В одному з попередніх номерів «Зорі Полтавщини» ми вже знайомили читачів з конкурсом грантів для громад від Нафтогазу «Енергія розвитку». Його мета – дати громадам знання і навички, які допоможуть розробляти та впроваджувати соціальні проєкти не тільки в межах конкурсу, а й в щоденній роботі. Представники громад отримували знання у сфері сталого розвитку, проєктного управління, фандрайзингу, фінансового менеджменту та планування. А головне – з 11 областей України, де здійснюється видобування вуглеводнів, було відібрано 50 проєктів, на реалізацію яких виділили по 100 тисяч гривень. Нещодавно оголосили переможців конкурсу, які отримають кошти і зможуть втілити на практиці свої напрацювання за умови додаткового співфінансування з місцевих бюджетів.
З Полтавщини було відібрано 18 проєктів, які вразили компетентне журі суспільною значущістю, креативністю, екологічністю. Приміром, учнівський та педагогічний колективи Чутівської школи не перший рік мріяли про створення в опорному закладі швейної майстерні та шкільного радіо. Зі шкільним радіо не склалося, але нещодавно селищний голова Микола Корольов підписав угоду щодо будівництва шкільної швейної майстерні. З’явиться вона орієнтовно у вересні-жовтні цього року. В ній учні опановуватимуть мистецтво пошиву одягу за десятьма сучасними швейними машинками, розкрійними столами. До їхніх послуг також – манекени, професійні праски, відпарювачі, інший інструментарій.
Директорка школи Марина Кулик повідомила, що опановувати швейну справу учні почнуть вже з п’ятого класу, вивчаючи ази та ознайомлюючись з технікою. У новій майстерні матимуть змогу якнайповніше розкрити свої таланти. А щоб майстерня працювала не у збиток, у керівництва закладу чимало планів. Діти зможуть шити сценічні костюми, речі домашнього вжитку, які згодом можна буде, приміром, реалізовувати на ярмарках.
Ще однією з переможниць конкурсу стала Диканська громада з проєктом щодо вивчення робототехніки та запровадження щорічних регіональних змагань роботів MakeX. Його реалізація спонукатиме учнівську молодь Байрацької школи, а надалі – й усю молодь громади опановувати нанотехнології. Підготовка до регіональних змагань Полтавської області вже стартувала. Керівництво школи переконане, що через робототехніку діти матимуть можливість вчитися математиці, фізиці, хімії, історії та біології, опанують професію IT та інженера.
Проєкт Машівської селищної ради «Допомога безпритульним тваринам» також був удостоєний призового сертифіката майже на 100 тисяч гривень. Він розроблений командно на чолі з Богданом Марчуком, учнем Базилівщинської гімназії. Школяр планує впровадити серію просвітницьких заходів «Біоетика» для учнів своєї гімназії та вихованців Базилівщинського дитсадка «Ромашка».
Конкурс проводила група «Нафтогаз» спільно з Інститутом партнерства та сталого розвитку. Загальний грантовий фонд склав 5 мільйонів гривень.
Підготувала Юлія ХОМЕНКО.
Вам також може сподобатись
Головний сержант батальйону із позивним «Граніт»: «Саме заради того, щоб люди в тилу мали можливість працювати, ходити в театр і жити повноцінним життям, ми тримаємо оборону»
«Мені пощастило, що світлофор упав не на голову, а на ногу»
Східні загрози російському імперіалізму
Бойові бджоли – грізна зброя українських штурмовиків
Ризикуємо залишитися без їжі та повітря: мікропластик почав «душити» рослини по всьому світу