Герой України Володимир ЖЕМЧУГОВ: “Кожен голос  виборця за Петра Порошенка – це голос за Україну, за європейське майбутнє нашої держави і наших родин”

Герой України Володимир ЖЕМЧУГОВ: “Кожен голос виборця за Петра Порошенка – це голос за Україну, за європейське майбутнє нашої держави і наших родин”

Цілковита відвертість – так можна сказати про атмосферу, що панувала впродовж двогодинного спілкування Героя України, радника міністра інформаційної політики, довіреної особи кандидата в Президенти України Петра Порошенка, легендарного захисника нашої державності на Донбасі Володимира ЖЕМЧУГОВА з громадою села Стасі Диканського району. Слова цієї надзвичайної людини, чия безпрецедентна мужність назавжди залишиться у вітчизняній історії, протягом останніх років звучали в Раді Європи, німецькому Бундестазі, американському Конгресі й з багатьох інших найвпливовіших «трибун» світу.
Наразі Володимир Жемчугов зустрічається з українцями, щоб разом поміркувати про ті зрушення, що їх вдалося зробити під керівництвом Президента України Петра Порошенка в становленні авторитету нашої держави у міжнародному співтоваристві, у справі успішного відродження української армії, започаткуванні нових антикорупційних та правоохоронних інституцій, впровадженні децентралізації, на яку українські громади чекали аж чверть століття.
Головна мета зустрічей – застерегти виборців від самообману й ілюзій, котрі можуть зупинити початий нашою країною поступ, та аргументувати, чому європейське майбутнє України відбудеться тільки за умови президентства Петра Порошенка.

На зустріч із Володимиром Жемчуговим до Стасівського будинку культури прийшли сотні місцевих мешканців. У перші хвилини знайомства Володимир Павлович трохи нагадав свою історію життя, бо ж надто міцно вона переплелася з буттям його рідного Донбасу, а згодом – і всієї України, над якою нависла загроза російської окупації. У минулому він – шахтар із Хрустального (Красний Луч), відтак – успішний менеджер, директор підприємства. У роки «єфремовщини» був змушений перебратися до Грузії, де започаткував успішний бізнес. Але у 2014 році, коли російська армія почала вторгнення в Україну, вирішив боронити рідну землю і гуртувати навколо себе сміливців-однодумців.
Протягом 9 місяців Жемчугов провів понад 30 спецоперацій зі знищення військових об’єктів ворога. Під час виконання чергового бойового завдання потрапив на мінне поле й підірвався на розтяжці. Зі страшними ушкодженнями опинився в російському полоні: ампутовані кисті обох рук, повна втрата зору… Протягом року його утримували у в’язниці й допитували феесбешники, обіцяючи за каяття перед телекамерами найкраще лікування й майнові статки. Визволити патріота українській стороні вдалося лише у вересні 2016 року.
– У 2014-му я на власні очі побачив, як усі керівники на Луганщині, зокрема й одіозний Олександр Єфремов, злякалися вторгнення російських військ. Ті, хто «старшому брату» не радів, також вважали, що спротив марний, що сили неспівставні, що проросійські настрої, які зрежисувало ФСБ в Криму, Донецьку, Одесі, Миколаєві, Харкові, закінчаться тим, що Путін «відкусить» Україну по саме Дніпро. На Донбасі вже орудували банди проросійських найманців, патріотів знаходили закатованими і вбитими, ночами на нашу територію прибували російські «КамАЗи» з боєприпасами; шахтарям силоміць роздавали зброю і наказували захищатися від бандерівців, – нагадав Володимир Жемчугов. – І зважте, що Петро Порошенко не побоявся у цей надзвичайно складний час очолити державу, яка мала ще відвоювати саме своє існування, зумів згуртувати українців на боротьбу. Не злякався стати персоною нон грата в Росії, постаттю, яку там ненавидять прокремлівські мільйони. Порошенку-Президенту вдалося те, що не зміг у 2008-му Саакашвілі в Грузії: він довів світовому співтовариству, що на нас напала Росія, і згодом факт агресії було визнано на міжнародному рівні. Наразі наші захоплені ворогом у Керченській затоці моряки визнані європейськими і світовими інституціями військовополоненими. І я переконаний, що невдовзі Петру Порошенку, нашим дипломатам вдасться довести, що Росію-агресорку потрібно позбавити права вето в Раді Безпеки ООН і тоді вона не зможе заблокувати рішення про введення миротворців на Донбас. Відтак Росія буде змушена вивести свої війська, і весь цей жах закінчиться. Донбас нормально інтегрується в рідну країну, так само, як раніше звільнені території, де спочатку багато місцевих вітали окупантів, а тепер не хочуть і згадувати про Росію, бо знають, що у луганській в’язниці вже понад тисячу політичних в’язнів, що в Лутугиному, Антрациті, Новопавлівці, під Дебальцевим розміщені тепер російські військові бази.
Володимир Жемчугов закликав присутніх поміркувати також про те, що втішатися віддаленістю Полтавщини від лінії фронту на Донбасі не варто, бо ж насправді цю відстань бетеери можуть здолати лише за два маршкидки. І додав, що п’ять років тому в імовірність таких подій ніхто не вірив і на Луганщині. Люди мало цікавилися політикою, не ходили на вибори або ж віддавали голоси за тих, хто й не згадував у своїх обіцянках, що Донбас – це Україна.

Успішна відбудова армії і старт десятків реформ

– Я пам’ятаю нашу армію у 2014 році, коли Луганщину визволяла Житомирська бригада. Ці хлопці 19–20 років зі «штовханів» заводили танки й бігали зливали пальне на шахтах, бо його ніде було взяти. А воювати довелося проти рязанської десантної дивізії. До нас сунули колони танків, бетеерів, «Градів» з Тамбова. «Житомирців» жорстоко поклали «кадирівці», фотографувалися на їхніх тілах, а ми, місцеві патріоти, попри комендантську годину, ходили вночі ховати їх, бодай просто закопувати в землю, бо ж стояла серпнева спека!
Нині наші Збройні сили зовсім інші. Я часто зустрічаюся з військовими. Українська армія не просто одягнена й нагодована, вона забезпечена сучасною технікою, новою, дуже серйозною зброєю. Ми маємо міжнародну військову підтримку, багато домовленостей про подальше постачання військового оснащення. В Україні відкриваються сучасні військові навчальні центри, оновлені полігони, активно ведеться будівництво житла для офіцерів і контрактників. Наша армія мотивована, на передовій зарплата складає понад двадцять тисяч гривень, – розповів Володимир Жемчугов.
Своїми спостереженнями про кардинальні зміни в забезпеченні української армії з учасниками зібрання поділилася також відома полтавська волонтерка, кавалер ордена «Народний герой України» Вікторія Мірошниченко. Багато йшлося на зустрічі й про десятки мирних, але не менш актуальних для українського суспільства питань.
– Нині ми на шляху змін у різних сферах – правоохоронній, судовій, охорони здоров’я, місцевого самоврядування… Але для результатів потрібен час, – наголосив Володимир Жемчугов. – Не забувайте, що на початку президентства Порошенка у державній казні було лише 110 тисяч гривень! Навіть у заможній Америці реформа поліції тривала 15 років, упродовж яких вони нарешті подолали корупцію і досягли поваги громадян. Сусідня Польща до нинішнього економічного благополуччя почала рухатися в 1990-х, а ми остаточно обрали європейський курс лише в 2014-му. На законодавчому ж рівні закріпили його завдяки ініціативі й наполегливості Президента Петра Порошенка тільки тепер.

“Перший Президент, який послідовно веде країну в Євросоюз і під захист НАТО”

По завершенні зустрічі з сільською громадою Володимир Жемчугов підсумував свої головні меседжі в інтерв’ю журналістам:
– Президент Петро Порошенко зупинив російську окупацію, озброїв армію. Путін нашого війська вже боїться: витяг останній свій «козир» – залякування ядерною бомбою. Порошенко – перший Президент, який не метався між Сходом і Заходом, а послідовно веде країну в Євросоюз і під захист НАТО. В усіх сферах життя розпочато реформи, місцеві громади нарешті отримали можливість розпоряджатися своїми бюджетами й самим вирішувати, як їм жити.
– Володимире Павловичу, як ви оцінюєте результати першого туру виборів? Чому, на вашу думку, українці провели до другого туру настільки різнополярних, абсолютно неспівставних, неспівмірних кандидатів?
– Звичайний українець хоче жити заможно, причому вже завтра. Насправді, це зрозуміле бажання. Нікому не хочеться долати той тривалий шлях перетворень, який пройшли Чехія, Польща, Болгарія… Це 10 – 15 років праці. Володимиру Зеленському вдалося заволодіти симпатіями багатьох українців, пообіцявши казку в своєму казковому фільмі. Але в реальному житті ми маємо дивитися на досвід інших країн і рухатися вперед перевіреним шляхом. Якщо ми зробимо неправильний вибір, то знову відкотимося назад.
– Які, на вашу думку, шанси в кандидатів на сьогодні?
– П’ятдесят на п’ятдесят. Конкурент Петра Олексійовича вправно жонглює шоу-маніпуляціями, і все це заполонило екрани телевізорів. Він добре розуміє, що має уникнути дебатів, бо не компетентний ні в політиці, ні в економіці. Боїться, що народ побачить, «хто є хто», тому вдається до саботажу, обману. Але якщо значна частина українців на таке поведеться, ми заплатимо за це всі, кожен – незалежністю держави й своєю мрією про європейський рівень життя.
Ті перетворення, які розпочав Порошенко, неможливо завершити під час війни за 5 років. Для повноцінної реалізації реформ він має стати Президентом на другий термін. Я – людина пряма й відверто кажу, що якщо під час другого терміну з’ясується, що слова Петра Порошенка розходяться зі справами, то на наступних виборах особисто виступатиму проти його партії і його прихильників.
Я не можу більше фізично воювати з Росією. Але я буду продовжувати це робити просвітництвом, інформуванням співвітчизників. Наразі закликаю виборців керуватися здоровим глуздом, щоб реально дивитися на те, що зробив для України один кандидат у президенти, а що – інший. Правда – вона не в красивих обіцянках, а в зроблених справах. Кожен голос за Петра Порошенка – це голос за Україну, за європейське майбутнє нашої держави, наших родин. ?

Ольга ДМИТРЕНКО
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий