Догляд за полуницею складається із 4 етапів – збирання, поливу, підживлення й оброблення. Досвідчені городники поділилися власним досвідом догляду за ягодою.
Спочатку рекомендується зрізати старе листя, тому що на ньому можуть бути шкідники й хвороби. Усе листя потрібно винести з городу. Після цього полуницю поливають і підживлюють.
Для підживлення слід використовувати розчин, приготований із добрива з підвищеною часткою азоту, додавши до нього укорінювач. Добриво має містити 15 частин азоту й по сім частин фосфору та калію.
Підживлення з підвищеним вмістом азоту потрібне для того, щоб швидше наростити листя й стебла, пояснюють городники. На завершальному етапі полуницю потрібно обробити препаратами від хвороб і шкідників. Від хвороб використовують препарат «Квадріс» (6 мл на 5 л води), а для боротьби з кліщами, трипсами й попелицями – препарат «Вептимек» (10 мл на 5 л води).
Такий догляд допоможе полуниці оновитися й підготуватися до нового сезону.
Найкраще підживлення з аптеки
Якщо у вас в аптечці є кілька склянок із препаратами, подивіться на наявність перекису водню й нашатирного спирту. Це засоби, які можуть замінити багато інших. Азотне підживлення, яке доступне за ціною, а використовувати можна не тільки для помідорів та огірків, але й для квітів.
Як приготувати азотне підживлення
Для приготування слабкого розчину та профілактики азотного голодування в рослин потрібно в 10 л води додати по 2 піпетки нашатирного спирту та перекису водню. Через 15 хвилин перелийте рідке добриво в лійку та полийте потрібні вам рослини.
Якщо ви впевнені в суттєвій нестачі азоту в ґрунті, можна зробити розчин концентрованішим. Наприклад, на 4 л води додати 50 мл нашатирного спирту. Таким розчином при азотному голодуванні можна поливати також картоплю, баклажани, кабачки, гарбузи та ін.
За матеріалами інтернет-ресурсів.