Якими б красивими не були придбані в магазині ялинкові іграшки, ексклюзивністю вони не вирізняються. Точнісінько такі прикраси купують тисячі людей, отож убрані до свята новорічні деревця перетворюються на своєрідних близнючок.
Інша справа – прикраси, виготовленні за своїм задумом і власноруч. Тоді це справді оригінальні вироби. Навіть кілька їх надають ялинці індивідуальності й шарму. Якщо ж деревце невисоке, то його цілком реально прикрасити тільки іграшками ручної роботи. У кожній із цих милих дрібничок – тепло рук рукодільниці.
Найвдаліше виглядають ялинки, оздоблені іграшками, створеними в одній техніці й в одному стилі.
Фігурки з фетру. Це дуже приємний на дотик, красивий на вигляд і зручний для роботи матеріал. З ним легко працювати навіть юним рукодільницям. Фетр не обсипається, не потребує додаткових обробок. Створювати з нього іграшки можна за допомогою усім відомих ручних швів: «голка вперед», «голка назад», «петельний».
Ялинкові прикраси з фетру, як правило, мають дуже просту форму. І це також їхня «родзинка». Прикрашають їх простенькою вишивкою, стразами, гудзиками, намистинками.
Для роботи знадобляться клаптики кольорового фетру, наповнювач (синтепон, вата тощо), нитки для вишивання, голка, ножиці, олівець, картон для лекал.
Насамперед малюємо і вирізаємо з картону лекала (шаблони деталей, з яких складатиметься конструкція готового виробу). Потім переносимо обриси картонних заготовок на фетр і вирізаємо необхідну кількість деталей. Наприклад, для фігурки у вигляді ялинки їх знадобиться лише дві.
Лицьову деталь прикрашаємо вишивкою чи стразами, гудзиками. Після цього починаємо зшивати деталі між собою. У ході роботи залишаємо невеликий отвір, через який наповнюємо іграшку ватою і зашиваємо. Прикріплюємо до іграшки стрічку чи ниточку й чіпляємо прикрасу на ялинку.
Іграшкові шапочки з пряжі. Для створення таких незвичайних ялинкових прикрас потрібні картон і пряжа. З інструментів знадобляться степлер і ножиці.
Із картону наріжте смужки довжиною 17 сантиметрів і шириною 2 сантиметри. Скріпіть їх у формі кілець за допомогою степлера. Пряжу наріжте на відрізи довжиною 30 сантиметрів.
Складіть нитку навпіл і протягніть у картонне колечко, як петельку. Далі візьміть вільні кінці нитки й протягніть у цю петельку, зафіксувавши пряжу на кільці. За таким принципом обв’яжіть усю картонну заготовку.
Після цього протягніть чи проштовхніть усі кінці ниток через кільце на протилежний бік (можна сказати, що вам треба вивернути виріб) так, щоби форма заготовки нагадувала шапку.
На відстані 1,5 – 2 см від кільця туго перев’яжіть весь пучок ниток іншою ниткою, водночас сформувавши петельку, за яку можна буде чіпляти іграшку на ялинку. Верхівку нитяного віхтика пострижіть у вигляді помпона. У нас вийшла мила кумедна шапочка.
Кулі з ниток. Легкі ажурні кульки на ялинку можна виготовити з ниток. Для їх створення знадобляться звичайні повітряні кульки невеликого розміру, клей ПВА та будь-які нитки (бажано не дуже тонкі), ножиці, голка.
Візьміть котушку чи клубок ниток будь-якого кольору й протягніть кінчик нитки в голку. Щоб зручніше було працювати, котушку покладіть у півлітрову банку, а голкою (з ниткою) проштрикніть пляшечку з клеєм. Голку зніміть.
Тепер тягніть нитку з котушки через клеєву «ванну» і намотуйте в довільних напрямах, тобто хаотично, на кульку. Потім залиште заготовку до повного висихання.
Акуратно проштрикніть повітряну кульку голкою і витягніть з нитяної іграшки. Кульку можна прикрасити бантиком зі стрічкою чи намистинками.
«Віконечка» з яєчної шкаралупи. Особливо захоплюючим створення таких ялинкових прикрас буде в родинному колі, разом із дітьми. Окрім яєчної шкаралупи, для роботи потрібні водостійкі фарби різних кольорів, пензлик, клей, блискітки, мініатюрні іграшки з кіндер-яєць, мішура, вирізані з листівок чи тканини аплікації, а також волосінь і непрозорий скотч для кріплення готового виробу на ялинку.
Вміст яйця видаляємо через отвір на найширшій його ділянці, потім цей отвір акуратно збільшуємо, обламуючи шкаралупу руками чи видаляючи шматочки за допомогою манікюрних кусачок. Поверхню шкаралупи фарбуємо в будь-який колір. Коли фарба висохне, змащуємо забарвлену поверхню клеєм і обкачуємо в блискітках. Знову даємо висохнути.
Приєднуємо до яйця «з віконечком» петельку з волосіні, зафіксувавши її клаптиком скотчу. Замість простого квадратика зі скотчу можна вирізати, наприклад, квітку. У середину іграшки поміщаємо, відповідно до задуму, мішуру, фігурки, аплікацію.
Їстівні прикраси. Правду кажуть, що нове – це давно забуте старе. Прикрашання новорічного деревця солодощами й фруктами нині на пікові популярності. Таким чином відроджується традиція оздоблювати ялинку на радість дітворі улюбленими ласощами. Це і цукерки, і фігурні пряники, печиво, яблука, мандарини. Добре доповнять солодкий набір прикрас палички кориці.