Громадянський і моральний обов’язок

Громадянський і моральний обов’язок

Благодійному фонду «Крюківвагон» – 25 років

1 березня 1996 року був зареєстрований Благодійний фонд «Вагонобудівник». Його засновники – адміністрації Крюківського вагонобудівного заводу та дочірніх підприємств – усвідомлювали, що благодійна діяльність має бути невід’ємним атрибутом соціально відповідального бізнесу та корпоративної культури компанії.
У 1998 році фонд перейменовано на «Крюківвагон». Нині серед його засновників – ПАТ «КВБЗ», ТОВ «Інструментальний завод», комітет профспілки трудових колективів та інші.

Скарбниця добра

Метою благодійного фонду було й залишається надання допомоги трудівникам підприємства, непрацюючим пенсіонерам, одиноким людям поважного віку, багатодітним родинам, учасникам війни і бойових дій, ліквідаторам Чорнобильської техногенної катастрофи. А також підтримка неприбуткових медичних та освітянських закладів, громадських організацій.
Незмінним головою фонду є голова наглядової ради – президент ПАТ «КВБЗ» Володимир Приходько. Він вважає благодійництво своїм громадянським і моральним обов’язком.
Протягом 11 років виконавчим директором «Крюківвагону» був Леонід Кучеренко. Чуйний, уважний, компетентний, він налагодив роботу фонду та здобув заслужене визнання. У 2011-му Леонід Геннадійович пішов на заслужений відпочинок, передавши справи своїй наступниці – Ірині Бугайченко. У штаті фонду також касир Світлана Бєлкіна.
Однією з основних форм роботи фонду «Крюківвагон» є проведення щорічних благодійних акцій для найменш захищених верств населення: у квітні – до роковин трагедії на Чорнобильській АЕС – надання допомоги ліквідаторам її наслідків; до 9 Травня – допомога учасникам Другої світової війни, збройних конфліктів, бойових дій у зоні проведення ООС; до нового навчального року – надання коштів батькам-одинакам, удовам, удівцям та опікунам дітей дошкільного і шкільного віку; акція милосердя до Дня машинобудівника (вересень) – допомога всім непрацюючим пенсіонерам підприємства; до Всесвітнього дня інвалідів – акція для інвалідів 1 та 2 груп, самотніх ветеранів з числа пенсіонерів КВБЗ. Окрім цього, Благодійний фонд «Крюківвагон» надає допомогу фізичним та юридичним особам, які її гостро потребують.
Є в історії благодійної діяльності ПАТ «КВБЗ» й такі широкомасштабні проєкти, значимість яких з роками тільки зростає. Наприклад, капітальна реконструкція загальноосвітньої школи №9, що в Крюківському районі Кременчука. Її здійснено у 2012 році силами будівельників КВБЗ на благодійних засадах у рекордно короткий строк – за час літніх канікул.
У школі замінили буквально все: огорожу, фасад, внутрішнє оздоблення, системи протипожежної безпеки, майстерні, ландшафт території. Оновлені кабінети й класи укомплектували новими меблями, навчальними посібниками від плакатів до сучасних технічних засобів. На шкільному стадіоні з’явилося сучасне штучне покриття, тренажери і лавочки, захисні сітки. Школа отримала нове життя, а учні і педагоги – достойні умови для роботи та навчання.
Чим успішніше працюють підприємства-засновники фонду, тим більше можливостей у них для поповнення скарбниці благодійності. Відповідно й більші суми він може витрачати на надання допомоги. Якими б складними не були часи, «Крюківвагон» ніколи не припиняв робити свою благородну справу.

Кілька цифр і фактів щодо діяльності фонду протягом 2020 року

Торік «Крюківвагон» не призупинив жодної зі своїх програм. Відбулися всі п’ять акцій милосердя, на які загалом витрачено 657 тисяч гривень. За заявами вагонобудівників виплачено 365 тис. грн. До Новорічних свят фінансову допомогу в розмірі 2000 грн отримали всі трудівники ПАТ «КВБЗ» – це близько 10 млн грн.
Не відмовив Крюківський вагонобудівний у підтримці й низці неприбуткових організацій, котрі звернулися з проханням посприяти їм у вирішенні нагальних питань. Їм було перераховано близько 220 тис. грн.
Загалом Благодійний фонд у 2020 році надав допомогу на суму 11 млн 255 тис. грн.

Підтримка медичних закладів

«Крюківвагон» надає кошти лікувальним закладам на придбання сучасної діагностичної апаратури, обладнання, ремонти, упорядкування територій, придбання медичних препаратів. Така підтримка Благодійного фонду «Крюківвагон» дозволяє суттєво покращувати рівень надання медичних послуг мешканцям Кременчука.
Серед адресатів допомоги – Кременчуцькі міські лікарні, дитяча лікарня, Кременчуцька районна лікарня, стоматологічна поліклініка №3, Кременчуцький перинатальний центр, обласний шпиталь для інвалідів війни, станція швидкої медичної допомоги, Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, Кременчуцька станція переливання крові, Кременчуцька районна СЕС, Кременчуцький обласний протитуберкульозний диспансер, психоневрологічний диспансер, дитячий психоневрологічний диспансер «Славутич» та інші медичні заклади.

Допомога дошкільним та навчальним закладам

Фонд підтримує освітянські заклади міста, мистецькі й спортивні школи, дитячі будинки, асоціації дітей-інвалідів. Допомагає їм оновлювати матеріально-технічну базу, виконувати капітальні й косметичні ремонти. Щороку фонд виділяє кошти на придбання новорічних подарунків для дошкільнят, школярів із малозабезпечених та багатодітних сімей, дітей-сиріт та інвалідів.
Серед адресатів допомоги – школи Крюківського району, дитячо-юнацька спортивна школа №2, професійно-технічні училища, ліцей сфери послуг, педагогічний коледж, Кременчуцький національний університет, Північно-Східний науковий центр транспортної академії України (м. Харків), низка дитячих дошкільних закладів, Кременчуцький будинок дитини, об’єднання дитячо-юнацьких клубів, дитяча музична школа №2, дитяча громадська організація «Оріяна», Кременчуцька спецшкола-інтернат.

Турбота про ветеранів

З повагою ставляться засновники Благодійного фонду «Крюківвагон» до ветеранів. Постійну допомогу отримують люди старшого покоління КВБЗ, які потребують невідкладного лікування, вирішення різних життєвих проблем.
Зверталися за допомогою та отримали її Українська спілка ветеранів Афганістану, Крюківська районна спілка ветеранів, кременчуцькі міська та районна організації бійців антифашистського руху, міська організація інвалідів війни та Збройних сил, Кременчуцький фонд бійців-інтернаціоналістів та інвалідів «Вулкан», спілка ветеранів-керівників Кременчука, Полтавська обласна організація ветеранів.

Піклування про культуру та спорт

Уважно розглядають у фонді й звернення людей та організацій, які дбають про культурну, історичну спадщину. «Крюківвагон» неодноразово надавав допомогу авторам, які пишуть про історію наддніпрянського міста, його відомих людей.
Це, зокрема, Спілка літераторів «Славутич», жіночий клуб «Анастасія», Кременчуцький музей історії авіації та космонавтики, Національна спілка журналістів України (Полтавська організація), фізичні особи.
Не менш важливою для розвитку нашої країни засновники фонду вважають турботу про фізичний розвиток її громадян. Тож підтримують звернення спортивних клубів та організацій. Таких як міський футбольний клуб «Кремінь», міська федерація баскетболу, шахово-шашковий клуб «Каїсса», Полтавська федерація риболовного спорту, Кременчуцький яхт-клуб та інші.
Серед адресатів допомоги фонду є й релігійні громади.
Це далеко не повний перелік організацій, закладів та установ, з якими протягом 25 літ співпрацює Благодійний фонд «Крюківвагон». Керівники фонду намагаються почути кожного й за можливості допомогти.
На ім’я голови Благодійного фонду «Крюківвагон» – президента ПАТ «КВБЗ» Володимира Приходька надходять листи від вдячних отримувачів допомоги. В них добрі слова та щирі побажання процвітання, успіхів у подальшій діяльності.
Саме ці листи, людська вдячність і є головною оцінкою тієї великої та потрібної роботи, яку веде Благодійний фонд «Крюківвагон».

Ганна КУДІЯРОВА
Журналіст

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий