Головним захистом  від коронавірусу мають стати  спокій та гігієна

Головним захистом від коронавірусу мають стати спокій та гігієна

У зв’язку з потенційною загрозою поширення небезпечного захворювання – коронавірусу – територією держави і Полтавщини зокрема директор департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак провів брифінг для журналістів і розповів про заходи запобігання занесенню та поширенню гострої респіраторної хвороби.
«Полтавщина готова до можливого спалаху захворювання. Профільними фахівцями проведено низку додаткових консультацій наших медиків. Заняття стосувалися як самої хвороби, так і створення госпітальних баз. Ми перевірили наявність боксів, дихального обладнання в медичних закладах та засобів захисту в аптеках. Також просимо всіх, хто повернувся з так званих «небезпечних територій», повідомляти про це лікарів. Навіть якщо людина не відчуває захворювання на гострі респіраторні інфекції, вона може усамітнитися вдома і протягом 14 днів не виходити в громадські місця», – наголосив Віктор Лиск.
Він зазначив, що у полтавських лікарів уже є досвід обсервації людей, які повернулися з Китаю. А також нещодавно виписана додому місцева жителька, яка проходила обстеження після того, як відвідала Китай та Російську Федерацію. Після повернення в Полтаву вона відчула симптоми, схожі на грип, звернулася до сімейного лікаря і отримала кваліфіковану допомогу. Певний час знаходилася на обстеженні. Результати проби на коронавірус були негативними.
«Наразі є механізм доставлення взятих вірусологічних досліджень у центральну лабораторію в столиці. Головним захистом людей мають стати спокій та дотримання гігієни», – наголосив Віктор Лисак.
Нині в області є 639 інфекційних ліжок, зокрема 241 боксоване ліжко. Якщо виникне потреба, хворих можна розмістити і в 98 одномісних боксах. Надавати допомогу в можливих зонах спалаху коронавірусу зможе 881 спеціально підготовлений фахівець. Також сформовано певний ресурс, який полтавські медики матимуть змогу залучити у випадку потреби. А для поповнення засобів захисту з резервного фонду області виділено 400 тисяч гривень. Якихось специфічних засобів захисту від коронавірусу немає.

Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий