Газовидобуток –  на користь громад

Газовидобуток – на користь громад

Податки до місцевих бюджетів, нові робочі місця, участь у підготовці молодих спеціалістів галузі, розбудова соціальної інфраструктури для потреб жителів – це перелік переваг, які мають громади й регіон від співпраці з газовидобувними компаніями.

Значним стимулом для громад є рента. Тільки торік до місцевих бюджетів Полтавщини загалом надійшло 682 мільйони гривень рентних платежів. Цей податок дозволив громадам не чекати коштів від держави або партнерів, щоб оперативно вирішувати нагальні питання і проблеми, які накопичувалися роками.
Створити сприятливі умови для життя та роботи в населених пунктах – основне завдання соціального партнерства, яке є виявом доброї волі компаній. Стратегічною метою подібних програм є підвищення рівня комфорту проживання, поліпшення середовища життєдіяльності та умов для всебічного розвитку людей. Компанії допомагають ремонтувати й будувати об’єкти соціальної інфраструктури, зокрема будинки культури, ФАПи, лікарні, школи, дитячі садки тощо.
Загалом на об’єктах газовидобувних компаній працюють 6855 полтавців. Ще тисячі спеціалістів обіймають посади в сервісних і підрядних організаціях, які бурять свердловини, шиють спецодяг, привозять продукти харчування, вивозять сміття тощо.
***
У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбувся Форум соціального партнерства: громади і газовидобуток.
– Не випадково форум організований на Полтавщині – в серці вітчизняного газовидобутку, як кажуть, на українській техащині, – зазначив, відкриваючи роботу форуму голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах. – Розуміємо, що збільшення видобутку газу, зокрема й на Полтавщині, дозволить Україні забезпечити енергонезалежність, створити нові робочі місця, збільшити надходження в місцеві бюджети. Звісно, цю стратегічну мету можна втілити лише завдяки співпраці між владою, громадами і представниками підприємств. Ця синергія дуже важлива й дозволить забезпечити результат. Україна має всі передумови, щоб стати енергетично незалежною державою. Для цього потрібно залучати більше інвесторів і технологій.
– Полтавщина – лідер галузі. 60 відсотків від загального обсягу видобутку вуглеводнів в Україні добувається у нашій області. Не випадково на форумі присутні представники бізнесу й органів місцевого самоврядування.
Ми переконані, що саме завдяки такому партнерству зможемо досягти найбільшої ефективності в цій галузі. Зацікавлені, щоб більшість податків залишалася саме тут, на Полтавщині. Це сприятиме тому, що школи, соціальна сфера, інфраструктура в громадах розвиватимуться. Хочемо бути лідерами не лише в газовидобувній галузі, а й в інших сферах, – зазначив голова облдержадміністрації Олег Синєгубов. – Ми відкриті для нових проєктів, інвестицій і допомагатимемо всім, хто налаштований на чесну роботу – чесно сплачувати податки, чесно вести бізнес. В області маємо створити сприятливі умови для ведення бізнесу, бо зацікавлені, аби сплачувані податки йшли на розвиток регіону.
Радник міністра енергетики та захисту довкілля України Артем Петренко наголосив на тому, що уряд підтримує розвиток нафтогазовидобувної галузі в країні, зокрема й на Полтавщині. Це – один із пріоритетів.
– Ми розуміємо необхідність нарощення власного газовидобутку для забезпечення енергетичної безпеки України та збереження тих ефективних реформ, які були запропоновані й впроваджуються за останні кілька років, – додав Артем Петренко. – Розвиток українського нафтогазовидобутку неможливий без залучення як внутрішніх, так і іноземних інвесторів. Для цього їм потрібні стабільні правила гри й наявність об’єктів для інвестування. Україна має бути надійним партнером для інвесторів.
У роботі форуму взяли участь народні депутати України Андрій Боблях та Ольга Бєлькова, голова Правління Асоціації газовидобувних компаній України Наталія Гребенюк, представники органів місцевого самоврядування, газовидобувних компаній, громадських організацій.
У рамках роботи форуму відбулися три панельні дискусії щодо стратегічного напряму держави в питаннях енергонезалежності, користі від співпраці громад і газовидобувників у напрямку розвитку регіонів, якісної підготовки нових кадрів, дотримання екологічних норм і оновлення інфраструктури.
Наголошувалося, що всі ліцензії на розробку нових ділянок мають надаватися прозоро, виключно на засадах конкуренції. Від цього виграє Державний бюджет і в кінцевому підсумку – місцеві громади, які розумітимуть, що компанія прийшла не зі спекулятивною метою, а працювати, розробляти ділянку, наймати місцевих працівників, платити податки й створювати благо в регіоні.
***
На Опішнянському газоконденсатному родовищі днями запрацює новий виробничий об’єкт АТ «Укргазвидобування».
Свердловину №217 з робочою поїздкою відвідали голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах і голова ОДА Олег Синєгубов. Вони оглянули насосний блок, який складається із 3 бурових насосів, кожен – потужністю 1200 кінських сил, ознайомилися з роботою очисної системи.
Процес буріння на свердловині Опішнянського родовища здійснюватиметься новим сучасним верстатом німецького виробництва Bentec. Тут видобуватимуть газ і газовий конденсат. Висота бурової установки над рівнем плит – близько 57 метрів, основа – 10 метрів. Верстат може бурити на глибину до 6,5 кілометра, його вантажопідйомність – 450 тонн.
– В Україні таких бурових установок небагато. Радує око те, що ми сьогодні побачили. Це завод на колесах, який забезпечує енергетичну безпеку нашої держави. Добре, що є можливість оновлювати буровий парк, залучати найкращих фахівців. Із вашими зусиллями ми зробимо Україну енергетично незалежною, – зазначив Роман Опімах.
Посадовець додав, що видобуток українського газу – це державний пріоритет у країні й, зокрема, на Полтавщині. На його думку, це має привести до імпортозаміщення. Щороку Україна витрачає на закупівлю імпортного пального – газу, нафти, конденсату – майже 10 мільярдів доларів США.
Позитивними враженнями від побаченого поділився й керівник області.
– Тут працює команда висококласних фахівців, на належному рівні техніка безпеки. Завдяки цій установці ми якнайефективніше розроблятимемо наші надра, – додав Олег Синєгубов.
Буровий верстат нині проходить тестування. Днями його запустять у роботу. Працюватиме він цілодобово. Загалом тут планують видобувати близько 100 тисяч кубометрів сировини за добу.

Людмила ДАЦЕНКО.

Поділися:

Добавить комментарий