Громадські роботи для  старшокласників і студентів

Громадські роботи для старшокласників і студентів

Під час літніх канікул кременчуцькі старшокласники й студенти мають змогу зробити свій відпочинок максимально змістовним, причому – не за кошти батьків, а за гроші, зароблені власноруч. Про це заздалегідь потурбувалася міська влада, ухваливши у березні цього року рішення про організацію громадських оплачуваних робіт для учнівської й студентської молоді віком від 14 до 23 років у вільний від навчання час.

Цього року до банку даних дітей та молоді, яка виявила бажання влітку підзаробити, надійшло загалом 563 заяви. Згідно з інформацією Кременчуцького центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді пріоритет у тимчасовому працевлаштуванні надаватиметься юнакам і дівчатам, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Так, у першу чергу участь у громадських оплачуваних роботах братимуть сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, молодь із багатодітних, малозабезпечених, неповних, прийомних сімей, діти внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО, загиблих в зоні проведення антитерористичної операції.
На реалізацію такої ініціативи з міського бюджету цього року виділили понад 1,5 мільйона гривень. Цієї суми вистачить для того, щоб організувати й оплатити участь у громадських роботах 292 юним кременчужанам. Студенти й учні старших класів братимуть участь в оплачуваних громадських роботах: допомагатимуть комунальникам прибирати міські парки й організовані зони відпочинку, а діловодам на підприємствах і в установах міста – впорядковувати документальну базу. Дехто зі студентів і учнів організовуватиме дозвілля для дошкільнят на ігрових майданчиках міста, спробує себе в ролі кур’єрів.
Згідно з нормами українського трудового законодавства молодь віком до 18 років має право на неповний робочий день. Натомість кожен із тимчасово працевлаштованих студентів і учнів зарплату на рівні «мінімалки», що наразі становить 3723 гривні, отримає в повному обсязі. Приємним бонусом для юних учасників громадських робіт по їх завершенні стане грошова компенсація за зароблені, але невикористані дні відпустки.

Юлія ДУМКА-КОНДРАТЬЄВА
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий