Фельдшер, донор,  щира і добра людина

Наталя Литвин.

Фельдшер, донор, щира і добра людина

Є у Вишняках (колишній Хорольський район. – «ЗП».) вулиця Березова. Назвали її так через білокорі красуні, що пишно розрослися тут. Як на мене, то мешканцям Березової пощастило не лише з природою, адже з одного краю вулиці живе Наталя Віталіївна Литвин, фельдшер Хорольської станції «швидкої допомоги», а з іншого – Ніна Петрівна Петровська, теж медичний працівник, фельдшер із майже 50-річним стажем. Про таких кажуть: медики від Бога.

Спілкуюся з Наталею Литвин. Гарна жінка, мама трьох дівчаток, чудова дружина Костянтина – водія «швидкої допомоги», а ще дбайлива господиня. На садибі Литвинів багато квітів, вони цвітуть з ранньої весни до пізньої осені. У дворі чудовий садок. Навесні ошатний будинок потопає в білому цвітінні дерев, а наприкінці літа червонобокі яблука усміхаються з гілок, обліпивши їх рясно-рясно. Звичайно, усе це потребує неабиякого догляду. Та Наталя встигає і вдома лад дати, і на роботі її цінують як висококласного фахівця, і для нас, хто живе поруч, і не тільки, знаходить час, щоб прийти на допомогу. Пригадую, виникла раптова проблема зі здоров’ям: стою посеред кімнати нерухома. Чоловік зателефонував до Наталі. Вона миттю, прихопивши фахову валізку, через грядки – і до нас. За кілька хвилин я вже могла самостійно дійти до ліжка. Кілька останніх років «дружу» з гіпертонією. І знову за допомогою до Наталі.
Та не лише я. Ось, скажімо, сусідка Оля Руденко розповіла наступне. Приїхали до них гості. В однієї родички тиск підскочив. «Я до Наталочки, – каже Оля, – рятуй. Вона, спасибі, безвідмовна. Зробила кілька уколів, дала певні рекомендації, добрим словом підбадьорила. Родичі вражені були, що така людина, щира душею, поруч живе». Наталя Литвин має добре серце і щиру душу. Вона відома в Хорольському краї ще і як донор. У жилах земляків тече майже 20 літрів її крові. Скільком людям життя врятовано! Я запитала у Наталі, як вийшло, що вона стала донором.
Була велика проблема: у батька відкрилася кровотеча, – розповіла жінка. – Роздумувати було ніколи… Ну, а коли врятувала рідну людину, подумала, а чому я не можу допомагати іншим людям?
Тепер вона рятує земляків. І найприємніше їй чути, коли кажуть: «Вашу кров капали, без неї не обійшлися б».
* * *
У вісімнадцять літ Наталя закінчила Лубенське медичне училище, це був далекий 1986 рік, і приїхала в Хорол. Влаштувалася фельдшером «швидкої допомоги». Та так і до сьогодні, маючи єдиний запис у трудовій книжці, поспішає на виклик до людей, яким необхідна екстрена медична допомога.
36 років безперервного трудового стажу в медицині, фельдшером «швидкої допомоги». Тисячі врятованих життів. Більше 20 літрів її крові тече в жилах земляків. За це має звання «Почесний донор України». Ось така вона – фельдшер, донор, щира і добра людина Наталя Литвин.
Від редакції. Вітаючи Наталю Литвин, усіх медиків із професійним святом, зичимо перемог і миру, міцного здоров’я, усіляких гараздів.

Владиліна БАЛУХАТА
Журналіст

Добавить комментарий