Флагман аграрної науки Полтавщини відзначив поважну дату

Флагман аграрної науки Полтавщини відзначив поважну дату

Нещодавно 90 років виповнилося кафедрі землеробства та агрохімії ім. В. І. Сазанова Полтавської державної аграрної академії. А незабаром аграрії-науковці відзначатимуть ще одну вагому дату – 100 років Національній академії аграрних наук України.

У стінах навчального закладу пройшла Всеукраїнська науково-практична конференція “Актуальні питання землеробства і агрохімії: історія та сьогодення”, приурочена до цих подій. Під час урочистостей гостям провели своєрідний екскурс у минуле, презентувавши галерею портретів завідувачів кафедри. За 90-річний період діяльності кафедрою керувало 19 науковців. А біля витоків стояв соратник Миколи Вавилова – Віктор Сазанов. Свого часу він очолював Полтавську сільськогосподарську дослідну станцію, Красноградську дослідну станцію, був другим директором Сумської дослідної станції. Прославився як агрохімік світового рівня, видатний сортознавець, один з організаторів сільськогосподарської дослідної справи в Україні.
Першим завідувачем кафедри землеробства та агрохімії був професор, науковець і громадський діяч Павло Тушкан, який очолював її до 1934 року. Важливим напрямком його тогочасних досліджень було виявлення природи сільськогосподарських посух, пізнання впливу погоди та сонячної активності на врожаї. Наступники Павла Тушкана досліджували способи обробітку грунту, шляхи збереження грунтової вологи, локальне застосування мінеральних добрив, процеси ерозії та боротьбу з бур’янами на Полтавщині.
Завдяки їхнім розробкам вдалося значно збільшити урожайність полтавських ланів, а майже 40% випускників кафедри працюють у місцевому агропромисловому секторі. Сучасники не забувають заслуг своїх видатних наставників, тож з нагоди річниці кафедри аграрії поклали квіти до меморіальних дощок Віктору Сазанову та Павлу Тушкану.
До сторіччя Національної академії аграрних наук України була випущена пам’ятна срібна медаль. Два співробітники кафедри-ювілярки багато років сумлінно служили цій установі. Тож від імені її президії срібними медалями нагородили кандидата сільськогосподарських наук, професора Миколу Опару та кандидата сільськогосподарських наук, професора Володимира Гангура. До речі, для останнього пошанованого вченого ця подія збіглася ще з однією круглою датою – 30 років у аграрній галузі. Також досягнення співробітників кафедри відзначили грамотами.
Чимало теплих поздоровлень отримали ювіляри з нагоди свята від аграріїв, колег, випускників та партнерів. Від вітань вони плідно перейшли до наукової діяльності. Учасники конференції обговорили актуальні проблеми аграрної галузі Полтавщини. Ключовими серед них були агроекологічне районування Полтавської області та технології вирощування лікарських культур, таких, як ехінацея і розторопша. Власники присадибних ділянок активно цікавляться органічним землеробством. Для них щосуботи в аграрній академії проходять зібрання, де вони можуть отримати відповіді на свої запитання від досвідчених аграріїв області.

Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Добавить комментарий