Головний  літній десерт

Головний літній десерт

Улітку улюбленими ласощами дорослих і дітей традиційно є морозиво. Особливо високий попит на прохолодний десерт у спекотні дні. Запропонований у торговельній мережі перелік найменувань солодкого продукту надзвичайно великий, але знайти морозиво з натуральних інгредієнтів зовсім не просто.
Тож на що звертати увагу, щоб поласувати класичним морозивом на основі молока, а не сурогатом із пальмової олії?

Узявши до рук пачку морозива, не полінуйтеся вивчити надрукований на упаковці текст. Особливо зверніть увагу на інформацію про державний стандарт, за яким виготовлений десерт. Відповідального споживача має цікавити тільки ДСТУ 4733:2007. В ідеалі цей напис свідчить, що морозиво вироблене на основі молока, вершків чи масла, без додавання рослинних замінників.
Морозиво класифікується на кілька видів, залежно від вмісту молочного жиру. Найсмачнішим вважають пломбір. Його жирність варіюється від 12 до 20 відсотків. Основними складниками мають бути масло, яйця і молоко. Вершкове морозиво з жирністю 8–11,5% виготовляється, як зрозуміло, із молочних вершків. В основі рецепта молочного морозива – сухе чи незбиране молоко, жирність продукту складає 0,5–7%.
У морозиві, виготовленому за ДСТУ 4735:2007, допускається часткова заміна молочної сировини жирами рослинного походження, в тому числі кокосовою і пальмовою олією. Такого морозива в продажу дуже багато, воно доступніше за ціною, і саме з ним пов’язані скарги споживачів на неприємний синтетичний післясмак, коли на губах і язиці довго тримається наліт, ніби плівка. Це свідчить про те, що в продукті багато води й рослинних жирів. Про шкідливість подібних десертів для здоров’я годі й нагадувати. У будь-якому разі дітям такого морозива краще не купувати взагалі.
Універсальною вважається порада вибирати морозиво, орієнтуючись на довжину переліку інгредієнтів. Чим він коротший, тим менше в продукті всіляких «поліпшувачів». Обов’язково звертайте увагу на дату виготовлення. Краще купувати продукцію, вироблену протягом поточного місяця.
Якщо й крізь упаковку відчувається, що морозиво м’яке, значить, був порушений температурний режим зберігання. Такий продукт – ідеальне середовище для розмноження хвороботворних бактерій. Тверде, але деформоване, морозиво також небезпечне. Втрата форми свідчить, що воно розтавало й могло зіпсуватися.
Навіть найбільш якісне натуральне морозиво не рекомендується їсти щодня. Оптимальний варіант – побалувати себе двічі-тричі на тиждень.

Поділися:

Добавить комментарий