Фестиваль добра і творчості

Фестиваль добра і творчості

Уже 10 років учні Полтавської гімназії “Здоров’я” №14 є учасниками неймовірного дійства, що відбувається в самому серці Карпат, на Міжгірщині, в живописному Верховинському краї. Це міжнародний мистецький фестиваль “Рекітське сузір’я”, де представляють свої творчі доробки юні митці: поети-початківці, прозаїки й журналісти, фотографи й художники, поети-піснярі й вокалісти. Засновник фестивалю, заслужений журналіст України, почесний ректор Міжнародної академії літератури та журналістики Василь Федорович Тарчинець, силою своєї величезної любові до дітей і до своєї справи створив за багато років разом із учасниками дійства унікальну можливість провести цілий літній тиждень в атмосфері творчості, краси, гармонії, дружби і прекрасного настрою. Настрою, що заряджає позитивом на цілий рік!
Хтось тут вперше закохався, вперше написав вірш, вперше відкрив для себе особливе задоволення – подорожувати з друзями, поринати разом з ними в неймовірні пригоди. Та й ми, вже давно дорослі, відчуваємо особливу наснагу, приїжджаючи разом з нашими талановитими дітьми на фестиваль, а точніше – “fest”, як говорить пан Василь. У цьому короткому місткому слові – справжня енергія творчості, завзяття духу, особлива аура, яка заповнює Карпати влітку, коли “Сузір’я” збирає гостей.
Цьогоріч фестиваль проходив під гаслом “Ми зернини в колосі твоїм, Україно”. В його конкурсній програмі взяли участь представники 19 областей України. З нашого закладу на випробування відправилися учні, що є членами шкільної мистецької студії “Жар-птиця” (керівник – учитель української мови та літератури Ірина Кисла). Біля витоків нашої співпраці з МАЛіЖем були і вчитель зарубіжної літератури Любов Овсяник та заступник директора з виховної роботи Тетяна Кривошапка. Тепер на базі гімназії діє філія громадської організації “Міжнародна академія літератури та журналістики”.
Що нового було на фестивалі-2018? Приємно, що до нас приєдналися азербайджанські друзі. За підтримки Міжнародного центру ЮНЕСКО філію МАЛіЖ відкрито в Азербайджані – цій сонячній і дружній країні. Завітала на фестиваль із Чикаго (США) почесна гостя Мар’яна Гриців, онучка фундатора фестивалю – українського поета і громадського діяча Володимира Ковалика, який за життя багато зробив задля плідної співпраці української діаспори США та України. Приємно, що з радістю їдуть на фестиваль маліжани з прифронтової зони, із Слов’янська та Бахмута. Особливо раді бачити цих дітей серед конкурсантів. Це вже наші друзі. Разом ми беремо участь у майстер-класах, радіопрограмах і створенні газет. Разом мандруємо Карпатами, бо організатори фестивалю дарують всім нам ще й таку можливість. Шипіт, Синевир, старовинна Колочава, заповідники й ферми, розкішні гори, кришталеві струмки, величні гірські перевали – усе спонукає до творчості, усе дарує наснагу, усе відгукується в серцях зернами добра й любові. Ось як говорить про свій перший досвід участі у фестивалі юна третьокласниця Анна Держговська: “Мені дуже сподобалася наша мандрівка. Я отримала грамоту за свої малюнки, які привезла на фестиваль. Найдужче запам’яталися мені білі вовки, коли ми відвідували вовчу ферму в Синевирському заповіднику. Як добре, що люди там захищають тварин. Ми повинні всі разом зберігати нашу землю, її природу. Саме про це я хотіла сказати своїми роботами, які привезла на конкурс”. “Карпати в моєму серці назавжди, а “Рекітське сузір’я” – це світлий спогад дитинства, який я ніколи не забуду”, – так відгукнулася про фестиваль ще одна його учасниця Христина Шевченко.
Наша сузір’янська родина не горда. Раді новим зустрічам і новим гостям з нових областей. У цьому суть всього того, задля чого їдемо в Міжгір’я, – довести, що Україна унікальна талантами, що від Сходу до Заходу – ми єдині у бажанні змінювати на краще світ, мріяти, ставати окриленими на нові звершення, творити справжню планету добра!
До наступного року, Міжгір’я! До наступного фестивалю, який за пропозицією азербайджанських маліжан, проходитиме під гаслом “Під одним небом живемо!”

Ірина КИСЛА
Вчитель Полтавської гімназії “Здоров’я” №14

Поділися:
 • 55
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  55
  Поделились

Добавить комментарий