Фермери Полтавщини жнивують

Фермери Полтавщини жнивують

На Полтавщині аграрії розпочали збирання ранніх зернових та зернобобових культур. За останніми даними департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА, вже зібрано озимого ячменю на площі 500 га, що становить 5% до запланованого, намолотили 2,67 тис. тонн, середня врожайність склала 53,4 ц/га. Всього підлягає до збирання 351,5 тис. га ранніх зернових та зернобобових культур, з них озимої пшениці – 240,1 тис. га. Цьогоріч, на початку зернозбиральної кампанії, Полтавщина показала рекордні результати врожайності ранніх зернових, обійшовши навіть південніші Херсонську та Одеську області. Зокрема донедавна найвища середня урожайність по Одеській області склала 42,2 ц/га.
Деякі господарства області досягли такого вагомого результату завдяки використанню технології No-Till, тобто нульового обробітку грунту. Як повідомляє Пирятинська міська рада, минулого тижня розпочато зернозбиральну кампанію у ТОВ “Малютинці-Агро”, комбайни якого виїхали на поля озимого ячменю сорту 9 вал, посіяного у жовтні минулого року за цією технологією.
“Це поле вже четвертий рік сіємо за цією системою, а є поля, які вже сім років так обробляємо. З першого року ми помітили ріст врожайності. Навіть в найсухіші роки виграємо на 2 тонни з гектара більше, у порівнянні з класичним обробітком землі”, – зазначив керівник підприємства Віталій Бабак.
ТОВ “Малютинці-Агро” в обробітку має 600 га землі, з них 20 га засіяно озимим ячменем. Після обмолоту поле планується відразу засіяти гречкою, знову ж таки, за технологією No-Till. Загалом в громаді посіяно озимих під врожай 2021 року 5141 га, ранніх зернових та зернобобових культур – 1399 га.
Полтавське об’єднання фермерів і приватних землевласників ім. В.Чміленка також радіє високим врожаям колег. «Погода дає працювати. Урожай на ранні зернові не гірший, ніж торік, я б сказав, що навіть трішки кращий. Настрій бойовий. Бажаю фермерам високих врожаїв і хороших цін», – говорить голова ФГ «Зоря Полтавщини» Володимир Бурлака з Келебердівки Полтавського району.
Так, Владислав Скрильник, голова ФГ «Володар – С» з Бутенків Білицької громади, вже змолотив озимий ячмінь. «Перший ячмінь перезимував добре, але на початку квітня трішки примерз. Було 9 градусів (за Цельсієм), і після цього пожовк, але ми внесли «вітаміни» і урожай склав 48–49 ц/га».
А днями у ФГ «Яременко» з Верхньої Жужманівки Кременчуцького району почали збір озимої пшениці. «Планується врожайність від 45 ц/га, колеги-фермери очікують 50–55 ц/га. Якість гірша, ніж торік, дощ і град трішки поклали пшеницю, але ціна зараз радує», – ділиться враженнями фермер Георгій Яременко, голова господарства.

Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Добавить комментарий