Еволюція любові

Еволюція любові

Як від ковтка теплого, духмяного, завареного дбайливими руками чаю розквітали обличчя людей, які прийшли поздоровити подружжя Євгена та Лариси Євтушенків із відкриттям їхньої персональної виставки. І справа не тільки в тім, що молодий творчий тандем має багато друзів і зберігає шанобливе спілкування зі своїми старшими наставниками, провідниками у світ гончарства. Розміщені на довжелезному, застеленому полотниною-скатертиною столі предмети нагадували не так класичну експозицію, як щедре запрошення до чаювання: чашки, чайнички, блюдця, цукорниці, тарілки. А на чолі всього цього вишуканого добра – виготовлені за давніми традиціями наші правічні глечики, горщики, кухлі, макітри…

Виставка гончарного посуду Євгена та Лариси Євтушенків відкрилася у відділі мистецтв Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П.Котляревського. До організації по-домашньому затишного й по-родинному щирого дійства долучилися працівники обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, а також обласний осередок Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Особливої теплоти зустрічі в книгозбірні додало те, що ні на крок від Євгена та Лариси Євтушенків не відходила їхня маленька помічниця, донечка Саша. Юна гончарівна сором’язливо показувала виріб, до виготовлення якого доклала своїх рученят, і уважно слухала добрі слова численних гостей про своїх талановитих і дуже працьовитих батьків.
Творчий дует Євтушенків уже помічений журі різних престижних фестивалів народного мистецтва. І Євген, і Лариса – нещодавні стипендіати Президента України. Обоє мають професійну художню освіту. Друзі родини добре знають, що познайомилась пара – полтавець Євген і черкащанка Лариса – на одному з молодіжних фестивалів мистецтв. Для дівчини, на той час дизайнерки одягу, це кохання стало ще й стежкою у чарівний світ гончарства. Труднощі молодят не лякали – купили в Котелевському районі маленьку хатинку, спорудили на подвір’ї гончарну піч – і організували власну справу… Нині Євтушенки – миргородці.
Виставка в книгозбірні має назву «Еволюція». Як самі автори гончарних виробів, так і колеги по цеху запропонували відразу два її прочитання: це зміни, які відбулися з техніками виготовлення та зовнішнім виглядом посуду протягом його історії, а також особистий професійний поступ майстрів художньої кераміки Євтушенків.
З відкриттям виставки авторів привітали заслужений майстер народної творчості України, голова обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Євген Пілюгін, заслужена майстриня народної творчості України Віра Забора, майстриня художньої кераміки, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Лариса Тихонова, кандидат мистецтвознавства, завідувачка кафедри образотворчого мистецтва Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Тетяна Зіненко, перша творча наставниця Євгена Євтушенка, вчителька трудового навчання і естетичних наук полтавської школи №2 Наталія Асташова-Бабенко разом зі своїми нинішніми вихованцями гуртка кераміки та інші.
– Я міркував про те, з чим можна порівняти кераміку. Напевно, з фізикою і астрономією: чим більше дізнаєшся, тим більше розумієш, що зовсім нічого не знаєш, – поділився з гостями дійства Євген Євтушенко. – Ти постійно відкриваєш якісь нові світи, зорі… Кожного разу, коли випалюєш і відкриваєш піч, набираєш повні груди повітря, бо боїшся, чи все вдалося, бо чекаєш побачити щось нове. Кераміка – дуже цікава й дуже складна справа. З нею ніколи сумувати. Завжди весело, завжди маєш багато викликів, труднощів. Чому нас найбільше приваблює посуд? Бо цікавить притаманна йому залежність форми від призначення. Старовинний горщик мав бути саме такої форми, щоб рогачем його зручно ставити в піч. Комусь ближчий сучасний посуд із якимись кольоровими поливами, ефектами.
Музичні привітання авторам і гостям виставки подарували кобзар-бандурист, лірник, заслужений художник України Іван Новобранець, солістка заслуженого ансамблю пісні і танцю України «Лтава» імені Валентина Міщенка Віра Мотчана, піаністка Лариса Філіпська. Вела відкриття виставки завідувачка відділу обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Наталія Дубовик.

Вікторія КОРНЄВА
“Зоря Полтавщини”

Поділися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Добавить комментарий