Інформаційний кур’єр

Головне – не допустити поширення інфекції

Обласна державна адміністрація продовжувала оперативно інформувати про епідемічну ситуацію в регіоні з COVID-19 та про заходи щодо протидії поширенню захворювання на коронавірус. У брифінгах брали участь голова ОДА Олег Синєгубов, голова обласної ради Олександр Біленький, секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота, керівники профільних служб і відомств.
Олег Синєгубов повідомив, що завдяки змінам до Державного бюджету України на 2020 рік створений Фонд боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19. Кошти фонду підуть на виплати медичним працівникам, закупівлю медичного обладнання, ліків, допомогу безробітним та на інші заходи, ініційовані Президентом та урядом. Водночас збережено фінансування ряду державних програм, зокрема з будівництва в регіоні важливих об’єктів, у тому числі автотраси Київ–Харків в районі Полтави. Соціальні допомоги та виплати, як повідомлялося, здійснюються своєчасно, у тому числі одиноким громадянам поважного віку.
На брифінгу у понеділок, 13 квітня, Олег Синєгубов наголосив на необхідності не допустити поширення інфекції, дотримуватися вимог карантину, «адже карантин – це не вихідні». Натомість у суботу та неділю, 11–12 квітня, зафіксовано чимало порушень карантинних норм (за вихідні дні поліцією складено 26 протоколів, а з початку карантину – 180), частина людей пішла до храмів освячувати вербу, хоча їх переконливо просили залишатися вдома. Очільник області нагадав, що саме від свідомості громадян залежить, наскільки швидко ми справимося з епідемічною загрозою. Наскільки швидко це станеться, залежить і від того, як буде дотримано умов карантину і на Великдень. Тож на свята запровадять додаткові обмежувальні заходи. «Ми вимушені це робити з погляду на те, як вірус поширюється в інших регіонах, щоб не допустити цього на Полтавщині», – сказав Олег Синєгубов.
Голова ОДА повідомив, що із режиму самоізоляції вийшло вже понад три тисячі осіб, і вони вважаються здоровими. Майже сімсот людей ще перебуває на самоізоляції. Влада продовжує перевіряти готовність потенційних місць обсервації, які визначені на випадок розвитку подій за гіршим сценарієм. Наразі їх дванадцять, вони можуть прийняти понад тисячу осіб.
В області вже проведено 341 ПЛР-тест. «Нині в обласній лабораторії ми можемо проводити до 40 ПЛР-тестів за зміну. Функціонують два апарати діагностики, – уточнив Олег Синєгубов. – Працюємо над тим, щоб збільшити кількість ПЛР-тестів до 100 за зміну. Зробимо це найближчим часом».
Станом на 15 квітня в області офіційно було підтверджено 27 випадків захворювання, три особи одужали, одна людина померла.

Віктор КІКОТЬ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий