Евакуація з Уханя: хроніка подій

Евакуація з Уханя: хроніка подій

Увага всієї України минулого тижня була прикута до Нових Санжар, де нині забезпечена обсервація українців та громадян інших держав, що повернулися з китайського Уханя. На жаль, 20 лютого, напередодні та під час руху колони, яка доправляла евакуйованих, відбулися зіткнення між правоохоронцями і мешканцями населеного пункту, що протестували проти цього кроку центральної влади. Серед співробітників правоохоронних органів і новосанжарців були постраждалі.

Окремі засоби масової інформації почали звинувачувати мешканців Нових Санжар у середньовічному дикунстві, апелюючи до світового досвіду подібних евакуацій і зазначаючи, що такого не відбувалося у жодній країні світу. Та, як свідчать стрічки новин провідних інформагентств світу, паніка, яку викликав уханський коронавірус, вже неодноразово призводила до надзвичайних подій і заворушень у дуже різних за рівнем розвитку і ментальністю країнах. Так, в Індонезії влада була вимушена ввести війська до району, куди евакуйовували місцевих громадян. В одній із найрозвинутіших країн світу – Австралії – для карантинної зони було обрано чи не найвіддаленіший острів, мешканці якого, до речі, теж протестували проти розміщення там евакуйованих. Безпрецедентні заходи безпеки з карантином цілих містечок нині тривають в Італії.
Звичайно, виправдання атаки камінням автобусів із евакуйованими бути не може. Але брак інформації і паніка неодноразово призводили до дуже негативних наслідків із вельми різних приводів.
* * *
21 лютого в Полтаві відбулася тридцята позачергова сесія Полтавської обласної ради сьомого скликання. На порядку денному сесії – питання про ситуацію щодо розміщення в медичному центрі Національної гвардії України «Нові Санжари» евакуйованих громадян. Депутати заслухали та обговорили інформацію голови облдержадміністрації Олега Синєгубова, заступника міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка, начальника Головного управління Національної поліції у Полтавській області Івана Вигівського. Депутати висловили критичні зауваження на адресу центральних органів влади щодо незадовільної роботи з проведення відповідних інформаційно-роз’яснювальних та організаційних заходів, що, на їхню думку, зумовило протестні акції мешканців селища. Значною мірою попередити ситуацію, що склалася, на думку депутатів, могло б завчасне інформування керівництва області, органів місцевого самоврядування про рішення розмістити евакуйованих із Уханя громадян у медичному центрі «Нові Санжари». Органи місцевого самоврядування могли б взяти на себе значну частину роботи з населенням, але дізналися про це в останній момент. Депутати зауважили, що подібні ситуації виникали й в інших областях, але попередній негативний досвід врахований не був.
* * *
Задля інформування населення Нових Санжар про перебіг подій відбувся брифінг голови Полтавської облдержадміністрації Олега Синєгубова, заступника міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка та радника міністра внутрішніх справ Івана Варченка.
«Ми тут, щоб ще раз особисто пересвідчитися, що місцевому населенню наразі нічого не загрожує. Люди, які були евакуйовані, розміщені у медичному центрі, перебувають у належних умовах і забезпечені всім необхідним. Додатково у районній лікарні ми посилили персонал медичними працівниками, щоб у разі наявності в когось симптомів застуди вони могли оперативно відреагувати. Наголошую, це ніяк не пов’язано з коронавірусом», – зазначив Олег Синєгубов.
Радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко зазначив, що держава зобов’язана турбуватися про кожного жителя, тому країна не могла залишити своїх громадян в Ухані. Щодо місцевих жителів, які були затримані за порушення правопорядку, то відпустили 23 особи, одного затримали.
Заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко поінформував, що стан здоров’я у всіх евакуйованих задовільний. «Симптомів хвороб не виявлено. Усе працює у звичному режимі. Санітарно-епідеміологічних заходів дотримуються. Знезараження стічних вод запущено, працює в посиленому режимі дезінфекції. Загрози для епідеміологічної безпеки немає», – сказав Віктор Ляшко.
* * *
Про подальший перебіг подій представники влади обіцяють оперативно інформувати у щоденному режимі. «Кожен день будемо повідомляти про їхній стан… Нічого приховувати ми не збираємося, тому що нам нема чого приховувати. Це повинна бути публічна відкрита інформація, суспільство повинно знати, що відбувається», – зазначив в інтерв’ю одному з телеканалів секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данилов.

При підготовці публікації використано повідомлення вітчизняних офіційних джерел та світових і українських інформагентств.

Андрій СОВА
Журналіст

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий