Гербіциди на картоплі – бути чи не бути?

Гербіциди на картоплі – бути чи не бути?

Авторська колонка власника мережі агромаркетів «Ваша грядка» Валерія Капіноса

Весна – час, коли дачники та фермери масово виходять на поля та грядки, а разом з картоплею з ґрунту проростають… бур’яни. І тут постає щорічне запитання: чи варто використовувати гербіциди, чи можна обійтись без «хімії»?
Як на мене, якщо ви вирощуєте картоплю лише для себе на кількох сотках і маєте час на регулярне прополювання, то гербіциди вам, скоріш за все, не потрібні. Але якщо ваші площі більші, ніж ви реально можете обробити вручну, без гербіцидів у сучасному господарстві не обійтись.

Гербіциди: які бувають і як працюють?

Гербіциди поділяються на два основні типи: досходові – їх вносять на ґрунт ще до появи паростків картоплі, та післясходові – їх застосовують уже по вегетуючих рослинах.
Перші допомагають пригнітити бур’яни на самому старті, другі – підтримують чистоту поля впродовж сезону. Але давайте одразу: чарівної палички не існує. Повністю знищити бур’яни без жодної шкоди культурі неможливо. Над цим працюють найкращі агрономи та хіміки світу, тому не варто довіряти «чудо-рішенням» з сумнівних сайтів-одноденок.

Найпопулярніші діючі речовини та препарати

1. Метрибузин
Це основа для багатьох досходових гербіцидів: Зенкор (увага: тільки у 5-літровій тарі; у дрібному фасуванні – це «Пермаклін Ліквід»), Містраль, Антисапа, Купол, Конкур, Огородник, Матар – і ще десятки аналогів. Усі вони діють однаково, відрізняються лише брендом і країною виробника. Обирайте дійсно той, що має хорошу репутацію, і пам’ятайте: підозріло низька ціна – це дзвіночок. Найімовірніше, перед вами підробка.
2. Прометрин
Ще одна ефективна діюча речовина, на якій базуються такі препарати, як: Гезагард, Перун, Грінфорт, Позитив. Вони забезпечують триваліший захист і краще працюють на ґрунтах, які після обробки розрихлюються. Проте метрибузинові препарати краще затримують ріст лободи, насіння якої може проростати навіть через 10 років!
3. Інші препарати
Наприклад, Дуал Голд – чудово працює на різних культурах (кукурудза, капуста, кавун, гарбуз) і добре поєднується з Гезагардом.

Волога — ключ до ефективності

Ґрунтові гербіциди обов’язково потребують вологи! Без неї вони не діятимуть повною мірою. Якщо ґрунт сухий – збільшіть норму внесення води вдвічі або навіть утричі. Це рекомендація самих виробників.

А як щодо післясходових?

Тут лідером, безперечно, є Тітус – ефективний, але продається лише у великій фасовці. Якщо ви дачник з ділянкою 5–10 соток, зверніть увагу на його аналоги: Рамзес, Рим + Мачо, Тівітус.
Ці препарати безпечні для картоплі, кукурудзи та томатів. При правильному застосуванні не шкодять культурі навіть при перевищенні дози, але «випалюють» бур’яни на совість: хрін, щавель, пирій, мишій – усі вони піддаються цим засобам.

Грамініциди — ваш козир проти пирію

Є ще окрема група препаратів – грамініциди, які не шкодять дводольним культурам, але відмінно знищують злакові бур’яни: мишій, куряче просо, пирій. Їх можна застосовувати на картоплі, моркві, буряках, гороху, цибулі тощо.

Висновок

Гербіциди – це зручність і економія часу, але не забуваймо про власну безпеку. Найсмачніша картопля – та, що вирощена з любов’ю і мінімальним використанням засобів захисту. Тому обирайте лише перевірені препарати, дотримуйтесь інструкцій, і нехай ваш урожай буде багатим, а земля – здоровою!
Гербіциди на картоплі – бути чи не бути?Будьте пильні, вирощуйте своє – живіть краще!
Телефон для замовлення:
095 4773015.

Поділися:

Добавить комментарий