Правоохоронцю, який допустив зіткнення із зустрічним транспортом, оголосили підозру
Державне бюро розслідувань повідомило про підозру працівнику поліції, який 2 травня скоїв смертельну ДТП неподалік села Мачухи Полтавського району. Співробітника Управління патрульної поліції в Полтавській області підозрюють в порушенні правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель кількох осіб (ч.3 ст.286 КК України).
За попередніми даними слідства, поліціянт знаходився за кермом службового автомобіля «Skoda», що їхав з Кременчука в Полтаву. Намагаючись обігнати транспортний засіб, що рухався у попутному напрямку, він на початку спуску виїхав на зустрічну смугу та допустив лобове зіткнення з автомобілем «Opel».
«Унаслідок аварії загинули двоє пасажирів службового авто – співробітник правоохоронного органу та військовослужбовець Збройних сил України. Ще один пасажир – цивільна особа – у тяжкому стані був госпіталізований без свідомості. Водій іншої машини також отримав травми», – йдеться в повідомленні.
Обидва загиблих сиділи в салоні «Skoda» справа. Саме в той бік прийшовся удар.
Санкція статті за скоєне правопорушення передбачає до 10 років позбавлення волі.
5 травня у Свято-Успенському кафедральному соборі Полтави відбулася панахида за загиблими – 23-річним патрульним, капралом поліції Анатолієм Ілляшенком, та 36-річним ветераном російсько-української війни, військовослужбовцем Полтавського районного ТЦК та СП Віктором Боровком.
Анатолій Ілляшенко прослужив у патрульній поліції трохи більше року. Первинну професійну підготовку завершив в Академії патрульної поліції.
«Був щирим, добрим, відданим своїй справі. Завжди з відкритим серцем і готовністю допомогти», – так відгукуються про нього колеги.
Хлопець не встиг створити власної сім’ї.
Його похоронили на Миргородщині, звідки він родом і де проживають його батьки.
Загиблий при виконанні службових обов’язків сержант Віктор Боровко (позивний «Бора») мав великий військовий досвід. Строкову службу він проходив у полку спеціального призначення Президента України. У 2015 році підписав контракт зі Збройними силами України. Захищав державу в складі 25-ї Січеславської десантно-штурмової бригади.
Після служби у війську Віктор заснував у Полтаві військово-патріотичний клуб «Штурм-2», став одним з організаторів дитячого польового табору «Діброва».
З початком повномасштабної війни полтавець Віктор Боровко знову став у стрій захисників, повернувшись до лав рідної 25-ї бригади. Боронив Авдіївку, Кам’янку, Верхньоторецьке. Після важкої контузії за станом здоров’я був переведений до Полтавського районного ТЦК та СП, де продовжував службу на посаді командира 2-го відділення охорони взводу.
«Дуже добра людина, товариська. Не було ніколи ворогів у нього. Дуже дітей любив, займався з ними. Щороку організовували польовий табір», – відгукується про Віктора його побратим Володимир з позивним «Топаз».
«Як ветеран, «Бора» розумів важливість військово-патріотичного виховання молоді, тож розвивав у них відповідальність та любов до України», йдеться у співчутті, опублікованому Полтавським обласним ТЦК та СП.
У Віктора Боровка залишилися дружина, донька, батьки.
Попрощатися зі своїм учителем до собору прийшло багато його вихованців.
З повідомлень рідних та знайомих потерпілого відомо, що його звати Олександр Горжій, йому 33 роки, він мешканець Кременчука. Після ДТП чоловіка доставили у реанімацію Полтавської обласної клінічної лікарні з численними травмами та переломами.
Люди, які знають Олександра, пишуть, що 2 травня він вийшов зранку на роботу, однак біля під’їзду будинку його зупинили військовослужбовці ТЦК для перевірки документів. Після цього чоловіка доставили у Кременчуцьке відділення терцентру комплектування, а звідти повезли у Полтаву на ВЛК. Після аварії потерпілий, мовляв, знаходячись у шоковому стані, намагався пояснити, що поліцейська машина, в якій він знаходився, на великій швидкості вилетіла на зустрічну смугу, де сталося зіткнення лоб у лоб.
Олександр, який сидів ззаду за водієм, отримав відкриті переломи руки, ноги та ребра. Окрім того, втратив багато крові. Знаходиться на штучній вентиляції легенів. Усім необхідним пацієнт забезпечений. Лікарі роблять все можливе…
Сім’я потерпілого потребує як фінансової підтримки, так і суспільного розголосу події.
Ні в обласному ТЦК та СП, ні в поліції цей випадок не коментують.
Як відомо, з постановою Кабміну №560 «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період» від 16 травня 2024 року поліціянти залучаються до груп оповіщення під час перевірки документів військовозобов’язаних та вручення повісток задля забезпечення правопорядку. Але вони можуть лише перевіряти військово-облікові документи і не мають права вручати повістки. Під час проведення оповіщення у разі відмови військовозобов’язаного від отримання повістки або відмови прослідувати до районного (міського) ТЦК поліцейський, який входить до складу групи оповіщення, проводить адміністративне затримання та доставлення громадянина до районного (міського) ТЦК на підставі статей 261 і 262 КУпАП.
Згідно з постановою уряду, пропозиція «прослідувати» до ТЦК має надійти від старшого групи оповіщення, яким може бути лише представник ТЦК. Зокрема:
– у разі встановлення факту порушення громадянином правил військового обліку (визначені Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою КМУ №1487 або Законом «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацю»;
– виявлення розбіжностей військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру «Оберіг».
Окрім того, групи оповіщення розшукують ухилянтів і тих, хто самовільно залишив військові частини.
Чому група оповіщення поїхала 2 травня з Полтави у Кременчук, офіційно ми не з’ясували. А неофіційно отримали інформацію, що того дня групи оповіщення з Полтави влаштували рейд у наддіпрянському місті. Випадково зупинили Олександра Горжія, привезли його у місцевий ТЦК. Там сказали: «Він має інвалідність, ми його не візьмемо». «Тоді ми повеземо його в Полтаву, там візьмуть», – начебто відповіли на це учасники рейду.
Але по факту, навряд чи буде потерпілий тепер придатним до служби в армії. Життя двох молодих людей трагічно обірвалося. Доля ще одного чоловіка зіпсована – поліцейському світить провести 10 років за гратами. А випадковий учасник дорожнього руху ні за що поплатився здоров’ям і автівкою…
Ганна ВОЛКОВА
Журналіст
Вам також може сподобатись
ЛАМІНУВАННЯ ДОКУМЕНТІВ: ПОМИЛКА ЧИ ЗАКОННИЙ СПОСІБ ЇХ ЗБЕРЕЖЕННЯ
Фахівці регіонального управління Пенсійного фонду чекають документи для оцифрування
Дистанційне оформлення пенсії – це сучасний, доступний і прозорий спосіб отримати заслужену виплату і розпочати новий етап життя
Відпустки працівників: як реалізується право громадян на відпочинок
Суд призначив позбавлення волі 4 полтавцям