Гормони. Чи насправді вони такі небезпечні?

Гормони. Чи насправді вони такі небезпечні?

Важко уявити роботу нашого організму без гормонів. Але через наявність безлічі негативних стереотипів їх роль значно знецінюється. Спробуємо зруйнувати ці міфи.

Гормональні препарати можна вживати без призначення лікаря
Однозначна відповідь – Ні! Без призначення лікаря не можна вживати будь-які гормональні препарати. Оскільки вони впливають на функціонування вашого організму і до яких наслідків це призведе, ніхто не знає. Гормональні препарати призначаються відповідно до тієї чи іншої патології, з підбиранням індивідуальної дози.
Гормони викликають онкологічні захворювання
Самостійно гормони не викликають рак. Але існують деякі види, які сприяють розмноженню клітин, у тому числі й злоякісних. До гормонів, які спричиняють розростання тканин, відносяться меланотропін, гормони росту, естрадіол, пролактин.
Гормональні препарати впливають на збільшення ваги
Насправді надлишкову вагу викликають малоактивний спосіб життя та надлишок калорій, а не вживання гормонів. Що може викликати збільшення ваги тіла, так це дисбаланс гормонів (гормональний збій). Причин, що спричиняють гормональні збої, безліч – від проблем зі стероїдними гормонами, інсуліном до гормонів щитоподібної залози та наднирників. За статистикою лише 6–7% жінок набирають вагу при застосуванні гормональних контрацептивів, але це пов’язано з тим, що вони спричиняють підвищення апетиту. В таких випадках призначають препарати з малим вмістом гестагенів. Тож при звертанні пацієнта з ожирінням потрібно проводити ряд обстежень, тому що призначення дієти та фізичних вправ можуть не мати успіху.
Молоді не призначають гормональних препаратів
Гормони призначають молоді лише за наявності на те показань. До гормональної терапії відноситься терапія оральними контрацептивами у жінок, яка призначається індивідуально. Гормональний збій може виникати у людей будь-якого віку, прикладом є безпліддя. Це велика проблема сучасного світу.
Жінки не мають чоловічих гормонів
Жінки мають чоловічі гормони. Виробляються вони частково в яєчниках, далі в жировій тканині відбувається трансформація одних гормонів у інші. Чоловічі гормони (в нормі) впливають на поведінку жінки, а саме на її активність, лідерські якості, стійкість.
Від оральних контрацептивів у жінок ростуть вуса
Це – міф. Вторинні статеві ознаки у жінок можуть проявлятися через високий рівень тестостерону (чоловічого гормону). Відбувається дисбаланс гормонів. При його врегулюванні, тобто підвищенні рівня естрогену (жіночого гормону), ця проблема усувається.
У чоловіків немає жіночих гормонів
Протилежний випадок. У чоловіків присутні жіночі гормони, відповідно як у жінок – чоловічі. Але рівень естрогенів набагато нижчий, аніж у жінок. Інколи може відбуватися збій, і їх рівень зростає. Це в свою чергу викликає ряд змін в організмі чоловіка. Поява «пивного» живота, збільшення грудей та відповідно ваги тіла.
Без призначення лікаря не потрібно робити дослідження рівня гормонів чи будь-які інші лабораторні аналізи, витрачаючи кошти. А потім із жахом дивитися на результати, бо рівень певного гормону зависокий. Якщо вас щось турбує, звертайтеся до лікаря. Тому що рівень гормонів постійно змінюється. Кожен гормон у своїй нормі має ряд призначень. Зміна відбувається з віком, протягом дня чи декількох годин. Скажімо, гормони щитоподібної залози треба досліджувати виключно вранці, а рівень естрогенів визначається на 5-й та 7-й день циклу, прогестерон – на 21-й. Стереотипів про гормони існує безліч, але, перш ніж сліпо вірити їм та пов’язувати свій стан саме з гормональними змінами, проконсультуйтесь у фахівця.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий