим в Афганістані в 1979– 1989 роках» зібралися містяни. Заступники голови Полтавської облдержадміністрації Катерина Рижеченко та Максим Калінін, міський голова Полтави Олександр Мамай, ветерани бойових дій і члени родин загиблих, представники громадськості поклали квіти до підніжжя пам’ятника. Усіх полеглих воїнів присутні вшанували хвилиною мовчання.
За значний особистий внесок у вирішення соціальних питань ветеранів Афганістану, плідну співпрацю з органами місцевого самоврядування, активну громадянську позицію та з нагоди 33-ї річниці виведення військ з Афганістану учасників бойових дій на території інших держав нагородили Почесними грамотами виконавчого комітету Полтавської міської ради, подяками від керівництва міста, в тому числі з врученням нагрудного знаку та грошовою винагородою. Цього дня полтавка – учасниця бойових дій Ірина Тургенєва отримала сертифікат на житло.
«Душа щемить, коли приходиш до пам’ятника, зустрічаєшся з побратимами. Болячки, психологічні травми – вони ж безслідно не минають. Але я скажу так: людська пам’ять з часом все притупляє. Та все одно, коли настають такі моменти, аж сльози на очі навертаються, коли згадуєш про людей, завдяки яким ти живий», – зазначив в інтерв’ю «Суспільному» учасник бойових дій в Афганістані Олександр Вербицький.

Підготовлено за матеріалами офіційних сайтів Полтавської облдержадміністрації та Полтавської міської ради, а також suspilne.media.

Добавить комментарий