Голова Полтавської облради створив першу в Україні аудіобібліотеку для школярів

Голова Полтавської облради створив першу в Україні аудіобібліотеку для школярів

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький заснував аудіохрестоматію з творами шкільної та позашкільної програми для школярів. Твори відповідають програмі Нової української школи, їх озвучили професійні актори. Плейлист доступний для прослуховування на Youtube-каналі “Вінілосховище”.
Посилання на плейлист: https://youtube.com/playlist?list=PL1pk2gUN6CtVzjIZ-PG6dIusnba-Fg1N8.
Як ініціатор створення проекту Олександр Біленький зазначив важливість розширювати освітні можливості для школярів: “Зараз освіта як ніколи потребує уваги. Схожа ситуація вже була в історії. Під час Другої світової прем’єр Британії Черчілль відмовився скорочувати видатки на освіту та культуру, мовляв: “А за що ми тоді взагалі воюємо?”. Ми зараз у схожій ситуації. Завдяки ЗСУ наші діти продовжують навчатися. Попри постійні тривоги, віялові відключення світла, освітній процес триває, і ми намагаємося його урізноманітнити та зробити доступнішим. Тепер школярам не обов’язково мати при собі підручник із літератури – твори доступні в Інтернеті. Їх можна слухати онлайн чи офлайн, коли немає світла”, – прокоментував Олександр Біленький.
До Дня української мови та писемності, 9 листопада, автори почали оприлюднювати на каналі “Вінілосховище” твори для учнів 5 класу, що навчаються за програмою Нової української школи. Твори для старших класів будуть начитані після укладання відповідних програм. Також невдовзі на каналі з’являться твори української та світової класики, позапрограмова фантастика та пригодницькі романи.
Автори проекту висловлюють подяку: літературним консультантам – Вірі Мелешко, кандидатці філологічних наук, доцентові, завідувачці кафедри української літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка; Ользі Коваленко, завідувачці відділу розвитку суспільних, гуманітарних та мистецьких дисциплін Полтавської академії неперервної освіти
ім. М. В. Остроградського; Віктору Разживіну, доцентові кафедри української мови та літератури Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет»; за декламацію – Богданові та Ользі Чернявським, провідним акторам Полтавського академічного музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя; за аранжування – композиторові Олегу Писаренку.
“Вінілосховище” – авторський радіо- та інтернет-проект голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького. Окрім аудіокниг, на Youtube-майданчику двічі на тиждень виходить новинно-аналітична передача за участю посадовців, експертів, лідерів думок, музикантів тощо.

Лариса КРАВЧЕНКО
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий