Григорій Галаган: “Видно, що робота проводиться, ветеранами опікуються”

Григорій Галаган: “Видно, що робота проводиться, ветеранами опікуються”

Полтавщину відвідав перший заступник міністра у справах ветеранів України

Полтаву з робочою поїздкою відвідав перший заступник міністра у справах ветеранів України Григорій Галаган. Під час візиту він поклав квіти до могил захисників України на Алеї Героїв центрального кладовища Полтави, завітав до Полтавського обласного клінічного госпіталю для ветеранів війни Полтавської обласної ради, поспілкувався з його пацієнтами (нині тут лікуються 210 ветеранів, з них 29 є учасниками АТО/ООС) та ознайомився з роботою Центру психосоціальної реабілітації, який працює на базі госпіталю.
У Центрі щороку проходять реабілітацію близько тисячі ветеранів. Тут працюють 6 фахівців – психіатр, два психологи, психотерапевт, соціальний працівник і медична сестра. Курс реабілітації включає індивідуальні та групові заняття. “Насамперед ми працюємо з учасниками АТО та ООС. Але якщо хворі, які лікуються в госпіталі, потребують психосоціальної реабілітації, то вони також можуть відвідувати Центр. Це і афганці, й учасники бойових дій, інваліди війни”, – розповів виконуючий обов’язки директора КП “Полтавський обласний клінічний госпіталь для ветеранів війни Полтавської обласної ради” Іван Литвиненко.
Головною метою робочої поїздки Григорія Галагана було перевірити стан лікувальних закладів, де проходять реабілітацію учасники АТО, проаналізувати, які програми варто розробити, аби медична допомога стала якіснішою. “Нині наше Міністерство тільки формується. Ми відвідуємо всі області України. Потрібно провести моніторинг шпиталів, поспілкуватися з ветеранами, побачити, як працюють громадські організації задля прийняття рішень щодо подальшого покращення соціального захисту ветеранів і розбудови системи медичного забезпечення”, – наголосив Григорій Галаган.
До речі, на базі санаторію “Лісові поляни” (Полтавський район) планується проведення низки тренінгів для медичних і соціальних працівників та спеціалістів соціально-психологічних центрів, які працюють з ветеранами АТО та ООС. Навчатимуть їх іноземні фахівці, а фінансуватимуть проект Фонд “Східна Європа” та відповідна структура НАТО.
“В Україні дуже мало спеціалістів, які опікуються саме ветеранами АТО та ООС. Нинішні ветерани – це не лише дорослі чоловіки, а й 18-річні юнаки. Це люди, які мають не лише фізичні, а й психологічні травми. Тому важливо підготувати саме тих спеціалістів, які працюватимуть із цією категорією людей”, – зазначив Григорій Галаган.
* * *
З ініціативи Міністерства у справах ветеранів України та Полтавської облдержадміністрації у Полтаві відбулася Координаційна рада з надання допомоги учасникам Антитерористичної операції/Операції об’єднаних сил (АТО/ООС) та членам їхніх сімей у Полтавській області.
Зібрання відбулося у форматі відвертої розмови, коли ветерани та представники громадських організацій ставили питання, а представники владних структур – Григорій Галаган, тимчасово виконуючий обов’язки голови Полтавської ОДА Олег Пругло, виконуючий обов’язки голови Полтавської обласної ради Анатолій Ханко, керівники профільних відомств – давали роз’яснення стосовно порушених проблем.
Серед найголовніших тем обговорення – визначення статусу учасників бойових дій, земельні питання, пільгове забезпечення житлом, підтримка розбудови бізнесу, який засновують ветерани.
Особливо гостре питання, зважаючи на виступи на раді, – невизначеність статусу тих, хто у 2014–2015 роках воював у зоні АТО добровольцем. Чимало таких Героїв загинули, отже виникають і проблеми з підтримкою їхніх родин.
“Ми зараз працюємо над фундаментом, щоб привести всю законодавчу базу до ладу. І одночасно створюється Єдиний державний реєстр ветеранів війни, який був затверджений на останній урядовій комісії, тепер чекаємо засідання уряду”, – зазначив Григорій Галаган. Він підтвердив, що до цього реєстру мають увійти родичі загиблих під час бойових дій, і підтримав те, що відповідний статус на Полтавщині вже узгоджений в обласних програмах облдержадміністрації та обласної ради. (Нагадаємо, що на Полтавщині діє обласна Комплексна програма соціального захисту та соціального забезпечення населення області, якою передбачено надання додаткових соціальних гарантій учасникам АТО/ООС, членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС).
Григорій Галаган відзначив, що державна програма надання пільгового житла для ветеранів реалізується на недостатньому рівні. Водночас він схвально відгукнувся про досвід Полтавщини, де за допомогою обласного бюджету вдається частково компенсувати придбання такого житла ветеранами. На його думку, область – одна із найкращих в Україні й стосовно забезпечення пільгових транспортних перевезень учасників АТО /ООС.
Директор департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Людмила Корнієнко також повідомила, що на Полтавщині діти загиблих (померлих) учасників АТО/ООС отримують виплати з обласного бюджету.
“Ми – єдина область, де з 2017 року започатковано щомісячну виплату (зараз це 1936 гривень) дітям загиблих, – сказала Людмила Корнієнко. – На наступну сесію обласної ради ми виносимо пропозицію виплачувати кошти такій категорії дітей, якщо вони навчаються, до досягнення ними 23 років”.
* * *
Наприкінці Координаційної ради Григорій Галаган та Олег Пругло підписали Меморандум про співпрацю між Міністерством у справах ветеранів України та Полтавською обласною державною адміністрацією.

Андрій СОВА
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий