Фундатор олімпійського руху

Фундатор олімпійського руху

Фундатор олімпійського руху

180-річчя Олексія Бутовського широко відзначили у нашому краї

З цієї нагоди у Полтаві відкрили музей спорту і олімпійського руху, провели всеукраїнські семінар-нараду та урочисті збори з концертною програмою, мітинг біля пам’ятника Олексію Бутовському, спецпогашення поштового маркованого конверта, присвяченого цій події. Підписали Меморандум про співпрацю у сфері розвитку олімпійського руху, вручили численні нагороди спортсменам, тренерам, ветеранам спорту, працівникам галузі фізичної культури і спорту.
А також організували зустрічі зі спортсменами, змагання і відкриті тренування, підйом олімпійського прапора, вручення спортивного інвентарю і сувенірів з олімпійською символікою, численні фотосесії з легендами спорту.

Відсвяткувати ювілей земляка, уродженця Лубенського району, педагога, військового, вченого, спортивного функціонера, одного із засновників олімпійського руху, члена першого складу Міжнародного олімпійського комітету Олексія Дмитровича Бутовського до Полтави прибули почесні гості. Це – президент Національного олімпійського комітету України, перший віце-президент Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій, член виконкому Міжнародного олімпійського комітету, олімпійський чемпіон та Герой України Сергій Бубка, віце-президент НОКУ, дворазовий олімпійський чемпіон з легкої атлетики Валерій Борзов, чемпіон світу, срібний призер Олімпійських ігор з плавання, народний депутат України, заступник голови Комітету – голова підкомітету з питань фізичної культури та спорту Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Денис Силантьєв, призерка Олімпійських ігор у потрійному стрибку, голова комісії атлетів НОКУ Олена Говорова, президент Федерації легкої атлетики, віце-президент Національного олімпійського комітету, перший заступник міністра молоді та спорту України Ігор Гоцул, президент Олімпійської академії України Марія Булатова, члени виконкому Національного олімпійського комітету, представники обласних відділень НОКУ.
Гостей супроводжували голова облдержадміністрації Валерій Головко, голова обласної ради Олександр Біленький, керівник обласного відділення Національного олімпійського комітету Олександр Удовіченко, відповідальний секретар обласного відділення НОКУ Інеса Гетьман, начальник управління у справах сім’ї, молоді і спорту ОДА Олександр Буцький, керівники спортивних організацій і фізкультурно-спортивних товариств.
***
Розпочалися заходи з привітання полтавських спортсменів у спорткомплексі “Динамо” ГУ Національної поліції у Полтавській області. Там відбулися показові виступи і відкриті тренування вихованців спортивних шкіл з тхеквондо, боротьби та художньої гімнастики. Сергій Бубка вручив юним спортсменам відзнаки і подарунки. Він закликав молодь займатися спортом і продовжити гарні традиції вітчизняного спорту. Учасників дійства привітав заступник начальника головного управління Нацполіції в області Володимир Абрамов.
***
У Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка делегацію НОКУ зустрічали ректор університету, професор Микола Степаненко, декан факультету фізичного виховання Павло Хоменко, завідувач кафедри, керівник Полтавського обласного відділення Олімпійської академії України Олена Момот, студенти-спортсмени цього та інших вищих навчальних закладів обласного центру. Студенти були активними у відкритій лекції-дискусії на тему ролі і місця спортсменів у сучасному спорті і сучасному світі, яку провела Олена Говорова. Спорт – це щоденний важкий труд, який може стати базою в житті для молодої людини, допомогти розкритися і на спортивних аренах, і в професії, і в громадському житті, і в науці, наголосила вона.
– Приємно разом із полтавцями святкувати 180-річчя Олексія Бутовського. Це велика подія для світового олімпійського руху. Приємно, що зростає спортивна зміна. Для нас важливо, щоб ви не лише досягали спортивних висот, а й отримували освіту, знаходили себе і після завершення спортивної кар’єри, – відзначив Сергій Бубка.
Гість побажав присутнім бути здоровими, успішними, сильними і мати перемоги як над собою, так і над суперниками.
Відзнаки НОКУ за розвиток спорту і олімпійського руху, пам’ятні сувеніри на згадку, автограф-сесія та спільне фото – так завершилася зустріч.
***
У художньому музеї (Галереї мистецтв) імені М. Ярошенка за участю делегації НОКУ пройшов всеукраїнський семінар-нарада з керівниками регіональних відділень Національного олімпійського комітету України. Про розвиток олімпійського руху та діяльність НОКУ і його обласних відділень розповів Сергій Бубка:
– Сьогодні з великим інтересом люди ставляться до спорту. За рік НОКУ проводить близько 1400 різноманітних заходів, і їх кількість треба збільшувати. Найбільш масові – це олімпійські дні, олімпійські уроки, “Олімпійське лелеченя”… Прикметно, що у ці дні відзначаємо у Полтаві 180-річчя від дня народження Олексія Дмитровича Бутовського. Це видатна постать. Він разом із легендарним П’єром де Кубертеном був засновником сучасного олімпійського руху, ініціатором відродження Олімпійських ігор. Маємо пам’ятати нашу історію, зберігати й примножувати її, – зазначив він, наголосивши, що нинішнє завдання – підготувати нову програму розвитку олімпійського руху.
– Нині ми в першій десятці з-поміж регіональних відділень Національного олімпійського комітету, – підкреслив керівник обласного відділення НОКУ Олександр Удовіченко. – Цей результат показує, що є команда фахівців, ентузіастів, спортсменів, які своїми досягненнями, роботою прославляють олімпійський рух і Полтавський край.
– Цьогоріч спрямовуємо більше 100 мільйонів гривень на підтримку молоді та спорту. За останні три роки облаштували в області понад сорок майданчиків зі штучним покриттям, а за кошти Державного фонду регіонального розвитку – більше двадцяти, – поінформував на семінарі заступник голови ОДА Роман Товстий.
Президент Олімпійської академії, професор Марія Булатова розповіла про творчу спадщину Олексія Бутовського – понад 70 статей з питань фізичного виховання, життєвий шлях нашого земляка, презентувала 4-томне видання його творів, робота з упорядкування якого тривала кілька років.
***
На зустрічі з керівництвом області були порушені питання розвитку спорту і спортивної інфраструктури. Був підписаний Меморандум про співпрацю у сфері розвитку олімпійського руху між Полтавською ОДА, обласною радою, НОК України та обласним відділенням НОКУ.
– Сьогодні маємо честь приймати на Полтавщині послів миру – Сергія Назаровича Бубку, Валерія Пилиповича Борзова. Це люди – символи України. Називаю їх послами миру, бо спорт не лише загартовує, виховує характер, дає важливі життєві уроки, а й об’єднує. Об’єднує людей, народи, країни. Їхній візит свідчить про те, що Полтавщина є територією, де спорт розвивався, розвивається й розвиватиметься надалі, матиме всебічну підтримку обласної влади, – зазначив Валерій Головко.
– На Полтавщину завітали люди з різних куточків України – представники регіональних відділень Національного олімпійського комітету. І це важливо, бо в межах таких відвідин регіонів закладаються основи популяризації спорту. Ми як обласна влада не лише підставляємо плече спортсменам, а й самі займаємося спортом, задаємо темп. Традиційно проводимо спортивні змагання між обласною радою й облдержадміністрацією, змагання серед депутатів, – розповів Олександр Біленький.
– Дуже приємно було почути від керівництва Полтавщини слова про потребу створення в області спортивного інтернату, а може, і двох. Свої таланти треба виховувати й зберігати, щоб вони представляли рідний край, – наголосив Сергій Бубка. – Є розуміння важливості фізичного виховання у шкільній освіті. Тож домовилися в цьому напрямку об’єднувати зусилля, покращувати інфраструктуру. Говорили і про можливість зробити на стадіоні “Ворскла” бігову доріжку, бо такі великі комплекси мають бути мультифункціональними.
– На Полтавщині завжди були потужні спортивні традиції. Приємно, що вони не лише зберігаються, а і є тенденція до їх збільшення, – сказав Ігор Гоцул. – Домовилися з очільниками області про співпрацю в кількох важливих векторах, що спрямована на ефективнішу роботу галузі спорту.
Він подякував за роботу з розвитку спорту на Полтавщині, зокрема стипендії, призові виплати провідним спортсменам, поліпшення їхніх житлових умов.
Відбулася прес-конференція, де йшлося про створення реабілітаційних спортивних центрів для спортсменів з інвалідністю, частішого спілкування призерів і учасників престижних міжнародних турнірів із юними спортсменами тощо.
***
Делегація НОКУ взяла участь у відкритті музейної кімнати фізичної культури, спорту та олімпійського руху Полтавщини на території стадіону “Ворскла” імені Олексія Бутовського і відвідала музей футбольного клубу “Ворскла”. Сергій Бубка вручив стадіону “Ворскла” імені Олексія Бутовського спеціальну пам’ятну відзнаку – подяку НОК України за розвиток олімпійського руху та з нагоди 180-річчя видатного земляка. А “ворскляни” подарували почесному гостю ігрову футболку клубу з його іменем.
Біля пам’ятника Олексію Бутовському також відбулося урочисте вшанування ювіляра за участю почесних гостей, вихованців спортивних шкіл, тренерів, спортсменів. До погруддя піднесли корзини квітів. Полтавською дирекцією ПАТ “Укрпошта” було проведене спецпогашення художнього маркованого конверта, випущеного до 180-річчя від дня його народження. Подарунки отримали учні спортивної школи, що носить ім’я ювіляра.
На стадіоні “Динамо” нагородили переможців і відзначили учасників дитячих турнірів із футболу й волейболу, проведених під час олімпійського тижня.
Огляд спортивної інфраструктури, підняття олімпійського прапора, показові виступи і нагородження молодих спортсменів, які займаються боксом, тріатлоном, веслуванням, їхнє спілкування з олімпійцями продовжились на навчально-тренувальній базі ДЮСШ “Олімпійські надії”, де урочисто відкрили спортивну зміну.
***
Завершились урочистості проведенням чемпіонату України з тріатлону в Прирічковому парку. А також – всеукраїнських зборів, приурочених до 180-річчя з дня народження Олексія Бутовського, у залі театру імені М.В. Гоголя. Глядачі побачили документальний фільм про нашого славного земляка, відеозвернення президента Міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха.
Керівники НОКУ та Полтавського відділення, керівники області вручили нагороди працівникам спортивної галузі, науковцям, ветеранам спорту. Відзнаки отримали лауреати обласної премії імені Олексія Бутовського. Пісенні й танцювальні номери підготували артисти обласної філармонії. Гоголівці показали візитівку Полтави – уривок із вистави “Наталка Полтавка”.
“Колись і про мене згадають мої нащадки”, – писав на схилі літ Олексій Бутовський. Ці пророчі слова стали реальністю.

Ганна ЯЛОВЕГІНА
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий