«Гаудеамус» для усіх поколінь легендарного вишу

«Гаудеамус» для усіх поколінь легендарного вишу

В історії університету рік нинішній означено як сьомий період діяльності вишу, і найголовнішими подіями натепер уже можна назвати дві: у лютому Українську медичну стоматологічну академію було реорганізовано, а відтак маємо нову назву – Полтавський державний медичний університет, а він щойно урочисто відзначив столітній ювілей закладу.

Про іще шість етапів його становлення та ширше й розлогіше про сьогоднішні здобутки йшлося у ході дводенного святкування ювілею, адже ця подія зібрала багато гостей із різних міст України і з різних куточків світу, об’єднаних глибокою повагою до полтавського медичного вишу, до людей, які творять його історію.
«100 років – це лише мить на циферблаті Вічності, але ціла віха в життєписі. Скільки поколінь лікарів різних спеціальностей за цю мить випустилися зі стін вишу! Скільки здобутків, наукових відкриттів було зроблено у царині науки й практичної охорони здоров’я! Полтавський державний медичний університет – це унікальний заклад освіти не лише на теренах Україні, а й далеко за її межами», – наголошують ведучі дійства.
А починалася його історія 8 листопада 1921 року, коли відбулося відкриття одонтологічного факультету в складі Харківської медичної академії. У 1931-му факультет було реорганізовано в Харківський стоматологічний інститут, який у 1967 році переведено до Полтави.
Ювілейні урочистості починалися
7 жовтня, коли до Полтави з’їжджалися гості й делегати мультидисциплінарної науково-практичної конференції, а найголовніші заходи того дня проводилися у Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М. В. Гоголя. У святковому велелюдді студенти-медики були справжніми гідами, та й почувалися іменинниками, зустрічаючи гостей. У холі театру була розгорнута книжково-ілюстративна виставка «До вершин професійної майстерності з працями наших викладачів». Тут же пройшла презентація документального видання, присвяченого 100-річчю Полтавського державного медичного університету «Історія нескінченна: 100 років Українській медичній стоматологічній академії», а також презентація документального телефільму «Через призму минулого у майбутнє» та церемонія спецпогашення поштової марки з нагоди 100-річчя ПДМУ.
А вже в залі починається нова програма дійства: урочисте відкриття Вченої ради ПДМУ, нагородження, театралізовано-концертне свято, підготовлене колективом театру.
Звучить «Гаудеамус» у виконанні оркестру, на екрані – герб ПДМУ з ювілейною символікою, у партері займають свої місця члени Вченої ради, проректори, завідувачі кафедр – більшість у святкових мантіях. Ведучі урочистостей артисти театру Богдан Чернявський, Анна Денисенко запрошують до слова керівника Полтавського державного медичного університету, заслуженого лікаря України, доктора медичних наук, професора В’ячеслава Ждана. Він наголошує, що свято відбувається в особливій атмосфері, із дотриманням вимог карантину, і, звісно ж, повертається до непростої історії вишу та її творців. Сьогодні в університеті працюють висококваліфіковані викладачі – 91 доктор медичних наук, 428 кандидатів, 82 професори, 277 доцентів. Навчаються в університеті 3606 здобувачів вищої освіти, зокрема майже 1300 іноземних громадян із 40 країн світу. університет має високі досягнення, тут ефективно працюють вісім наукових шкіл. У 2018 році полтавський виш приєднався до престижної міжнародної фундації – Великої хартії університетів. А в центрі уваги, наголосив промовець, залишаються студенти. Тож історія університету твориться і сьогодні, університет має великі перспективи.
– Вчену раду вважаю відкритою! – завершує вітання промовець. Лунає Державний Гімн України у виконанні вокального гурту «Пліка вокаліз» у супроводі оркестру.
І на сцену виходять із першими вітаннями, грамотами й подарунками в.о. директора Директорату медичних кадрів освіти і науки Міністерства охорони здоров’я України Тетяна Орабіна, голова обласної держадміністрації Олег Синєгубов, голова обласної ради Олександр Біленький, полтавський міський голова Олександр Мамай.
Затим – кульмінаційний момент свята: обряд ініціації ректора Полтавського державного медичного університету. Далі – тривала церемонія нагородження. Так, зокрема грамоти Міністерства охорони здоров’я України одержали кандидат медичних наук, доцент кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, лікар вищої категорії з фаху «Інфекційні хвороби» Олена Ізюмська, завідувач кафедри пропедевтики внутрішньої медицини, доктор медичних наук, професор, академік Української академії наук національного прогресу, Української екологічної академії наук Юрій Казаков, проректор з адміністративного управління університету Володимир Пера, директор навчально-наукового інституту післядипломної освіти, доктор медичних наук, доцент Алла Марченко.
На адресу полтавських науковців, медиків прозвучало ще багато щирих вітань, а нагород і подарунків від гостей звідусюд було вручено стільки, що годі й перелічити, навіть у ході урочистостей не вдалося вручити всі, бо їх, як наголосив ректор, аж до тисячі.
Тривали святкові заходи і наступного дня, зокрема відбулася Всеукраїнська міждисциплінарна науково-практична конференція за міжнародною участю «УМСА – століття інноваційних напрямів та наукових досягнень», гості відвідали музеї університету, виставку сучасних досягнень медичної галузі, а ще знайомилися з історичними місцями Полтави, взяли участь в урочистому закладанні капсули часу на славу 100-річчя ПДМУ з посланням до майбутніх поколінь на алеї Слави університету.
І то вже буде восьмий у часі етап діяльності вишу, для якої закладено міцне підґрунтя.

Лідія ВІЦЕНЯ.

«Гаудеамус» для усіх поколінь легендарного вишу«Гаудеамус» для усіх поколінь легендарного вишу

Добавить комментарий