На Полтавщині відбулися всеукраїнська екологічна акція “За чисте довкілля” та День благоустрою території області, приурочені до Дня навколишнього середовища та проведені відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації. Жителі міст і сіл, мешканці мікрорайонів, працівники підприємств і установ, комунальники дружно вийшли на весняне генеральне прибирання.
* * *
Трудовий колектив “Зорі Полтавщини” традиційно впорядковував єдину в Україні Алею журналістів та пам’ятний знак, закладені 10 років тому, в 2008-му, до Дня міста, неподалік будівлі редакції “ЗП” вздовж вулиці Ватутіна. Зроблено це на згадку про колег – працівників ЗМІ, котрі пішли з життя та чия творча спадщина живе. Ініціатива створення алеї і закладення пам’ятного каменю, підтримана міським керівництвом, належала обласній організації НСЖУ, трудовому колективу “Зорі Полтавщини”. На алеї висаджені липи, горобина і калина.
* * *

У Полтаві двомісячник чистоти і благоустрою триває до червня. За цей період усі комунальні підприємства та організації упорядковують території, які обслуговують. Щодня задіяно понад 700 працівників житлово-комунальної сфери.
Під час двомісячника благоустрою проходять загальноміські толоки – полтавці прибирають свої двори, вулиці, мікрорайони.
* * *
У Кременчуці 21 квітня масово пройшла “Гранатова толока”. Вихідний суботній день і дорослі, і малі мешканці міста присвятили упорядкуванню дворових територій, дитячих, спортивних майданчиків тощо. До толоки приєдналися працівники промислових підприємств, приватних компаній, депутатський корпус міської ради.
* * *
Нові Санжари відомі далеко за межами області здобутками в благоустрої, але не всі знають, що це ще й селище-квітник. І чи не найбільшою гордістю місцевих мешканців стали троянди. Нині у Нових Санжарах – понад 15 тисяч кущів цих чудових квітів. І всі вони потребують ретельного догляду.
– Квіти миттєво реагують на весняне потепління. З приходом теплих весняних днів період зимового спокою у них закінчується. І хоча грунт може бути ще не прогрітим, сама рослина вже прокинулася, і бруньки починають набухати. Тому дуже важливо правильно вибрати час, коли відкривати троянди після зими, – розповіла селищний голова Інна Коба.
Працівники Новосанжарської селищної ради, відділу благоустрою, дошкільних навчальних закладів, селищного комунгоспу в оптимальні терміни видалили зламані, підмерзлі, сухі або хворі пагони, для того, щоб грибкові захворювання рослин не поширювалися, та розкрили кущі троянд у центрі селища, біля Народної площі, біля пам’ятного знака Слави, в парку Перемоги.
* * *
Колективи апарату та структурних підрозділів Глобинської районної державної адміністрації і районної ради провели упорядкування міського скверу та територій, прилеглих до адмінбудівель.
Минулої суботи городяни також зібралися для впорядкування парку відпочинку Глобиного, зокрема бетонування і фарбування дитячого майданчика. Матеріали для роботи забезпечила міська рада.
* * *
Благоустрій території проведений у Чорнухинському літературно-меморіальному музеї Григорія Сковороди.
Співробітники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування на чолі з головою райдержадміністрації Олегом Ковганом та головою райради Надією Кривчун висадили подаровані музею кущі троянд. До роботи приєдналися працівники центральної районної бібліотеки ім. Г. С. Сковороди, центру культури і дозвілля.
Учасники акції впорядкували територію музею, побілили садибу батьків Григорія Савича, облаштували рекреаційно-паркову зону “Сад божественних пісень”.
* * *
У рамках акції “Майбутнє лісу у твоїх руках” та Дня довкілля працівники Оржицького лісництва ДП “Лубенський лісгосп” спільно з головою Оржицької райради Віктором Козиною та заступником голови райдержадміністрації Мирославом Боговиком, школярами Чутівської ЗОШ провели озеленення та благоустрій території навколо Будинку культури в селі Чутівка. Були висаджені ялини, ялівець, туя та інші декоративні породи.
Працівники Гадяцького лісгоспу озеленили територію санаторію “Сосновий бір” у Зіньківському районі, посадивши 150 ялинок.
Особливості посадкової кампанії в області та акції “Майбутнє лісу у твоїх руках” пояснив начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Тараненко на брифінгу для представників засобів масової інформації, які, до речі, теж взяли участь у посадці дерев.
– У лісових розсадниках виростили більше 8 мільйонів штук сіянців. На кожен зрубаний гектар в області садять 1,2–1,5 гектара нового лісу. За десять років лісистість області підняли з 8 до 9 відсотків. Те, що у відсотках здається дріб’язком, є 14 тисячами гектарів нового лісу.
Цього року в Полтавській області з’явиться 208 гектарів нових насаджень лісу. Загалом планується заліснити 1067 гектарів.
Підготувала Ганна ЯЛОВЕГІНА.