Говорять діти

Говорять діти

• Чотирирічну Софійку спіткало лихо: вітрянка. Мама, прислухаючись до порад лікарки, регулярно квацює доню якимось аптечним розчином. І щоразу ця процедура супроводжується зливою сліз і тужінням. «Колобок, колобок, прийди, врятуй!» – голосить маленька.
• Сусідський кіт Лапчик навчився самостійно відчиняти вхідні двері: стає на задні лапки, а передньою б’є по ручці. Це його вміння страшенно захоплює п’ятирічного Богданчика. Та невдовзі замок вийшов із ладу – не через котика, а просто від зношеності. Однак Богданчик не втримався від суворого присуду: «Кіт зламав, нехай він і ремонтує».
• «У тата є вуса, а в тебе чомусь немає», – звертається мамина приятелька до трирічного Петрика. «Нічого, мама купить Петі вуса», – не розгубився малюк.
• Першокласниця Віка повертається з гімназії, мама цікавиться її успіхами. Дівчинка гордо повідомляє: «Композітор сказав, що наш клас співає набагато краще, ніж перший-Б!». Мама не відразу здогадалася, що «композітор» – це вчитель співів.
• Улітку батьки привезли чотирирічного Тарасика в село. Сіли обідати, і тут дідусь із бабусею помічають, що їхній внучок – шульга. «Будеш переучувати?» – запитують доньку, Тарасову маму, яка в дитинстві також була лівшею. «Ні, не буду, – відповідає молода матуся, – сучасна наука стверджує, що це призводить до сповільнення розвитку дитини». Через якийсь час Тарасик вскочив у шкоду, дідусь йому сердитенько дорікнув, а хлоп’я, яке з тієї маминої лекції зрозуміло, що воно особливе, захищається: «На лівшу не можна кричати, лівша може знепритомніти».
• Чотирирічну Катю Бог не обділив якимось особливим баченям довколишнього світу. Дорослі воюють із капустянкою на городі. Залили нору спеціальним розчином, ждуть, доки клятий шкідник вилізе. Малій надокучило чекати, вона тупнула ніжкою й каже: “Гей, капустянко! Виходь уже, бачиш, тебе ждуть!”.
• Поки малому Несторові не дозволяли дивитися мультфільми, він лопотів так швидко, що іноді навіть батьки не могли докумекати, що він каже. Також чимало слів вимовляв по-своєму: лопетек – велосипед, моцокитла – мотоцикл, тефелон – телефон, таскі – таксі, чепеляха – черепаха. Та з часом завдяки мультикам із доброю українською озвучкою хлопчик у чотирирічному віці, на радість батькам, виговорився і тепер частенько вживає такі вислови: укуси мене бджола; вибач мені, будь ласка; ну ти ж і хитрюга; навзаєм.

Записала Тетяна ОЛЕКСАНДРЕНКО.

Поділися:

Добавить комментарий