“Електронне малятко”, “Муніципальна няня” та інші ініціативи Уряду

“Електронне малятко”, “Муніципальна няня” та інші ініціативи Уряду

Минулого тижня на Полтавщині з робочою поїздкою побував міністр юстиції України Павло Петренко. Він взяв участь у приємній події – врученні Свідоцтва про державну реєстрацію народження дитини. Перший офіційний документ новонародженої Домініки молодим батькам – Ірині та Петру Штемпелям – вручила працівниця ДРАЦСу, а Павло Петренко та голова Полтавської ОДА Валерій Головко вручили їм подарунки.

“Полтавщина однією з перших долучилася до проекту з відкриття фронт-офісів Міністерства юстиції у пологових будинках, – зазначив Павло Петренко. – Таким чином, ми дали можливість українцям отримати свідоцтво про народження дитини протягом 24 годин без бюрократії та черг. За кілька років цей проект “розрісся”, і зараз 480 пологових будинків по всій Україні надають цей сервіс. Можемо констатувати, що за минулий рік близько 70 відсотків новонароджених полтавців отримали свій перший документ у пологовому будинку за такою європейською процедурою. Загалом це близько 400 тисяч дітей по всій Україні. Також були запроваджені сервіси “Шлюбу за добу”, онлайн-реєстрація компаній з підтримки підприємницької діяльності. Окрім цього, реєструвати бізнес відтепер можуть органи місцевої влади та місцевого самоврядування. Наразі за підтримки обласної влади Міністерство юстиції хоче запустити абсолютно інноваційний сервіс – “Е-малятко”. Це своєрідна процедура отримання пакета всіх необхідних послуг у форматі “єдиного вікна”.
Пакет сервісів під умовною назвою “Електронне малятко” – це державна реєстрація народження дитини та місця проживання, визначення походження малюка, батьки якого не перебувають у шлюбі, призначення допомоги при народженні, реєстрація малюка в електронній системі охорони здоров’я та в реєстрі платників податків, визначення належності дитини до громадянства України, присвоєння унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі, видача посвідчень батьків та дитини багатодітної сім’ї.
Павло Петренко та Валерій Головко передали документи на квартиру учаснику АТО Андрію Дуканичу. Квартира знаходиться у Дмитрівці Кременчуцького району. За рішенням суду вона була конфіскована у боржника та передана на реалізацію до Системи електронних торгів арештованим майном. Під час реалізації арештованого майна тричі призначені торги не відбулися через відсутність допущених учасників. Після цього комісією з розпорядження конфіскованим майном було прийнято рішення про безоплатну передачу майна та внесено лот до Системи електронних торгів арештованим майном у розділ “Безоплатна передача”. Таким чином, квартира в Дмитрівці дісталась місцевій громадській організації «Будинок захищеної старості», представники якої вирішили передати її захисникові України.
Власником помешкання став учасник АТО Андрій Дуканич. Дещо раніше інший будинок отримав його брат, який також брав участь в антитерористичній операції. Загалом у Дмитрівській ОТГ отримали житло вісім учасників АТО.
“Раніше таке майно просто “розчинялося в повітрі”, – наголосив Павло Петренко. – Нині ми зробили цю систему прозорою і виконуємо дійсно важливу соціальну функцію. І Уряд Арсенія Яценюка, і Уряд Володимира Гройсмана завжди займали принципову позицію стосовно того, що держава має дбати про людей, які віддають своє здоров’я і, на жаль, життя, захищаючи рідну землю”.
Під час урочистої передачі ключів від квартири бійцю Валерій Головко доповнив міністра: “Вирішення проблем учасників АТО нині є пріоритетним для обласної влади. Комплексна програма соціального захисту і соціального забезпечення населення, одним із пунктів якої є підтримка учасників АТО, є єдиною в Україні. Це й реабілітація, й оздоровлення, й лікування, й надання, за можливості, житла за рахунок обласного бюджету”.
Міністр юстиції України Павло Петренко, голова облдержадміністрації Валерій Головко, начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олег Тимченко провели прес-конференцію в ОКІА “Новини Полтавщини”, у ході якої розповіли про ініціативи, започатковані Урядом, Міністерством юстиції. “Наразі в Україні відкрито 500 центрів безоплатної правової допомоги, у яких працюють більше 5 тисяч адвокатів та 3 тисячі юристів. За минулий рік 700 тисяч українців звернулися за допомогою у кримінальних, цивільних чи адміністративних справах. Полтавщина є лідером щодо допомоги людям у захисті їхніх прав”, – поінформував Павло Петренко.
На прес-конференції йшлося і про національну кампанію “Стоп насильству!”. З набуттям чинності Закону “Про запобігання та протидію домашньому насильству” поліція отримала ще більше інструментів для покарання кривдників. Нове законодавство повністю змінило підхід до визначення сексуальних злочинів, додатково криміналізувало поняття домашнього насильства. Важливим кроком на шляху вирішення цієї проблеми стало те, що вперше в історії незалежної України поліція має можливість обмежувати всі контакти кривдників із жертвами, не застосовуючи лише заборонні та обмежувальні приписи.
Не залишив поза увагою Павло Петренко і роботу програми “Муніципальна няня”, яка почала діяти з січня цього року. Він повідомив, що законом не заборонено залучати до догляду за дитиною родичів, зокрема дідусів чи бабусь. Таким чином, вони отримуватимуть доплату до пенсії. Сума державного відшкодування за послуги найнятої няні становить 1626 гривень. Компенсацію призначають за умови підписання договору про здійснення нагляду за дитиною до трьох років між одержувачем послуги “Муніципальна няня” – одним із батьків, усиновителем, опікуном або піклувальником – і муніципальною нянею, якою може бути фізична особа-підприємець або юридична особа. Також у ході прес-конференції учасники підсумували роботу антирейдерського штабу на Полтавщині.
“За минулий рік у Полтавській області не відбулося жодного самозахоплення землі, що свідчить про активну роботу антирейдерського штабу, – наголосив Валерій Головко. – Полтавська ОДА спільно з Міністерством юстиції ініціювала аудит використання та оподаткування землі. Ми маємо дані, скільки землі було в “тіньовому” обороті та скільки недоотримали бюджети внаслідок цього. Нині наше завдання – максимально відкрити всі реєстри, зокрема і земельні”.

Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий