Факел, який треба запалити

Факел, який треба запалити

Цьогорічне свято припадає на неділю – і кожен навчальний заклад має право вирішувати індивідуально, коли там пролунає перший дзвінок – 1 чи 2 вересня. Але в більшості шкіл свято відбудеться у День знань. Хтось чекає на нього нетерпляче, надто ж першокласники, бо то для них – початок нового шляху, в омріяний світ дорослих. Але й старші учні вже скучили за однокласниками, за вчителями – новий навчальний рік для них як ще один крок до відкриття себе самого. Адже хтось уже знає, чого прагне, ким стане, а хтось іще в роздумах. І це такий особливий час для кожного – його неповторність грітиме спогадами все життя, бо саме в шкільні роки починається все найважливіше. Пам’ятаємо ж слова великого педагога Костянтина Ушинського про те, що учень – не посудина, яку потрібно наповнити, а факел, який треба запалити. Найчастіше його запалює саме школа.
Триває реформа в галузі освіти, і в 2019–2020 навчальному році на школярів чекає чимало нововведень. Так, першокласників зараховують до шкіл за їхнім місцем реєстрації, незалежно від того, спеціалізована ця школа чи загальноосвітня (іншу школу можна обрати, якщо там є вільні місця). У червні Президент України скасував указ про обов’язкову шкільну форму, тож відтепер адміністрація кожної школи разом із батьками та учнями має вирішити, в якому одязі навчатимуться вихованці їхнього закладу. Певне ж, не всі відразу відмовляться від шкільної форми, принаймні її можна буде вдягати не щодня. А ось носити світловідбивальні жилети в темну пору доби учні 1–4-х класів будуть зобов’язані – завдяки цьому нововведенню водії автівок краще бачитимуть дітей на дорозі, тож зменшиться кількість ДТП, вважають в уряді. З 14 років учні матимуть право на вечірню форму навчання. А школярі, які часто пропускають уроки з різних причин (через хворобу, заняття спортом, музикою тощо), за бажанням, – на індивідуальну форму навчання. Не допустять до навчання у школах дітей, які не матимуть обов’язкових щеплень – в такому разі батьки також можуть обрати альтернативну форму навчання (індивідуальну або дистанційну). Оцінки учня мають стати його особистою інформацією, яку вчитель не розголошуватиме на загал у класі чи під час батьківських зборів. Рекомендовано також позбутися дощок пошани, а в майбутньому, можливо, навчальні заклади відмовляться й від традиційних першовересневих шкільних лінійок.
Уже за новими освітніми стандартами в нашій області навчатимуться 14 тисяч 800 першокласників, а загалом за програмами Нової української школи здобуватимуть знання понад 30 тисяч дітей. Із початком вересня розпочнуть роботу 617 закладів загальної середньої освіти всіх типів і форм власності.
Як повідомили нам в департаменті освіти і науки облдержадміністрації, нині в області діють 52 опорні школи, в яких навчаються майже 20 тисяч учнів, а вже до кінця року їх має стати 61. Полтавщина – третя в Україні за кількістю створених опорних шкіл. Буде забезпечено стовідсоткове підвезення учнів і вчителів сільської місцевості (його здійснюватимуть 372 транспортних засоби, у їх числі – 325 шкільних автобусів).
День знань – це свято 135 тисяч учнів і 13 677 педагогічних працівників нашої області, тож знову їм зичимо: у добру путь, шкільна родино!

Лідія ВІЦЕНЯ
“Зоря Полтавщини”

Добавить комментарий