Гоголівці і «Молоко»:  овації під закриття сезону

Гоголівці і «Молоко»: овації під закриття сезону

Колектив Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя з тріумфом виступив у містах Одесі й Херсоні, де було презентовано виставу «Майстер і Маргарита» (режисер – заслужений діяч мистецтв України Сергій Павлюк) у рамках XIV Фестивалю театрів «Молоко».

Фестиваль цьогоріч розширився географічно до трьох міст (Одеса, Миколаїв, Херсон), збільшилася кількість фестивальних заходів. Гоголівці виступили в Одесі на сцені академічного театру музичної комедії імені М. Водяного та у Херсоні на сцені академічного музично-драматичного театру імені М. Куліша як хедлайнери фестивалю, адже минулого року колектив отримав статус переможця.
– Ми розуміємо, що в наш час важко проводити театральні фестивалі, – поділився емоціями директор Фестивалю театрів «Молоко» Михайло Журавель. – Та це не настільки важко, наскільки приємно, бо до нас приїжджають театри-друзі. Це люди, яких любиш і поважаєш, це ті, з кого береш приклад у професії. Саме таким є колектив полтавського театру, і я щасливий, що ми можемо другий рік поспіль бачити їхні вистави. Минулого року Полтава стала переможцем, тому цього року вона поза конкурсом.
Окрім полтавського театру, у фестивальній афіші можна було бачити колективи з Харкова, Рівного, Чорткова, Івано-Франківська, Києва, Одеси, Дніпра, Кривого Рогу, Миколаєва. У рамках фестивалю відбулося 32 заходи, з яких двадцять шість – це театральні вистави, шість – літературна платформа.
– Ми вже вдруге приїздимо до Одеси, і для нас це дуже хвилююче, – розповів директор Полтавського театру імені М. В. Гоголя, заслужений працівник культури України Олексій Андрієнко. – Цього року гоголівцям випала почесна місія відкривати фестиваль і підтвердити свій професіоналізм. Для показу було обрано виставу «Майстер і Маргарита», адже це, на нашу думку, цікаве прочитання Булгакова, актуальна тематика, масштабна постановка, де задіяно майже сто чоловік. Для нас такі гастрольні поїздки – це можливість залишатися у театральному просторі країни, це платформа спілкування з колегами та обміну досвідом, це перевірка на іншого глядача. І, судячи з реакції присутніх у залі шанувальників театру, ми на правильному шляху, адже овації, які тривали майже десять хвилин в Одесі й у Херсоні, надихають і змушують знаходити можливості вирушати таким численним колективом у мистецькі подорожі.
Вистава «Майстер і Маргарита» у прочитанні гоголівців – це поліфонічне полотно образів та зашифрованих кодів, які творці залишають на розсуд глядачів. Постановка набуває сатиричного змісту, відображаючи радянське суспільство 30-х років ХХ століття, і від того інколи навіть стає моторошно. Адже в сцені, коли тільки-но зустрілися Майстер (заслужений артист України Богдан Чернявський) та Маргарита (заслужена артистка України Тетяна Любченко), вже за мить на фоні невимушеної пісні відбуваються доноси та розстріли. Також на перший план виходять проблеми боротьби добра зі злом, кохання та відпущення гріхів, жорстокість, хабарництво та пропаганда…
– Кожен читав роман Булгакова «Майстер і Маргарита» і уявляв щось своє, – розповів режисер вистави Сергій Павлюк. – Якщо вам сьогодні сподобалася наша інтерпретація – це чудово, якщо ні – це теж нормально. Адже все індивідуально. Ми дивимось і бачимо зрозуміле тільки нам. Ми сміємось чи плачемо, емоціонуємо чи залишаємося байдужими. А фестиваль – це така унікальна можливість подивитися виставу театру з іншого міста! Адже ми не можемо просто поїхати в театр із Херсона до Полтави.
Судячи з овацій та бурхливих емоцій після перегляду вистави гоголівців, полтавський театр, безперечно, тепер має прихильників в Одесі та Херсоні. Таке розширення творчих горизонтів та здійснення поїздки відбулося завдяки підтримці керівництва області, департаменту культури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації, налагодженій творчій співпраці директора полтавського театру Олексія Андрієнка з колегами в інших містах та благодійникам – керівництву заводу «Лтава» та полтавського хлібокомбінату «Кулиничі».
Виступ на фестивалі став для гоголівців прекрасним завершенням театрального сезону та стимулом до подальшого розвитку й налагодження нових професійних зв’язків.

Ольга Коваленко.

Поділися:

Добавить комментарий