Фінансові втрати –  18 мільйонів

Фінансові втрати – 18 мільйонів

За результатами 27 ревізій, які провели державні аудитори на Полтавщині у першому півріччі нинішнього року, виявлені порушення бюджетного законодавства, котрі призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 17,9 мільйона гривень. Про це поінформувала начальник управління Північно-Східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області Ірина Салогуб на засіданні колегії обласної держадміністрації, де розглядали питання фінансової дисципліни в регіоні.

Фахівець відзначила, що державним структурам, органам влади та місцевого самоврядування, їхнім керівникам не варто боятися ревізій Держаудитслужби (колишні контрольно-ревізійне управління і державна фінансова інспекція). Функція відомства зараз – не карати, а допомагати. Держаудитслужба здійснює державний фінансовий контроль через перевірки і моніторинг державних закупівель, інспектування і ревізії, проведення фінансового аудиту тощо. Надалі робота буде спрямована на перевірки об’єднаних територіальних громад.
– Протягом першого півріччя працівники управління провели 35 заходів державного фінансового контролю, зокрема 27 ревізій і 8 фінансових аудитів. Загалом контролю піддано 7 мільярдів гривень фінансових і матеріальних ресурсів регіону. З них державних – 3,7 мільярда гривень, комунальних – 3,3 мільярда, – сказала Ірина Салогуб. – За результатами аудитів виявлено недоліків на загальну суму понад 188 мільйонів гривень. Об’єктам контролю надано 102 пропозиції для удосконалення діяльності. Відшкодування незаконних, нецільових витрат і недостач державних ресурсів забезпечено на суму 17,2 мільйона гривень.
Важливий напрямок роботи аудиторів – застерігати від фінансових порушень. З початку року попереджено ризикових операцій на 700 тисяч гривень.
– Наведена статистика – не просто цифри. Це нереалізовані проекти, зокрема й з вирішення соціальних питань. Наша установа завжди відчинена, завжди можна звернутися за допомогою до фахівців. Треба зробити все, щоб упередити порушення, а не звертатися вже за фактом виявлення збитків чи нестач, – наголосила доповідачка.
До адмінвідповдальності за фінансові порушення притягнуто 118 посадових осіб. До суду направлено шість адміністративних протоколів про порушення законодавства про закупівлі, три – бюджетного законодавства. Матеріали чотирьох ревізій працівниками правоохоронних органів долучено до кримінальних проваджень.
Полтавщина зараз посідає перше місце в країні за темпами приросту прибуткової частини бюджету, наголосив директор департаменту фінансів ОДА Павло Кропивка. Це викликано відновленням роботи офісу великих платників податків.
– Великий бізнес цьогоріч заплатив 100 мільйонів гривень, – додав він.
Наприкінці року Полтавщину очікує державний аудит. Перевірятимуться місцеві державні адміністрації. Проаналізують ефективність використання коштів.
– Зона відповідальності кожного керівника дуже широка. Невикористання коштів на розвиток територій – теж порушення фінансової дисципліни, – відзначив голова ОДА Валерій Головко, підсумовуючи обговорення цієї теми. – Нині є випадки, коли 25 відсотків бюджетних коштів витрачаються на утримання апарату управління. Деякі голови громад нараховують собі премії в розмірі 300–500 відсотків. Це неприпустимо. Такі випадки теж фіксуватимуться як порушення.
Проаналізували на зібранні виконання антикорупційного законодавства в області. Відділ з питань запобігання та протидії корупції виявив в ОДА 13 корупційних ризиків. Минулого року – 12. Встановлено десять фактів порушення строків подання е-декларацій працівниками ОДА. У районних адміністраціях зафіксовано 23 таких факти. Про це поінформовано Національне агентство з питань запобігання корупції.
На Полтавщині зареєстровано 45 фактів надання й отримання неправомірної вигоди. Оголошено про підозру 22 особам у вчиненні 25 кримінальних правопорушень.
На засіданні колегії були вручені державні нагороди і почесні відзнаки деяким представникам полтавської громади.

Ганна ЯЛОВЕГІНА
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий