Герої Астрід серед нас

Герої Астрід серед нас

У Полтаві відбувся заключний етап фестивалю художньої та соціальної юнацької творчості “У світі Астрід Ліндгрен”. Масштабне дійство присвячувалось 110-й річниці від народження всесвітньо відомої шведської дитячої письменниці. Педагогічний центр “Академія”, приватна школа “Паросток” за підтримки Посольства Швеції в Україні стали ініціаторами цього форуму.
Фестиваль тривав протягом навчального року. Мета – популяризація творчості письменниці, а також долучення молоді, вчителів і батьків до кращих шведських освітніх і громадських практик у галузі дитячої культури. Учасниками стали школярі та студенти 6–18 років. Творчі досягнення презентували в кількох номінаціях: соціальна творчість; драматизація (інсценізація фрагментів творів Астрід Ліндгрен); образотворче мистецтво (ілюстрації до її книг); журналістика; країнознавство та культура Швеції; літературознавство тощо, а також конкурс “Герої Астрід серед нас”.

Герої Астрід серед нас
Цікаві і веселі моменти фестивалю.

У грудневому випуску додатка “Сім’я” за 2017 рік ми детально розповідали про письменницю-ювілярку Астрід Ліндгрен і полтавський фестиваль, зокрема велике сімейне свято, проведене в театрі ляльок. Поговорили з юними учасниками – любителями казок, їхніми мамами, бабусями, які, звісно ж, найкраще вміють розповідати казки, вчителями, керівниками гуртків.
Відтоді відбулися наступні етапи фестивалю, під час яких дорослі й діти говорили зокрема про те, як полюбити книги та сформувати читацьку культуру в родині, чому батькам і вчителям варто об’єднуватися навколо ідеї активного читання тощо.
Другий етап був присвячений темі Швеції у творчості Астрід Ліндгрен і тамтешньому святу – дню Святої Люсії, що символізує перемогу добра, світла над темрявою, надію на краще майбутнє. Учасники поласували традиційними тортиками і печивом та “Люціїними” булочками, обмінялися уявленнями про історію, культуру цієї країни.
Наступну частину дійства, що проходила у День спонтанного прояву доброти, присвятили соціальній творчості. Адже Астрід Ліндгрен зображувала дітей, які не бояться вирішувати проблеми й допомагати друзям. Юні волонтери та журналісти презентували свої доброчинні проекти, акції, вчинки, а також репортажі, статті, історії, де висвітлюється соціальна активність дітей і юнацтва, показується, як діти прагнуть вирішити суспільні проблеми, допомогти конкретним людям.
Нещодавно юні учасники фестивалю з родинами, педагогами, групами підтримки зібралися в актовому залі ПУЕТ на заключний етап, щоб показати невеликі вистави за творами письменниці в номінації “Драматизація” і підбити підсумки. Постановки про Карлсона і Пеппі підготували шкільні театральні колективи навчальних закладів Полтави, Шишак і Каменського Дніпропетровської області.
Чудове свято, зазначила одна з бабусь, внучка якої, третьокласниця, задіяна в казці про пригоди Карлсона і Малюка. Хвилювалася, звісно, і бабуся разом із нею.
– Думаю, казки Астрід вчать дітей слухатися батьків і добрих порад, ну а якщо хтось слухатись не хоче, потім все одно все зрозуміє, – переконана жінка.
– Я була захоплена виставою про Пеппі, яку презентували учні 26-ї школи Полтави, і неперевершеною грою Карлсона з Шишацької гімназії, – сказала учениця 11 класу ПНВК “Паросток” Марія Петренко.
До речі, учні цього закладу допомагали проводити всі етапи, конкурси, влаштовували благодійні ярмарки зі збору коштів для лікування хворих дітей.
Загалом фестиваль об’єднав понад 600 учасників – дітей і дорослих з різних областей України. На конкурс юних художників надіслали роботи і школярі з Польщі.
“Діти мріють про свободу, самостійність, про те, щоб не залежати від дорослих. Якби ми не забували про це з роками, то і нам, і нашим дітям жилося б значно краще” , – одне з висловлювань всесвітньо відомої письменниці, на книгах якої виросло кілька поколінь.

Ганна ЯЛОВЕГІНА
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий