“Душу в пісню перелив”

“Душу в пісню перелив”

Концертну програму із такою назвою струнно-смичковий відділ Полтавської дитячої музичної школи №1 імені Платона Майбороди присвятив 100-річчю від дня його народження. Видатний український композитор – наш земляк. Ім’я митця ця найстаріша і найбільша музична школа в Полтаві гордо носить від жовтня 1989 року.

Концерт відбувся в залі літературно-меморіального музею імені І. П. Котляревського, де гостей привітно зустрічали його наукові співробітники Євгенія Стороха і Валентина Скриль. Музей і музична школа мають давні дружні зв’язки, і це не перший їхній спільний захід, але для багатьох ще зовсім юних вихованців музичної школи саме тут, у музеї, того дня відбувся дебютний виступ. А такі події не забуваються, і не важливо, стануть артистами ці учні чи ні. Заграють самі колись згодом чи просто почують скрипкові мелодії – і спогадом обов’язково повернуться сюди, в цю залу в старовинному будинку, де їх слухав сам Іван Петрович Котляревський. Вони виконували музичні композиції під його великим портретом, а місто заглядало у вікна синім вечором, помаранчевими ліхтарями – і здавалося, що Полтава також їх зачаровано слухала…
Викладач музичної школи Тетяна Лисенко, представляючи один за одним своїх вихованців, розповідала, ведучи концерт, і про братів-композиторів Георгія та Платона Майбород – про їхній шлях до творчості, про їхні опери, симфонії й пісні, й про школу, здобутки її викладачів та музикантів, і про окремі жанри, зокрема ті твори, які звучали на вечорі. Починався він із “Баркароли” Платона Майбороди у виконанні учнівського ансамблю скрипалів, а завершувався віртуозним виступом ансамблю скрипалів-викладачів, яким уже багато років керує Тетяна Лисенко. Звучали на вечорі твори не лише Платона Майбороди, а й багатьох українських композиторів. Юним виконавцям і старшим учням-скрипалям акомпанували викладачі фортепіанного відділу і концертмейстери музичної школи.
Слухачами концерту були вихованці школи, їхні батьки й викладачі, а також друзі музею, котрі охоче приходять на культурні заходи, яких тут проводиться чимало.

Лідія ВІЦЕНЯ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий