Інформаційний кур’єр

Голоси, які варто почути

У Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського презентували документальний проект «Голоси. Загублений світ», покликаний зберегти та популяризувати культурну й духовну спадщину нашого народу.

Стартував творчий проект навесні цього року. В його основі – експедиції Полтавщиною заради виявлення цікавих особистостей та записів їхніх усних історій. На презентації «Голосів…» авторка проекту, журналістка, письменниця Інна Дідик розповіла про людей, з якими вже вдалося поспілкуватися. Йдеться, зокрема, про жителів області дуже поважного віку – наприклад, Любові Шевченко з Великобагачанського району виповнилося 92 роки, а Ганні Бережній із Глобинського – 98. Завдяки таким респондентам, через їхні приватні історії накопичуються безцінні документальні свідчення про різні періоди буття нашого краю і всієї України. Це тяжкі спогади про Голодомор і лихоліття війни, про відбудову країни з руїн, інші події. Окрема увага – спогадам про видатних земляків.
Проект реалізує ГО «Центр культури та розвитку «Горизонт» спільно з Полтавською обласною організацією НСПУ за підтримки департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, обласної ради.
«Голоси…» є переможцем (третє місце) конкурсу ініціатив громадянського суспільства, які потребують фінансової підтримки за рахунок коштів обласного бюджету. У межах цього фінансування вдалося здійснити поїздки в різні куточки області, де проживають герої проекту. Переважно це звичайні селяни, а також педагоги, майстри народної творчості, письменники.
Із матеріалами проекту «Голоси. Загублений світ» можна ознайомитись на сайті golosy.ltava.org.

Тетяна ПЕТРЕНКО
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий