Голландія у центрі Полтави

Голландія у центрі Полтави

Через пандемію коронавірусу майже рік в Україні та світі практично не відбувалося виставкових заходів. Це якщо не рахувати подій, які були перенесені на віртуальні платформи. Тож не дивно, що й полтавці втомилися від життя в режимі онлайн, а після послаблення обмежень щиро радіють будь-яким подіям, на яких можна бути присутнім особисто. Одна з них – перша у цьому році виставка екзотичних голландських тюльпанів, яка днями пройшла у Полтаві на території турбомеханічного заводу. У передчутті свята весни чоловіки могли підібрати красивий подарунок своїм коханим, а жіноцтво отримувало заряд позитивних емоцій від споглядання неймовірної квіткової краси.

Господинею різнобарвного квіткового царства була Тетяна Солодовник. Квітами займається понад два десятки років, та й вибору у житті іншого шляху не хотіла, бо полюбила їх ще в дитинстві. А потім так сталося, що, вийшовши заміж, потрапила у без перебільшення «квіткову родину», де всі небайдужі до їх вирощування. Зараз виплекані сімейним колективом квіти від «Flower Mira» (така інша назва фермерського господарства «Троянда») можна було придбати як на виставці, так й у інших торгових точках міста. На саму виставку пані Тетяна привезла близько 30 сортів тюльпанів, хоча головним чином господарство спеціалізується на вирощуванні троянд. Увесь посадковий матеріал родина закупляє у Голландії, а «вигонка» відбувається на рідних просторах – у мачухівських теплицях. Кожного року початковий матеріал міняють. Звісно, у природних умовах деякі сорти тюльпанів зацвітають раніше, деякі – пізніше. Але багаторічний досвід дозволяє підібрати температуру так, що отримати квіти вдається напередодні весняного свята.
Тетяна Солодовник розповідає: «Ціну на тюльпани не підвищуємо вже кілька років. Приміром, на зрізані тюльпани вона така ж доступна, як і була до пандемії – 25 гривень за штуку. Оптовим покупцям також робимо знижку. Намагаємося, щоб клієнти були постійними, шукаємо ідеальне співвідношення ціна-якість. Квіти реалізуємо як оптом, так і вроздріб. Раніше троянди вдавалося вигнати навіть до 8 березня, але останнім часом, у зв’язку з новими цінами на енергоносії, це не робимо. Надто дорого опалювати теплиці. А ось тюльпани – квіти менш вибагливі. При цьому вони добре зберігаються після зрізу навіть без води. Можуть чекати «потрібного моменту» і постояти у прохолодному приміщенні кілька днів, не втрачаючи своєї свіжості».
Тюльпани здавна називають квітами весни, а в родині Солодовників саме з них, а ще крокусів та гіацинтів, починається сезон. Влітку їм на зміну приходять троянди, альстромерії, еустоми, восени – хризантеми…
«Ще два роки тому навіть еустома на території України була екзотикою. А нині вітчизняні садівники навчилися успішно її «виганяти» з готового паростка у наших умовах, – додає флористка-продавчиня Юлія. – А ось розмножувати її на Полтавщині не вдається. Тому квітка ця «одноразова». Потім знову доводиться замовляти паростки. Але отримувати якісний сортовий посадковий матеріал хризантеми ми вже навчилися».
Родина Солодовників попри все намагається триматися на плаву і радувати людей своєю квітковою продукцією. У сім’ї підростають дві доньки. Одна з них – випускниця школи, вже вирішила продовжувати родинну справу.
* * *
З нагоди свята весни на Полтавщині пройдуть ще дві безкоштовні виставки фіалок. У наддніпрянському місті її організував клуб «Фіалки Кременчука». Триває вона з 3 по 8 березня у міському палаці культури. Ще одна – «Бал фіалок» – працюватиме у Полтаві у торговому центрі «Київ» 7–8 березня.

Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий