Таку назву має проєкт «Програми з відновлення миру та діалогу для внутрішньо переміщених жінок», реалізацію чергової фази якого у березні цього року розпочала «Фундація прав людини». Реалізуватиметься він у 10 регіонах. Зокрема це Херсонська, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Полтавська, Сумська, Волинська та Чернігівська області.
Реалізацією проєкту на Полтавщині протягом березня – грудня цього року опікуватиметься регіональний партнер – громадська організація «Спілка жінок Полтавщини». Координатор проєкту – Ніна КУЗЬМЕНКО.
На початку року зусиллями організаторів та учасниць Проєкту було створеноно інтернет-платформу https://www.mustpost.today/, на якій жінки-активістки з різних регіонів обмінюються власним досвідом, думками, ідеями. До речі, брати участь у роботі платформи можуть усі зацікавлені ідеями проєкту особи, а не тільки його учасниці та випускниці.
– Нашою метою є реалізація заходів для підвищення професіоналізму лідерів громадських організацій у царині миротворчості, розвиток блогерства й жіночого лідерства задля запобігання ескалації конфліктів та сприяння примиренню шляхом об’єднання зусиль жінок-переселенок із різних областей України в єдину громадську платформу, – зазначила регіональний координатор проєкту «Голос жінки має силу-2020» у Полтавській області Ніна Кузьменко. – Для мене важливо бути координатором проєкту, оскільки його тема стосується розвитку особистісного та професійного потенціалу людини. Важливо, що це допоможе жінкам стати справжніми лідерками, систематизувати їхнє мислення, навчить застосовувати отримані знання на практиці, щоб розпочати власну справу. Набутий досвід буде особливо корисним для жінок, які опинилися у складних життєвих ситуаціях. Це допоможе нашим учасницям усвідомити унікальність, виробити свою життєву позицію та відкрити потенціал можливостей для реалізації своїх життєвих завдань.
Цього року до участі в проєкті «Голос жінки має силу» запрошуються не тільки жінки, які є внутрішньо переміщеними особами, а й усі, хто прагне вирішувати соціальні питання у громадах, впливати на ухвалення рішень, підсилювати голоси жінок та молодих дівчат з невеликих міст і селищ, ініціювати й реалізовувати власні, корисні для громад, ідеї. Новацією проєкту стане обрання у кожному регіоні 5 амбасадорок – активних жінок-лідерок.
Амбасадорками можуть стати студентки, молоді мами, викладачки, громадські активістки, професіонали в різних сферах, місцеві депутатки, голови ОТГ, майбутні блогерки. Головне, щоб це були лідерки своїх громад, які виборюють встановлення в суспільстві гендерної рівності як важливої умови сталого розвитку країни.
Протягом 7 місяців кожна з амбасадорок реалізовуватиме свій міні-проєкт, спрямований на розвиток жіночого лідерства, послаблення напруження та пом’якшення конфліктів у суспільстві, залучення до миротворчих процесів широкої аудиторії.
Загалом проєкт «Голос жінки має силу» спрямований на навчання активісток, сприяння діалогу як ефективному інструменту взаємодії та порозуміння в суспільстві, ефективним комунікаціям із владою та місцевими громадами. Тобто його учасниці не лише навчаться бути лідерами, а й матимуть нагоду розбудовувати систему на своєму рівні, в своїй громаді для забезпечення політичної, соціальної та економічної участі жінок у всіх суспільних процесах.
Ольга СИЗОНЕНКО
Журналіст
Вам також може сподобатись
Силіконові тюльпани та латексні троянди не зів’януть, але й не розкладуться: штучні квіти збільшують ризики українців захворіти на рак
Священник з духом революціонера й характером бійця, молитви якого рятують воїнів і техніку
Анастасія Клімнюк – лауреат Всеукраїнської зоозахисної премії-2025
Між миром і війною: волонтери Лубенщини не стомлюються підтримувати фронт
Небайдужий Погарщинський жіночий батальйон