Екзотика Хорольського ботанічного саду

Екзотика Хорольського ботанічного саду

Українська національна премія з ландшафтної архітектури та садового дизайну присуджується за кращі ландшафтні об’єкти, виконані на території України за останні 8 років. Нині вона присвячена 30-річчю Незалежності України. Захід проходив під гаслом «Україна. Місто. Сад», що відображає сучасні досягнення України в галузі ландшафтної архітектури, міського планування, ландшафтного будівництва і садово-паркового мистецтва.

Наприкінці серпня в одному з найкрасивіших місць Києва, на території наукової частини Ботанічного саду імені академіка О.В. Фоміна, відбулася церемонія нагородження лауреатів. Організатори заходу – Національна спілка архітекторів України та журнал «Ландшафт і архітектура», співорганізатори – ботсад за підтримки Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Титульний партнер заходу – ТОВ «Золотий Мандарин Квадра».
За рішенням професійного журі в номінації «Кращий реалізований об’єкт громадського простору» в категорії «Науково-ботанічні експериментальні заклади» перемогу здобув колектив працівників Хорольського ботанічного саду за науково-практичну роботу «Організація саду субтропічних плодових культур» і удостоєний диплома лауреата І ступеня та пам’ятного знака.
Хорольський ботанічний сад створено 2009 року з метою більш ефективного використання в наукових, природоохоронних, фітомеліоративних та навчально-виховних цілях території в межах міста. Функціонує ботсад з 2011 року, офіційно відкритий у 2013 році.
Колекцію «Сад субтропічних плодових культур» площею 0,26 га закладено у північно-східній частині території Хорольського ботанічного саду у 2014 році. Автор архітектурно-ландшафтного рішення ботанічної колекції – кандидат біологічних наук, директор ботанічного саду Володимир Красовський. Використано такий ландшафтний стиль колекції, що її функціональне призначення та декоративність взаємодоповнюються. Оскільки ділянка під створювану колекцію після завезення грунту та його планування мала рівну поверхню, у плані близьку до прямокутної, для ландшафтної композиції використано регулярний стиль.
Декоративність групи субтропічних видів, а це азиміна трилопатева, зизифус справжній, інжир звичайний, мигдаль звичайний, мушмула звичайна, хурма віргінська та інші, забезпечується нехарактерною для лісостепової зони архітектонікою крон дерев та кущів, їхньою листковою мозаїкою і, безумовно, екзотичністю плодів.

Анатолій ОЛІЙНИК
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий