«Дві війни – одне лихо»

????????????????????????????????????

«Дві війни – одне лихо»

Така назва фотовиставки, яку відкрили у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського. Присвячена вона подіям війни в Афганістані і нинішньої – на Донбасі.

В експозиції представлено близько сотні світлин. На них – зупинені миті бойових дій та буднів сучасних воїнів АТО і тих, кому у минулому столітті довелося пройти пекельне горнило у складі «обмеженого контингенту радянських військ».

Голова Полтавського відділення Української спілки ветеранів Афганістану Олександр Расько брав участь в обох війнах.

У поважному віці знову пішов воювати, захищати Вітчизну. Ми організували цю виставку, насамперед, для молодого покоління, – говорить він. – Щоб побачили, зробили висновки і не допустили подібного. Намагалися у фотографіях передати якнайреальніші події війни. На жаль, уже в наш час довелося передавати свій бойовий досвід. І наша фотовиставка називається «Дві війни – одне лихо». Бо війна – це завжди лихо.

Науковий співробітник Полтавського краєзнавчого музею Олеся Васецька розповіла, що більшість фото зроблені у військових польових умовах, часто під загрозою поранення чи навіть загибелі. Особливо це стосується подій в Афганістані, де взагалі забороняли робити такі фото. І врешті фототехніка, у порівнянні з нинішньою, на той час була громіздкою і незручною.

Серед авторів світлин – Іван Петренко, котрий воював в Афганістані і на Сході України. Фотознімків він зробив чимало. Один із найулюбленіших – бійці біля дорожнього вказівника населеного пункту Щастя.

– Останній рубіж, де закінчується Щастя, – пояснює він. – З одного боку щастя є, а на території, яка не підконтрольна нам, вже щастя немає.

«Дві війни – одне лихо»

Виставку відвідало чимало учасників бойових дій, їхніх побратимів, друзів, родичів. Вони радо спілкувалися між собою, ділилися спогадами. А лейтмотивом звучала думка, що живі завжди в боргу перед полеглими за Вітчизну. І наші діти та онуки мають знати своє минуле, котре має стати і засторогою майбутньому. Тож нехай лихоліття будь-якого конфлікту залишиться тільки на фото.

Анатолій ВАСЕВИЧ

«Зоря Полтавщини»

Добавить комментарий