Горбанівський геріатричний пансіонат отримав сертифікат енергоефективності

У цьому році Горбанівський геріатричний пансіонат, що в Полтавському районі, отримав сертифікат енергоефективності класу С. Це найвищий показник для будівель. Після реконструкції заклад не втрачає тепло, а зберігає його всередині. Раніше він мав зовсім іншу систему: витрати на опалення були колосальними, але тепло в приміщенні не зберігалося.
– За енергоефективністю – майбутнє. Нині вже помітно, наскільки це важливо й необхідно. На прикладі пансіонату бачимо, що споруда зберігає більше тепла. Зараз удвічі, а то й більше, зменшилися витрати на опалення будівлі, – зазначив голова ОДА Валерій Головко.
За словами виконувача обов’язків директора КП “Полтавська агенція з енергоефективності” Полтавської обласної ради Олексія Северина, з цього року всі державні будівлі повинні обов’язково мати подібні сертифікати з визначеним класом економії енергії. Процес сертифікації в країні тільки розпочався.
– Будівля пансіонату стала першою, яка отримала енергетичний сертифікат найвищого рівня в Україні. Це значна робота і величезний успіх, – стверджує Олексій Северин.
Термомодернізацію пансіонату розпочали в 2015 році. Підрядна компанія “Термотех” працювала поетапно. Демонтували стару систему опалення. Потім на території пансіонату встановили сучасний теплопункт.
Датчики, які знаходяться зовні, реагують на зміни температури на вулиці. Паралельно змінюється й температура в приміщенні. До того ж підрядник замінив дах, вікна та утеплив будівлю й цоколь. Торік закінчили термомодернізацію господарського корпусу. Загалом такі заходи дозволяють економити майже 56% коштів від колишньої вартості опалення.
Зараз у пансіонаті проживає близько 230 осіб поважного віку та людей з інвалідністю. Вони отримують медичну допомогу й догляд спеціалістів.
– Важливо було не тільки підвищити енергоефективність будівлі, а й зробити її комфортною для людей, які там перебувають, – додав директор департаменту будівництва, містобудування, архітектури та ЖКГ ОДА Тимофій Голбан.
* * *
Горбанівський геріатричний пансіонат працює з 1991 року. Загальна площа закладу – 11847,09 м2, у тому числі опалювальна – 10744,78 м2. У 2017 році під час опалювального сезону завдяки утепленню та подібним енергоефективним заходам у пансіонаті зекономили майже 155 тисяч гривень. З часом сума зекономлених коштів зростатиме.

Полтавська ОДА.

Поділися:

Добавить комментарий