Генеральне прибирання та озеленення

Догляд за трояндами в Нових Санжарах.

Генеральне прибирання та озеленення

На Полтавщині відбулися всеукраїнська екологічна акція “За чисте довкілля” та День благоустрою території області, приурочені до Дня навколишнього середовища та проведені відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації. Жителі міст і сіл, мешканці мікрорайонів, працівники підприємств і установ, комунальники дружно вийшли на весняне генеральне прибирання.
* * *
Трудовий колектив “Зорі Полтавщини” традиційно впорядковував єдину в Україні Алею журналістів та пам’ятний знак, закладені 10 років тому, в 2008-му, до Дня міста, неподалік будівлі редакції “ЗП” вздовж вулиці Ватутіна. Зроблено це на згадку про колег – працівників ЗМІ, котрі пішли з життя та чия творча спадщина живе. Ініціатива створення алеї і закладення пам’ятного каменю, підтримана міським керівництвом, належала обласній організації НСЖУ, трудовому колективу “Зорі Полтавщини”. На алеї висаджені липи, горобина і калина.
* * *

Генеральне прибирання та озеленення
Учасники журналістської толоки.

У Полтаві двомісячник чистоти і благоустрою триває до червня. За цей період усі комунальні підприємства та організації упорядковують території, які обслуговують. Щодня задіяно понад 700 працівників житлово-комунальної сфери.
Під час двомісячника благоустрою проходять загальноміські толоки – полтавці прибирають свої двори, вулиці, мікрорайони.
* * *
У Кременчуці 21 квітня масово пройшла “Гранатова толока”. Вихідний суботній день і дорослі, і малі мешканці міста присвятили упорядкуванню дворових територій, дитячих, спортивних майданчиків тощо. До толоки приєдналися працівники промислових підприємств, приватних компаній, депутатський корпус міської ради.
* * *
Нові Санжари відомі далеко за межами області здобутками в благоустрої, але не всі знають, що це ще й селище-квітник. І чи не найбільшою гордістю місцевих мешканців стали троянди. Нині у Нових Санжарах – понад 15 тисяч кущів цих чудових квітів. І всі вони потребують ретельного догляду.
– Квіти миттєво реагують на весняне потепління. З приходом теплих весняних днів період зимового спокою у них закінчується. І хоча грунт може бути ще не прогрітим, сама рослина вже прокинулася, і бруньки починають набухати. Тому дуже важливо правильно вибрати час, коли відкривати троянди після зими, – розповіла селищний голова Інна Коба.
Працівники Новосанжарської селищної ради, відділу благоустрою, дошкільних навчальних закладів, селищного комунгоспу в оптимальні терміни видалили зламані, підмерзлі, сухі або хворі пагони, для того, щоб грибкові захворювання рослин не поширювалися, та розкрили кущі троянд у центрі селища, біля Народної площі, біля пам’ятного знака Слави, в парку Перемоги.
* * *
Колективи апарату та структурних підрозділів Глобинської районної державної адміністрації і районної ради провели упорядкування міського скверу та територій, прилеглих до адмінбудівель.
Минулої суботи городяни також зібралися для впорядкування парку відпочинку Глобиного, зокрема бетонування і фарбування дитячого майданчика. Матеріали для роботи забезпечила міська рада.
* * *
Благоустрій території проведений у Чорнухинському літературно-меморіальному музеї Григорія Сковороди.
Співробітники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування на чолі з головою райдержадміністрації Олегом Ковганом та головою райради Надією Кривчун висадили подаровані музею кущі троянд. До роботи приєдналися працівники центральної районної бібліотеки ім. Г. С. Сковороди, центру культури і дозвілля.
Учасники акції впорядкували територію музею, побілили садибу батьків Григорія Савича, облаштували рекреаційно-паркову зону “Сад божественних пісень”.
* * *
У рамках акції “Майбутнє лісу у твоїх руках” та Дня довкілля працівники Оржицького лісництва ДП “Лубенський лісгосп” спільно з головою Оржицької райради Віктором Козиною та заступником голови райдержадміністрації Мирославом Боговиком, школярами Чутівської ЗОШ провели озеленення та благоустрій території навколо Будинку культури в селі Чутівка. Були висаджені ялини, ялівець, туя та інші декоративні породи.
Працівники Гадяцького лісгоспу озеленили територію санаторію “Сосновий бір” у Зіньківському районі, посадивши 150 ялинок.
Особливості посадкової кампанії в області та акції “Майбутнє лісу у твоїх руках” пояснив начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Тараненко на брифінгу для представників засобів масової інформації, які, до речі, теж взяли участь у посадці дерев.
– У лісових розсадниках виростили більше 8 мільйонів штук сіянців. На кожен зрубаний гектар в області садять 1,2–1,5 гектара нового лісу. За десять років лісистість області підняли з 8 до 9 відсотків. Те, що у відсотках здається дріб’язком, є 14 тисячами гектарів нового лісу.
Цього року в Полтавській області з’явиться 208 гектарів нових насаджень лісу. Загалом планується заліснити 1067 гектарів.

Підготувала Ганна ЯЛОВЕГІНА.

Добавить комментарий