Джерело йоду – на підвіконні

Джерело йоду – на підвіконні

З початку війни всі препарати, які містять у своєму складі йод, буквально розмітають з полиць аптек. Відповідно, і ціна на них захмарна. Причиною цьому став як ядерний шантаж росії, так і можливість придбання більшості йодовмісних біодобавок чи того ж йодиду калію, без рецепта, що не практикується у Європі. Та, виявляється, можна обійтися власними силами і спробувати виростити на підвіконні крес-салат. Він вважається чемпіоном з вмісту цього необхідного організму мінералу. А ще допомагає боротися з онкологічними новоутвореннями та авітамінозом.
Крес-салат є не надто поширеною однорічною пряно-смаковою скоростиглою рослиною. Від сходів до початку збору розеткового листя проходить всього 20–25 днів. Він відносно невибагливий до родючості грунту, тому можна обійтися без покупки спеціального субстрату для його вирощування у магазині. Та навіть більше: його можна виростити взимку у мисці на вологій тирсі, ваті, піску. Мікрозелень починають зрізати через 12–14 днів. Крес-салат холодостійкий, але вимагає постійного поливу. Якщо цього не робити, рослина починає активно викидати квітконоси, листя грубіє і стає непридатним до споживання. Тому чим молодшим збирати цей салат, тим краще.
Посів проводять рядковим способом на глибину 2–3 см. Субстрат підтримуйте у вологому стані. Якщо прикрити місткість плівкою, склом чи папером, то сходи з’являться швидше. Як і більшість рослин, крес-салат полюбляє добре освітлені місця, підвіконня сонячних кімнат. Світла недостатньо – салат витягується, стає блідим, а якщо грунт перезволожити, рослина може навіть загинути. Першу зелень акуратно зрізають ножицями, а коли посіви видалися загущеними, то зайві рослини висмикують. У цей період можна провести і підгодівлю добривами. Надалі догляд полягає у регулярному поливі коренаселеного шару грунту чи іншого субстрату та регулярному зборі зелені. Схожим чином рослину можна виростити на розсаду, яку згодом, у фазі двох справжніх листків, пікірують у торфоперегнійні горщечки і пересаджують на грядку.

Підготувала Юлія ХОМЕНКО.

Добавить комментарий