Гостини у Святого Миколая

Гостини у Святого Миколая

Минулої неділі, 15 грудня, Святий Миколай прибув у свою резиденцію біля Свято-Успенського собору в Полтаві. Тож до чепурного будиночка Чудотворця знову потягнулися вервечки дітвори. Байдуже, що замість снігової казки надворі періщив дощ. На всі усюди з-під парасольок розлітались щасливий лемент і сміх.

Першими святителя Миколая привітали вихованці вокально-хорової студії «Домінус». І це їхнє заслужене право, адже до святкової резиденції юні артисти прийшли із Свято-Успенського собору, де подарували парафіянам свій творчий виступ. Святий Миколай наділив їх за це солодощами й добрими побажаннями.
– Я вже вп’яте бачив Святого Миколая. Це такий дуже добрий дідусь. Усім, хто слухняний, він роздає подарунки. А хто не слухняний, тому приносить додому записку, що подарунка не дасть. У мого однокласника таке було, – ділиться секретами дев’ятирічний Михайлик Котелевський з «Домінусу». У руках, як і має бути в чемної дитини, – пакуночок зі смаколиками від покровителя малечі.
Сильний дощ завадив влаштувати у неділю запланований благодійний ярмарок просто неба. Іграшки, сувеніри ручної роботи, імбирні пряники та інші цікаві дрібнички полтавці купували у волонтерів у будиночку Святого Миколая. Анонсовані майстер-класи Українська академія лідерства провела у виставковій залі Духовно-культурного центру імені преподобного Паїсія Величковського, що в Свято-Успенському соборі.
– Цього року ми запакували близько півтори тисячі солодких подарунків, тому вистачити має всім, – розповіла голова ГО «Команда небайдужих» Наталія Гранчак. – За зібрані у святкові дні кошти плануємо купити розвиваючі ігри для діток, які навчаються у спеціалізованій школі в Полтаві. А також хочемо придбати обладнання, яке необхідне для роботи логопеда.
Про те, щоб дітки отримали від Святого Миколая подарунки, потурбувалися давні вірні друзі Команди небайдужих – підприємство «Автотранс», виробничо-торговельна компанія «Крок», приватні підприємці, представники громадських організацій і просто небайдужі люди.
– Цього разу хочемо усіх, хто приходить до будиночка Святого Миколая, активніше залучити до добрих справ. Сподіваємося започаткувати таку традицію, щоб до резиденції Чудотворця ішли не тільки з мрією отримати подарунок, а і з бажанням передати через Святого Миколая свій подарунок діткам, котрі виховуються в інтернатних чи спеціалізованих закладах. Добро ж грунтується саме на вмінні віддавати, – нагадує Наталія Гранчак.
У будиночку Святого Миколая мерехтять вогники гірлянд, пахне хвоєю, прянощами, печивом… Куди не глянь, всюди святкова атрибутика: червоні різдвяні чобітки, мереживні сніжинки, новорічні кулі, створені талановитими рукодільницями іграшки-янголята… Не дивно, що діти почуваються тут, мов у казці. Та й не тільки діти.
– Багато людей старшого покоління приходять сюди, щоб подивитися на Святого Миколая, як на диво. Бо ж у нашому дитинстві цього не було, – ділиться волонтерка Команди небайдужих Наталія Скорик. – Ми щиро вдячні благодійникам, які нам допомагають. І просимо й інших приєднуватися до доброї традиції.
У Святому Миколаї батьки, як і в попередні роки, впізнають актора народного театру на Павленках Олександра Котлярова.
– Найбільше задоволення, коли діти сприймають мене за реального Миколая, а батьки, помітивши це, настільки дивуються, що не можуть вимовити ні слова, – зізнається господар казкової резиденції. – Тут я не граю роль. Грають актори за сценарієм. А в цьому випадку жоден сценарій не напишеш, бо ж приходять діти різного віку, різного рівня комунікабельності.
Олександр Котляров радіє, що й серед літа може почути в Полтаві від перехожих чарівну для себе фразу: «Здрастуйте, Святий Миколаю!»
Серед перших гостей у казковій резиденції побували шестирічна Аріна Кравченко та семирічний Тимур Житник. Малеча подивувала Чудотворця, закружлявши в будиночку вальс. Переважно ж хлопчики та дівчатка декламували віршики. Святий Миколай усіх нахвалював. Авжеж, і тих, хто від хвилювання забув усі слова – бо ж це значить, «що є іще серед нас скромні, сором’язливі діти!» А ще – кожному давав настанови, як рости чемними, лагідними, чесними.
Цього року в Олександра Котлярова з’явився помічник – парафіянин Свято-Успенського храму і волонтер Команди небайдужих Віталій Охрим. Він, до речі, набув «миколаївський досвід» у подібній резиденції у Чигирині.
Відвідати будиночок Святого Миколая у Полтаві можна до 19 січня.

Вікторія КОРНЄВА
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий