Зі штрихів до історичного портрета фотографії як винаходу розпочалася виставка світлин сучасних фотохудожників у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського. Екскурс у минуле зовсім не випадковий – нині минає 180 років відтоді, як французький вчений Луї Жак Дагерр здійснив довгоочікуваний прорив у своїх дослідженнях, а Французька академія наук офіційно затвердила назву нового винаходу – «фотографія».
За словами голови обласної організації Національної спілки фотохудожників України Сергія Назаркіна, із присвяченою ювілейній події виставкою полтавцям справді пощастило: спочатку експозицію планували розгорнути в Харкові, й тільки згодом з’явилося рішення на користь надворсклянського міста. У Полтавському краєзнавчому музеї представили понад півсотні робіт фотохудожників – наших земляків та митців із Харкова. Серед авторів – і відомі в світі майстри: Юрій Зілінський (Лубни), Арсеній Глинський (Харків), Едуард Странатко (голова Національної спілки фотохудожників України), і наші добре знані краяни – Сергій Говоров, Юрій Пошивайло, Сергій та Ілля Назаркіни…
З відкриттям виставки фотохудожників привітали директор краєзнавчого музею Олександр Супруненко та народний артист України Герман Юрченко. Роздумами про творче дійство поділився відповідальний секретар Полтавського обласного осередку НСФХУ Артур Ароян:
– Формат виставки дуже цікавий, адже поєднані роботи митців із Полтави і Харкова, це обопільно розширює наш творчий світогляд, дає більше мотивації, щоб удосконалюватися, робити щось нове. В одному просторі тут поєднані різні підходи, різні школи. І це корисно як для глядачів, так і для самих авторів.
Дуже вдало присвячену історичній події виставку доповнила фототехніка минулих років. Поряд із фотоапаратами – стрічки фотоплівок, різні інструменти та засоби для проявлення світлин. Така собі міні-фотолабораторія – диво дивне для молоді цифрової епохи, звиклої, що фото можна зробити навіть на телефон.
Харківський «цех» на виставці представлений роботами, зокрема Олексія Самойленка, Євгенія Брезицького, Олександра Зарайського. Від полтавського осередку спілки, окрім уже згаданих фотохудожників, до виставки доєдналися Олена Біляк, Віталій Васильківський та кандидати в члени спілки – Юрій Ширай і Володимир Дяченко.
Після коротеньких дружніх промов, з першими акордами електрогітари, гостей дійства запросили поринути в цікаву подорож, бо ж кожне фото майстра – то справді відчинені двері в світ його особистості, хвилююча можливість поглянути на життя очима художника. А значить, побачити й сутінково-блакитну прекрасну панну Артура Арояна, й одиноку, заметену снігом, дитячу гойдалку Олени Біляк, й помережане пейзажем водне плесо Едуарда Странатка, й ще тисячу образних відповідей на наші безкінечні розгадування життя. Виставка триватиме до 12 березня.
Вікторія КОРНЄВА
“Зоря Полтавщини”
Вам також може сподобатись
«Хочу привітати з Міжнародним днем волонтера моїх друзів – членів гурту «Полтавські сіткарі»
Таємниці Ольги КОБИЛЯНСЬКОЇ: про що не розповідають на уроках
Античну амфору з рідкісним клеймом майстра знайшли неподалік знаменитого Більського городища під Котельвою
Чи є вихід з темряви?
Виставковий простір будинку славнозвісного гончаря з Опішні Василя Омеляненка вдихнув нове життя