Геть від москви!..

Геть від москви!..

У Петрівсько-Роменській громаді Миргородського району розпочали деколонізацію топоніміки

З ініціативи Полтавського офісу Українського інституту національної пам’яті у Петрівсько-Роменській територіальній громаді Миргородського району рішенням виконкому сільської ради за № 169 створили комісію з перейменування назв вулиць і провулків, які пов’язані з СРСР та державою-окупантом росією. Рішення підписала сільський голова Валентина Бугайова.

Комісію створено відповідно до Законів «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій»; «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті» (ст. 5 п. 4.), «Про заборону пропаганди російського неонацистського тоталітарного режиму, акту агресії проти України з боку російської федерації як держави-терориста».
Комісія має проаналізувати усю топоніміку громади та визначити перелік топонімів, які звеличують, увіковічують, пропагують або символізують державу-окупанта або її визначні, пам’ятні, історичні та культурні місця, міста, дати, події, її діячів, які здійснювали військову агресію проти України та інших суверенних країн, державну тоталітарну політику та практику, пов’язану з переслідуванням опозиції (опозиційних діячів), дисидентів та інших осіб за критику тоталітарного радянського та тоталітарного російського режиму, зокрема й громадян України, які мешкають на тимчасово окупованих територіях України або тимчасово перебували на території держави-окупанта та стали жертвами переслідування з боку російських репресивних органів. А ще комісія напрацює пропозиції й готуватиме довідки відповідно до встановленого переліку. Після цього ініціативи комісії винесуть на громадське обговорення на офіційному сайті Петрівсько-Роменської сільської ради.
Очолила комісію голова постійної депутатської комісії сільської ради з гуманітарних питань Світлана Білик. До цієї дорадчої інституції увійшли місцеві депутати, співробітники виконкому сільради, краєзнавець з села Ручки Володимир Мовчан, вчителька історії з села Березова Лука Тетяна Троян, бібліотекарі, ветерани російсько-української війни, учасники добровольчого формування тероборони, керівники сільських будинків культури, також регіональний представник Українського інституту національної пам’яті (УІНП) у Полтавській області Олег Пустовгар.
«Деколонізація топоніміки має на меті недопущення повторення злочинів російського неонацистського й комуністичного режимів, відновлення історичної справедливості, усунення загрози незалежності, суверенітету, територіальній цілісності та національній безпеці України. Приємно, що Петрівсько-Роменська громада не стоїть осторонь», – кажуть у Полтавському офісі УІНП.

Полтавський офіс УІНП.

Добавить комментарий