Гаряча пора переджнив'я

Гаряча пора переджнив’я

ПолтавщиГаряча пора переджнив'яна готується до збору ранніх зернових. Зовсім скоро тиша переджнивних ланів порушиться гулом комбайнів і автомашин, а поки що лише вітер шелестить пшеницями, зеленими дружніми сходами кукурудзи і буряку у СТОВ «Мусіївське», яке входить до складу агропромхолдингу «Астарта-Київ». Товариство обробляє близько десяти тисяч гектарів площ, які засіяні цукровим буряком, кукурудзою, пшеницею і багаторічними травами. Розвивають тут і тваринництво.

Потужні степові кораблі готуються вийти в загінки
Головний агроном СТОВ «Мусіївське» Олег Максименко розповів: «Зважаючи на холодну, затяжну й суху весну, маємо добрі посіви озимих та зернових культур. Прогнози – оптимістичні. Без хліба не залишимося навіть у цей складний рік.
Пшениця поправилася, тому, якщо ніщо не завадить, плануємо отримати середній показник урожайності – 50 центнерів з гектара хлібного збіжжя. У нас цією культурою засіяно понад дві тисячі гектарів на території вишняківського відділку. Кукурудза також добре стартувала, так що неврожаю качанистої не буде. Її в нас понад чотири тисячі гектарів. Дотримання сівозміни та використання якісного посівного матеріалу – складові успіху. Приділяємо увагу оновленню сортів».
Директор СТОВ «Мусіївське» Наталія Гомон додала: «Гарні врожаї, які отримує агроформування, – це результат клопіткої роботи нашої команди професіоналів. Всіма необхідними матеріалами інженерна служба забезпечена. Нині триває переджнивна підготовка техніки до виходу в поле.
У Лубенському районі, на території шістьох сільських рад ромоданівського відділку, СТОВ «Мусіївське» орендує понад чотири тисячі гектарів ріллі. З них більша частина засіяна цукровим буряком. Понад три тисячі гектарів цукристих радують око яскравою зеленню. Зараз головне завдання – захистити їх від шкідників та хвороб. Попередній прогноз ужинку солодких коренів має скласти у межах 600 центнерів з гектара. Гарний урожай – це достаток громади, забезпеченість та благополуччя жителів місцевих сіл».
Агроном ромоданівського відділку СТОВ «Мусіївське» Лідія Вишквар мріяла стати хліборобом ще зі шкільної лави. Тому цілком свідомо обрала для себе професію агронома: «Мрії кожної людини, якщо вона того прагне, збуваються. Можливо, в дитинстві я цілком і не розуміла всіх складнощів роботи агронома, але в обраній справі не розчарована. У «Мусіївському» розпочала роботу з посади бригадира на площі цукрових буряків у 1100 гектарів. На другий рік запропонували посаду агронома.
Цукровий буряк – культура примхлива. Щовесни ми маємо зберегти молоді посіви від основного його шкідника – довгоносика. З ним дуже складно боротися на великих площах. Одночасно потрібно слідкувати, щоб бур’яни не заглушили тендітні сходи культури. Робота ускладнюється ще й тим, що поля на території Лубенського району не компактні, багато часу йде на переїзди. Не так давно ми перейшли на кластерний обробіток великими масивами. Про урожай нині судити зарано, проте сподіваємося на добрий, а також на те, що цікавість і закупівельна ціна до такої культури, як буряк, зростатиме».
Підживлює цукристі на новому тракторі «Кейс» тракторист Роман Чернишов. На відміну від старої сільськогосподарської техніки у новому тракторі не спекотно навіть у розпал літа, а ОРБ-система «Дозор» дозволяє контролювати роботу кожного оператора на певній ділянці поля.
Щоб не зміліли молочні ріки
У нелегких реаліях сьогодення СТОВ «Мусіївське» належно і ефективно забезпечує свій молочно-тваринницький комплекс, який розташований у двох селах Мусіївської сільської ради – Мусіївці й Шкилях. Ферми розглядаються як прибуткові об’єкти, попри досить витратне виробництво. Тут утримують одну із найбільш продуктивних порід – Голштин. Молоко здається виключно екстра-гатунком і реалізується на Яготинський молокозавод. На кожній із ферм збережено понад тридцять робочих місць для жителів громад.
Головний зоотехнік СТОВ «Мусіївське» Юрій Березовський говорить: «Нині на обох фермах утримується близько 1200 голів великої рогатої худоби, з них 690 корів. Продовжуємо заготовляти сіно, до цього заготовили сінаж із бобових культур та багаторічних трав. Щодо приміщення ферм, то, окрім планових ремонтів, розпочали підготовку до встановлення обладнання із регуляції мікроклімату. Постійно ведеться робота щодо збільшення продуктивності наявної худоби, зниження затрат на виробництво продукції».
Соціальне партнерство
Коли весь світ бореться з пандемією, господарство також не могло залишитися осторонь і подало руку підтримки медикам. АПХ «Астарта-Київ», кожна регіональна компанія, в тому числі і СТОВ «Мусіївське», перерозподілив соціальний бюджет на 2020 рік. «Левову частку цих коштів було направлено на підтримку медичних закладів, – підкреслює директор Наталія Гомон. – В рамках розробленої програми на території кожного району, де ми працюємо, були закуплені і передані медичні засоби індивідуального захисту для медиків, розчини для дезінфекції. Від «Астарти» передали двом лікарням, Хорольській і Лубенській, апарати штучної вентиляції легень. Щодо навчальних закладів на території діяльності сільських рад – забезпечуємо учнів початкових класів безкоштовним харчуванням. Будемо робити це й надалі. Фінансово долучаємося до проведення ремонтів та підтримки закладів соціальної сфери як Хорольського, так і Лубенського районів».

На фото: директор СТОВ «Мусіївське» Наталія Гомон, агроном Лідія Вишквар.

Юлія ХОМЕНКО,
“Зоря Полтавщини.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий