Гоголівці – володарі Гран-прі театрального фестивалю

Гоголівці – володарі Гран-прі театрального фестивалю

Нещодавно на базі Хмельницького академічного обласного музично-драматичного театру імені Михайла Старицького відбувся Всеукраїнський театральний фестиваль «Starytskyitheatrefest», на якому полтавці отримали найвищу нагороду – «Гран-прі».
Взяти участь у цьому мистецькому форумі запросили і Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Миколи Гоголя з прем’єрою минулого сезону, постановкою, яка вже має свого глядача у Полтаві, нещодавно завоювала прихильність театралів у Білій Церкві та Львові, трагікомедією «Політ над гніздом зозулі» за романом Кена Кізі у сценічній трактовці відомого українського режисера, заслуженого діяча мистецтв України Сергія Павлюка.
– Я надзвичайно вдячний за можливість поставити цей матеріал у полтавському театрі директору Олексію Андрієнку, – розповів про постановку режисер, заслужений діяч мистецтв України Сергій Павлюк, який відвідав фестиваль у Хмельницькому разом з гоголівцями. – Було складно працювати, адже є відомий фільм, виставу хотілося зробити не гірше. Наразі ця вистава затребувана у Полтаві, тому сподіваємося, що актуальна на сьогодні тема свободи та знищення особистості владою стане близькою і хмельницькому глядачу.
«Starytskyitheatrefest-2019» цього року зібрав колективи з Івано-Франківська, Чернівців, Луцька, Тернополя, Коломиї. Протягом тижня мешканці Хмельницького, гості міста мали нагоду переглянути вистави театральних гостей та виставу рідного хмельницького театру.
– Фестиваль – це нагода поспілкуватися з колегами, можливість побачити, що відбувається у театральному житті інших міст та відчути, куди рухатися нашому колективу, – зазначив директор Хмельницького театру імені Михайла Старицького Андрій Ковальчук. – Також це театральне свято для хмельничан – вони побачили вистави, яких немає в репертуарі нашого театру, познайомилися з прем’єрами, які відбулися нещодавно у наших колег.
Оцінювали фестивальні вистави відомі театральні діячі – театрознавець, заслужений діяч мистецтв України Василь Неволов, відомий актор В’ячеслав Хім’як, керівник театру «Кут» Володимир Смотритель, головний режисер хмельницького театру Дмитро Гусаков та інші. За підсумками журі виставу полтавського театру визнано кращою і нагороджено найвищою нагородою – «Гран-прі» фестивалю.
– Ми пишаємося, що у Центральній Україні, а саме у Полтаві, є колектив, який змусив переживати, поставив нас емоційно «на коліна», дав таку сильну емоцію, після якої ми віримо у мудрість цього колективу, – резюмував член журі, відомий актор, провідний актор Тернопільського академічного драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка В’ячеслав Хім’як. – У виставі було багато цікавих нюансів, не говорю про головні ролі, бо вони блискучі, а хочу наголосити на ролях другорядних – це той нюанс, як говорили раніше, як масова сцена звучить. А у виставі полтавського театру «Політ над гніздом зозулі» вона звучала, та ще й кожна роль була, як цвяшок, забита у загальну канву режисерської концепції Сергія Павлюка. І це, мені здається, великий здобуток наших колег і театрального мистецтва країни.
Гоголівці, окрім найвищої нагороди від журі, отримали ще одну цінну нагороду – бурхливі оплески глядачів, які побачили виступ полтавців на сцені Хмельницького театру імені Михайла Старицького.
– Завершальний акорд фестивалю «Starytskiytheatrefest» цього року виявився надзвичайно потужним і яскравим, – розповів голова журі, театрознавець, професор, заслужений діяч мистецтв України Василь Неволов. – «Політ над гніздом зозулі» – це вистава, у якій поєдналася і краща режисура, і краща сценографія, і кращі актори… Ми чекали на Полтаву, слідкуємо за творчим життям цього колективу і режисера Сергія Павлюка, і наші сподівання виправдано, радіємо, що гоголівці гідно представили себе на фестивалі.
Гран-прі Всеукраїнського театрального фестивалю «Starytskiytheatrefest» став для гоголівців черговим досягненням, яке буде вписано в історію театру.

Ольга КОВАЛЕНКО
Завідувачка літературної частини Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру
імені М. В. Гоголя

Поділися:

Добавить комментарий