Город у спеку можна не поливати Міф чи реальність?

Город у спеку можна не поливати Міф чи реальність?

Гідрогель – це екологічно чистий матеріал, який не тільки стимулює ріст рослин, але й позитивно впливає на якість ґрунту. Це додаткове джерело вологи для рослин. Речовина при контакті з водою насичується нею, розбухає і стає своєрідним резервуаром. Коли грунт висихає, гелеві кульки забезпечують кореневу систему рослини вологою. Крім води, полімерне з’єднання здатне вбирати розбавлені поживні речовини, забезпечуючи тим самим підгодівлю. При роботі з гідрогелем не потрібні індивідуальні засоби захисту. Гідрогель не вступає в хімічні реакції з речовинами, які містяться в грунті, і не впливає на його склад. Через 3–5 років гранули розкладаються під впливом грунтової мікрофлори на воду, вуглекислий газ і амоній. Якщо гідрогель виявиться на поверхні грунту, то при потраплянні перших сонячних променів гранули полімеру випаровуються. Таким чином, застосування цього засобу абсолютно безпечне як для людини, так і для навколишнього середовища.
Перед внесенням гідрогелю в грунт зазвичай суху речовину слід залити чистою водою і залишити на кілька годин до повного набухання. Для замочування гранул використовують не тільки воду, але і розчини добрив. Це зручно на пухких, водопроникних грунтах, де дощі швидко вимивають корисні речовини. Гідрогель утримує їх, не дозволивши рослинам страждати від дефіциту живлення. Надлишки води потрібно злити, перемішати ретельно з грунтом, щоб гель розподілився в ньому рівномірно. На літр грунту потрібно взяти стакан готового гідрогелю.
У суміші гідрогелю та землі дуже зручно пророщувати насіння та вирощувати рослини. Гідрогель підходить для використання як у відкритому, так і в захищеному грунті.

Полімерні гранули при вирощуванні розсади

Вирощування розсади найчастіше пов’язане з деякими труднощами. Для отримання сильних сіянців потрібні не тільки добре підготовлений грунт і освітлене місце, але і правильний полив. Саме волога може бути для молодих сходів і другом, і причиною загнивання кореневої системи, що веде до подальшої загибелі. Уникнути таких ситуацій допоможе використання полімерного матеріалу, що має унікальну здатність вбирати й утримувати для росту рослин необхідну кількість води в ґрунті. Гідрогель для розсади вважається ідеальним матеріалом, який дає можливість у рази мінімізувати догляд
за молодими сіянцями і зменшити стрес під час пересадки у відкритий грунт.
Такими способами вирощують розсаду помідорів, баклажанів, селери, перцю та інших культур, які потребують багато вологи. Гідрогель захищає корені розсади від пересихання або зайвого перезволоження.

Гідрогель на зелених культурах, моркві та буряці

При сівбі петрушки, кропу, коріандру, салату та інших зелених культур залежно від типу грунту змінюється доза внесення препарату. На легких грунтах і торфокомпостних сумішах вона становить 20–30 грамів сухих гранул на квадратний метр врозкид. На важких суглинних і глинистих, схильних до перезволоження грунтах – 10–20 г сухих гранул на 1 м2.
Після того, як гранули розкидали, грунт неглибоко перекопують. Основна частина речовини повинна виявитися в шарі грунту на глибині до 12 см. Грунт добре поливають, можна внести добрива. Через 1–2 дні висівають насіння культури. Для рослин із поверхневою кореневою системою гідрогель вносять на глибину близько 10 см. Якщо коренева система заглиблена, то глибину внесення гідрогелю збільшують до 20–25 см.
Для сівби нарізають борозенки глибиною 6–7 см. На легких ґрунтах 1,5–2 г препарату вносять на 1 погонний метр рядка, рівномірно розподіляючи гранули на дні. На важких землях, де добре утримується вода, дозу можна зменшити до 1,0–1,5 г субстанції. Гранули повинні виявитися на глибині 5–6 см. Після внесення посівні канавки трохи закривають грунтом і дають полив із розчиненим добривом. Через 1–2 дні приступають до сівби насіння по рядках поверх насиченого вологою препарату. Коли все насіння висіяне, їх згори закривають грунтом, злегка мульчують торфом або компостом і грядку накривають плівкою до появи сходів.

Нове слово у посадці пасльонових та огірків

У кожну лунку, залежно від типу грунту, кладуть від 1 до 2 г сухого порошку. Перед висадкою розсади місце добре поливають. Коріння рослин сильно притискати не потрібно. Виходить, що гідрогель – ідеальний матеріал, який дозволяє звести до мінімуму догляд за рослинами.
Правильне застосування гідрогелю дозволяє скоротити полив на 50–70% для горшкових рослин, на 20–40% – для більшості сільськогосподарських культур, знижує втрату поживних речовин грунту і добрив, які вносяться (особливо азотних) за рахунок зменшення їх вимивання із грунту.

Є. В. ТЕРНОВА,
завідуюча лабораторією екологічно безпечних технологій виробництва Сквирської дослідної станції органічного виробництва НААН.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий