Інформаційний кур’єр

Два мільярди гривень у рамках Програми медичних гарантій

Півроку тому стартував другий етап медичної реформи, який мав у повному обсязі запустити Програму медичних гарантій. Вона включає первинну, амбулаторно-поліклінічну, стаціонарну, екстрену, паліативну медичні допомоги, медичну реабілітацію та програму відшкодування лікарських засобів (“Доступні ліки”).

Через брак фінансування принцип програми «гроші підуть за пацієнтом» спрацьовував на практиці далеко не завжди так, як передбачалося. Тому в липні цього року були внесені певні зміни у пакет безоплатних медичних послуг. Що саме змінилося за час, що минув, чи має тепер значення реєстрація пацієнта при госпіталізації і чого варто очікувати у наступному році, розповіла в ході онлайн-брифінгу директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.
Зокрема зазначалося, що з початку квітня у Полтавській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях, які увійшли до Північного міжрегіонального департаменту, уклали договори з Національною службою здоров’я України 390 медичних закладів. З них на Полтавщині – 68 лікарень. Таким чином, область має отримати понад 2 мільярди гривень, з яких надійшли уже 1,2 мільярда. Кошти частково будуть спрямовані й на боротьбу з коронавірусом, адже заклади охорони здоров’я надають спеціалізовану, екстрену та медичну допомогу при COVID-19. Загалом у всіх областях Північного регіону уклали договорів на суму понад 9,2 млрд грн, отримали понад 5,1 млрд грн.
Пріоритетними напрямками Програми медичних гарантій є лікування гострого інфаркту міокарда, гострого мозкового інсульту, допомога при пологах, неонатальна допомога, ендоскопічні обстеження, спрямовані на ранню діагностику онкологічних захворювань. Також НСЗУ платить лікарням за надання медичної допомоги пацієнтам з COVID-19 у стаціонарі, за абсолютно всі лікарські засоби та медичні вироби.
Підвищення тарифів з початку липня торкнулося медзакладів, що надають спеціалізовану та високоспеціалізовану допомогу. Зокрема екстрену медичну допомогу і на лікування гострого інфаркту та інсульту. Крім того, через продовження карантину пролонговано до 1 жовтня виплати медзакладам за пакетами «Хірургічні операції у стаціонарних умовах» та «Стаціонарна допомога без проведення хірургічних операцій». Таким чином, до 1 жовтня медзаклади за цими пакетами послуг отримуватимуть 100% фінансування. Останнє підвищення тарифів відбулося на початку вересня. Воно торкнулося лікування онкологічних захворювань у дітей та мультирезистентного туберкульозу. Зокрема тариф на діагностику та хіміотерапевтичне лікування онкозахворювань у дітей збільшено в 4,7 разу, а туберкульозу – на 40%.
Директорка департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко повідомила, що пацієнт може звернутися за медичною допомогою до будь-якого закладу, з яким НСЗУ уклала договір на надання таких послуг, незалежно від місця реєстрації чи проживання. Йому не мають права відмовити у допомозі, якщо у нього є електронне направлення від сімейного лікаря. Тоді послуги будуть безкоштовними. Платними в закладі можуть бути лише додаткові сервісні послуги, наприклад, перебування в палаті підвищеного комфорту або покращене харчування. На ці послуги мають бути встановлені офіційні розцінки, і оплачувати їх потрібно через касу медзакладу. Якщо пацієнту відмовляють у його правах або вимагають гроші, які оплачує НСЗУ за Програмою медгарантій, то це є порушенням договору (між НСЗУ та закладом). Тоді пацієнту потрібно звернутися до контакт-центру служби 16-77 або залишити скаргу на сайті. Екстрену медичну допомогу можна отримати без направлення і без декларації.
У наступному році пріоритетним завданням Програми медичних гарантій залишиться лікування різних форм раку. Бюджет планується збільшити до 255 мільярдів гривень.

Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий