“Два століття на двох”

“Два століття на двох”

Традиційне кінноспортивне свято відбулося у Дібрівці на Миргородщині

Це свято має свою тривалу й цікаву історію, а цьогоріч воно відбулося не 2-го, як зазвичай, а 1 травня, тримаючись нового розкладу державних вихідних. Але то не єдина зміна в організації кінних перегонів, адже останніми роками ними опікується генеральний спонсор неповторного дійства – виробник натуральної молочної продукції ТМ “Гармонія”. А відтак свято набуло і нових емоційних вимірів, де акцент робиться саме на це слово – гармонія.
Запрошуючи гостей, організатори наголошували: “Кінне свято в Дібрівці – це унікальна можливість для кожного зануритися в гармонію з природою, проїхати на справжній підводі родиною, спробувати кумис та побачити на власні очі високу майстерність вершників з усіх куточків країни…”
Нинішнє свято мало ще й назву “Два століття на двох!”, адже Дібрівський кінний завод, давно визнаний “флагманом рисистого конярства”, зустрів своє 130-річчя від часу заснування, а Лубенський молочний завод святкує 80-річчя.
На всіх локаціях першотравневого дійства було велелюдно від самого ранку, та все ж основною подією стали кінні перегони.

Микола Радченко, Леонід Яринич, Володимир Дорош.
Микола Радченко, Леонід Яринич, Володимир Дорош.

На трибуні й довкола зібралися вболівальники змагань, їх вітали, відкриваючи свято, директор філії “Дібрівський кінний завод №62” ДП “Конярство України” Микола Радченко, голова Миргородської районної ради Леонід Яринич і президент федерації кінного спорту Полтавщини, генеральний директор ТОВ “Лубенський молочний завод” Володимир Дорош. Керівник господарства зазначив, що ці перегони – своєрідний підсумок минулої зимівлі, результат дбайливої роботи усіх працівників конезаводу, а кращим із них – начальнику кінної частини, заслуженому працівнику сільського господарства Аркадієві Лабунцю та досвідченому майстрові-наїзнику Григорію Назаренку – вручив нагороди.
Володимир Дорош, зокрема, подякував усім гостям за те, що вони приїздять у Дібрівку і тим самим підтримують конярство в Україні, а коней тут завжди любили. Подякував Господу за чудову погоду.
У театралізованому параді біговими доріжками пройшли кращі коні господарства – рисаки елітних порід, рекордсмени, переможці багатьох змагань і поважні ваговози, яких продемонстрували глядачам їхні дбайливі доглядачі, працівники заводу. Романтичні етюди на конях і навіть вальс виконали у вишуканих костюмах вихованки кінноспортивної секції під керівницвом Анастасії Богач.
У п’яти заїздах на дистанції 1600 метрів взяли участь двадцять рисаків орловської і російської порід, якими керували спортсмени-наїзники київського, одеського і дібрівського іподромів, але більшість із них – місцеві майстри. Призи на честь засновника ДКЗ № 62 Дмитра Романова виборов наїзник Ігор Родіонов на кобилі Гроза, Державного підприємства “Конярство України” – Олександр Крикливий зі своїм Нептуном, на честь першого керуючого ДКЗ № 62 Федора Ізмайлова – майстер-тренер Григорій Назаренко з кобилою Іраола. І два призи – на честь незабутнього видатного майстра-наїзника Михайла Стасенка та 130-річчя заснування Дібрівського кінного заводу № 62 – переможно здобув аматор Григорій Котолуп разом із своїми підопічними Ракетою і Жайворонком.
Після кожного заїзду переможцю урочисто вручали грамоти, квіти і грошові премії.
Зустрічаємо біля конюшні, куди повертаються після заїздів стомлені, але ще в ейфорії щойно пережитого переможного екстриму, двох героїв дня – Григорія Назаренка й Олександра Крикливого. Вони своїм перемогам завдячують у першу чергу відділенню №3, в якому працюють обидва. Григорій уже сорок років ганяє біговими доріжками іподрому і не збирається сходити з дистанції.
– Кожна перемога – ніби перша, а коні – найголовніша турбота, вони все розуміють, вони відчувають настрій наїзника, дарують свою енергію – з ними легко працювати, навіть легше, ніж з людьми! – розповідає Григорій Назаренко.
А щойно тут, біля конюшні, виглядав татка і малий Сашко Крикливий, якому ще й двох років не виповнилося, – по-козацьки вбраний, він усміхався у відповідь на захоплені погляди численних гостей Дібрівки і навіть знімав свою шапку, щоб показати вистрижений “оселедець” на голові. Обіцяв, коли виросте, також їздити на конях.
І був хлопчина дуже схожим у своєму вбранні на відчайдухів із легендарного кінного театру “Українські козаки” Олега Юрчишина, які вже не перший рік зачаровували глядачів на іподромі неймовірно крутими каскадерськими трюками. А своє шоу для Дібрівки відомі в усьому світі козаки готують за окремою програмою, тож побачити його можна тільки тут.
До самого вечора вирував справжній український ярмарок, виставки-продажі, працювало дитяче містечко з атракціонами. На імпровізованій сцені тривав святковий концерт. А ось найтерплячіші дочекалися навіть того моменту, коли пориви вітру стихли й запрацював чи не найочікуваніший атракціон “Повітряна куля” – тож і політали!..

Лідія ВІЦЕНЯ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий