Готуємо новорічну красуню до переїзду

Готуємо новорічну красуню до переїзду

Екологічні рішення зараз на піку популярності. І це стосується не лише світових масштабів, а й кожного з нас. Свідомі люди намагаються хоч чимось допомогти планеті, що неймовірно важливо. І ця тема особливо актуальна напередодні й після Нового року та Різдва, головним символом яких є ялинка чи інше хвойне дерево. Останні кілька років у продажу з’явилися ялинки у горщиках чи контейнерах, які потім можна пересаджувати у відкритий грунт. Якщо ви купили саме таку, то треба підготувати її до переїзду на газон під будинком чи в садочок за всіма правилами.

Післясвятковий огляд

Насамперед як слід огляньте рослину після новорічних свят. Переконайтеся, що хвоя не пожовтіла і не обсипається. Можете навіть помацати голочки. Чим молодша рослина, тим ліпше. Так більше шансів, що вона вкорениться в ґрунті під час пересаджування. Маленькі дерева приживаються в новому ґрунті набагато краще.
Зверніть увагу на коріння. Якщо при купівлі воно було обрізане перед висаджуванням в горщик або будь-який інший контейнер, то це дуже погано. Найімовірніше, коли захочете пересадити рослину в ґрунт, вона не приживеться.
Переконайтеся, що земля в горщику не пересушена. Оскільки в природі існує безліч видів хвойних дерев, ви повинні чітко розуміти, який тип буде відчувати себе найкраще у вашій місцевості, де є свої кліматичні особливості. Найкраще, коли деревце було вирощене у місцевому розпліднику, а не завезене.
Зверніть увагу на те, що не всі хвойні добре почувають себе в будинку. Швидше навпаки, але є кілька видів рослин, які відмінно перенесуть 2–3 тижні Новорічно-Різдвяних свят у закритому приміщенні. До них належать туя, тис, туйовик, араукарія, криптомерія і кипарис. А ось ялинки, сосни та ялиці, до яких ми так звикли, стають неймовірно примхливими в домашніх умовах…

Зберігання до весни

Головна загроза для хвойних у кімнаті – пересушене повітря. Оптимальна температура в приміщенні для хвойних: + 20 °С.
Після свят живе хвойне дерево можна відправити на балкон або в комору, де постійно є доступ свіжого повітря. Якщо живете в приватному будинку, то веранда, літня кухня, гараж або якесь інше прохолодне господарське приміщення буде ідеальним варіантом для зимівлі. Там рослина простоїть до весни. Обприскуйте гілочки приблизно два рази на день, щоб вони не жовтіли і не пересихали. Крім того, можна скористатися зволожувачем повітря. Також не забувайте регулярно поливати рослину водою під корінь (тобто в піддон). Температура води: +20 – +25 °С. Для поливу найкраще підходить тала вода, але якщо такої немає, то згодиться і звичайна, злегка підігріта, чиста вода.
Подбайте про рівномірне зволоження ґрунту в горщику. Якщо помітили, що дерево пустило молоді гілочки, одразу винесіть його в прохолодне приміщення. У теплій кімнаті йому не місце.
Перш ніж відправити рослину в холодне приміщення для зимівлі, потрібно утеплити її коріння. Для цього вона поміщається у відро із тирсою разом з горщиком. З усіх боків між відром і горщиком повинно бути 5– 10 см тирси. Якщо вирішили перемістити ялину з дому на вулицю, то робіть це поступово. Наприклад, спочатку переставте її в передпокій або на веранду. Завжди уникайте різких перепадів температури. По можливості відразу після свят відвезіть ялинку на дачу, якщо живете в квартирі. Дерево можна закопати в замет біля паркану або якоїсь стіни, щоб забезпечити тінь.

Пересаджування ялинки з горщика в грунт

Оптимальний час для висаджування хвойного дерева на присадибній ділянці – квітень. А взагалі стежте за станом ґрунту, як тільки він відтане, можна починати роботи. Акуратно вийміть рослину з горщика, не пошкодивши земельну груду. Не знімайте магазинний субстрат на коренях, оскільки в ньому містяться бактерії та грибки, з якими рослина прекрасно співіснувала, і без них вона може загинути. Ідеальний ґрунт – супіщаний і суглинний. Викопайте яму більшу, ніж розмір горщика, приблизно на 30 см. Дно ями потрібно забезпечити дренажем. Для цього підійде бита цегла. Акуратно пересадіть рослину з місткості в ґрунт і гарненько її полийте. Хвойні дерева не люблять ущільнення ґрунту, тому не потрібно витоптувати землю біля стовбура.
Упродовж першого місяця після висаджування необхідно захищати дерево від прямих сонячних променів. Для цього годяться тент з мішковини або курінь з гілок. У перший рік після висаджування за недостатньої кількості природних опадів рослину доведеться поливати. Мульчуйте ґрунт (шар 4–5 см). Восени мульчею може послужити сухе листя. У перший рік життя не потрібні ніякі добрива.

Підготовлено на основі рекомендацій фахівців відділу озеленення та ландшафтного дизайну мережі магазинів «Епіцентр».

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий