Економічні й соціальні перспективи унікального підприємства

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Економічні й соціальні перспективи унікального підприємства

Агропромхолдинг “Астарта-Київ” споруджує потужний, високотехнологічний елеватор

На околиці Семенівки минулого року розгорнулося масштабне будівництво. На площі понад 6 гектарів споруджується новий потужний елеватор агропромхолдингу “Астарта-Київ”. Темпи робіт вражають, адже буквально за кілька місяців постали величезні силоси для зберігання зерна, інші споруди цього унікального підприємства.

Питання будівництва Семенівського елеватора для “Астарти” стратегічне і життєво важливе. Воно є складовою відповідної цільової програми. Проведено глибокий аналіз економічної необхідності та доцільності будівництва, розповідають керівник проектів “Зерно Астарти” Юрій Люшня і начальник експлуатаційно-технологічного відділу ТОВ “Зерноагротрейд” Ігор Проценко. Це – шостий такий елеватор “Астарти” в Україні й четвертий на Полтавщині (в Козельщинському, Чутівському, Шишацькому районах і тепер – у Семенівському). Чому саме на Полтавщині? Бо тут щороку вирощують багаті врожаї зернових та олійних культур (понад шість мільйонів тонн), і хоча в регіоні близько сорока елеваторів, але їх не вистачає. В основному вони збудовані ще за радянських часів, малопотужні, із застарілими технологіями і неефективні.
* * *
Новий астартівський елеватор буде найпотужнішим і високотехнологічним. Він розрахований на 120 тисяч тонн зерна, тож елеватори агропромхолдингу на Полтавщині тепер вийдуть на загальну потужність у 350 тисяч тонн. Якщо раніше “Астарті” не вистачало потужностей навіть для власного зерна, то тепер сільгоспформування зможе приймати на зберігання і переробку зерно інших компаній. Власне такі угоди вже укладено повністю і резерву практично не залишилося. Семенівка для будівництва обрана теж не випадково. Місцевий елеватор прийматиме зерно від господарств у радіусі 100 кілометрів, і він має досить зручне географічне розташування.
Високі темпи будівництва обумовлені економічною необхідністю. Спорудження зернозберігального об’єкта у стислі строки дає можливість уже у нинішньому сезоні мати ще один власний елеватор, окупити інвестиції протягом 6–7 років, а це високий показник. Кошторисна вартість будівництва вагома – 530 мільйонів гривень. Необхідних темпів будівництва, пояснюють директор ВП “Семенівський елеватор” ТОВ “Зерноагротрейд” Сергій Прокопов, інженер-будівельник компанії Олександр Бойченко та головний інженер підприємства Олександр Бондаренко, вдається досягти завдяки врахуванню попереднього досвіду, своєчасній закупівлі будівельних матеріалів, вдалому підбору будівельних організацій з багатьох куточків України.
* * *
Новий елеватор високотехнологічний, на ньому встановлюється обладнання відомої австрійської фірми “Штраль”. Він енергоефективний (зменшення використання газу на 30–40 відсотків) та екологічний. Тут ви не побачите властивих для елеваторів викидів та пилу, запевняють фахівці. Застосовано багато чого нового, у тому числі з технологій та матеріалів, оптимізовані мережі, використовується композитна арматура.
Елеватор розрахований на стратегічні для “Астарти” зернові та олійні культури – сою, соняшник, кукурудзу та пшеницю. Має три окремі лінії приймання – може одночасно працювати з трьома різними культурами або з однією культурою трьох різних рівнів якості (наприклад, вологості). Елеватор також має 3 окремі лінії очищення, 2 окремі лінії сушіння, 2 лінії вторинного очищення зерна, 6 ліній зберігання, високоманевровий.
Він забезпечує можливість розміщувати зерно по силосах у залежності від тої якості, вологості, якої воно буде надходити, в залежності від того, що треба буде робити з цим зерном для забезпечення сталого режиму зберігання. Потужність ліній приймання – 150 тонн на годину кожна. Потужність сушарки – 150 тонн на годину по пшениці або 80 т/годину по кукурудзі. Їх дві. Тож є змога осушити до 7000 тонн вологого зерна і покласти на зберігання. Це у свою чергу дає можливість не скупчувати транспорт, який підходить із зерном на елеватор, своєчасно і якісно обслуговувати клієнтів, оперативно забезпечувати приймання, обробку та відвантаження зерна. Завдяки цьому за сезон планується зробити 2,5 циклу приймання, обробки й зберігання зерна. А це майже 300 тисяч тонн. Загалом елеватор за добу може завантажувати зерном 54 вагони, тобто 3800 тонн зерна. До речі, агропромхолдинг вже закупив 200 вагонів-зерновозів.
* * *
– Елеватор вводиться в експлуатацію в травні, тож штат уже формується, – додає директор підприємства Сергій Прокопов. – На елеваторі створено п’ятдесят робочих місць. У першу чергую набираємо із Семенівки, а також з району, бо в районі є проблема з роботою. У кадровий резерв уже записано майже 150 чоловік. Люди запитують, цікавляться, хочуть у нас працювати. Спочатку надається перевага спеціалістам. Тим, хто працював у цій сфері. Але беремо і людей, які працюватимуть і паралельно навчатимуться, у першу чергу – молодь.
Генеральний директор ТОВ “Астарта Прихоролля” Павло Кандиба, який від початку активно допомагає в реалізації цього проекту, зазначає, що проект має важливе значення як для агропромхолдингу, так і для Полтавщини. Область якраз і є серцевиною програми “Зерно “Астарти”. А для Семенівського району, зокрема, це – робочі місця, поповнення місцевих бюджетів, розвиток соціальної сфери та інфраструктури. Вже визначено конкретні напрямки співпраці між місцевою владою та агропромхолдингом. І тут важко переоцінити роль засновника і генерального директора “Астарти” Віктора Іванчика, який у цей непростий час вкладає потужні інвестиції у розвиток агровиробництва, економіки й соціальної сфери регіону.

Віктор КИКОТЬ.

Поділися:

Добавить комментарий